Отговори
# 930
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...не виждам какво постигате???

Нищо, за съжаление.
И именно поради това и петицията нищо няма да постигне.
Ориентирана е към твърде малка група хора и не е особено справедлива.

Но ако ви пречим на организирането на разходки пред парламента - извинете ни.
Движението е важно за бременните и не бихме искали да ви възпрепятстваме.

Единствено идеята да ви обърнем внимание на някои странности в петицията ни подтиква да си кудкудякаме в темата.

# 931
  • Мнения: 1 045
искам да попитам майките които се карат тук/малко бремените и много бремените/.
Вие планирахте бремеността си по сега6ните закони или планирахте обезщетението?
за6тото тук има някакви спорове от сорта аз съм в 6 месец нямам избор за аборт,а ти си във втори и други глупости които ме 6а6кат.
Хората дават луди пари и немогат да забременеят,а вие се оплаквате 4е нямате избор.Имали сте избор,но има други които нямат.

# 932
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
А тези, които не сме бременни изобщо, можем ли да кажем? Grinning
Когато аз бях бременна, високоплатеното майчинство беше 135 дена. Планирах си бременността, не парите. Това, както и фактът, че имам 11 години стаж и осигуровки, не ми попречи да имам мнение и позиция по принцип, дори да не ме засяга пряко в момента, и да настоявам заедно с други майки (бъдещи и настоящи) майчинството да стане 315 дена.
По същия начин имам мнение и позиция и сега и я отстоявам - ако се говори за заварено положение на бременните, то трябва да включва всички бременни към момента, без изключения и дискриминация.
За въпроса на двойките с репродуктивни проблеми и държавната ангажираност също имам мнение и позиция. В случай, че някой пита Grinning

# 933
  • Мнения: 1 045
А тези, които не сме бременни изобщо, можем ли да кажем? Grinning
Когато аз бях бременна, високоплатеното майчинство беше 135 дена. Планирах си бременността, не парите. Това, както и фактът, че имам 11 години стаж и осигуровки, не ми попречи да имам мнение и позиция по принцип, дори да не ме засяга пряко в момента, и да настоявам заедно с други майки (бъдещи и настоящи) майчинството да стане 315 дена.
По същия начин имам мнение и позиция и сега и я отстоявам - ако се говори за заварено положение на бременните, то трябва да включва всички бременни към момента, без изключения и дискриминация.
За въпроса на двойките с репродуктивни проблеми и държавната ангажираност също имам мнение и позиция. В случай, че някой пита Grinning
Бу и аз не съм бремена и като теб и аз имам позиция.И имено за6тото имам неразбирам как бремени се жалят 4е са в последния триместър и ве4е немогат да избират дали да са бремени.  newsm78
Оба4е и ти и аз и много други им казваме ама те не се разбират.Били нападани и се сърдят като малки деца.

# 934
Докато се занимавате с излишни работи, промените в закона предстоят да бъдат обнародвани в държавен вестник на 01.02.2009г. което го прави почти непроменим.  Така че дайте да се свържем поне с медиите за да се даде гласност  на този проблем.

# 935
  • Мнения: 1 045
Докато се занимавате с излишни работи, промените в закона предстоят да бъдат обнародвани в държавен вестник на 01.02.2009г. което го прави почти непроменим.  Така че дайте да се свържем поне с медиите за да се даде гласност  на този проблем.

не си права 4е закона е непроменяем,за последните 20 години законите са променяни милион пъти,а и към вси4ки закони си има подзаконови наредби и други 6туротии.
С медиите се свързахте ве4е всеки гледа провала.Обмислете не6тата първо ,бъдете подготвени за6тото 6те стане като в тази сутрин.Вие неможе да убедите една майка като мен която ви съ4увства,какво остава за някой друг на когото не му пука.

# 936
  • Мнения: 4 753
Докато се занимавате с излишни работи, промените в закона предстоят да бъдат обнародвани в държавен вестник на 01.02.2009г. което го прави почти непроменим.  Така че дайте да се свържем поне с медиите за да се даде гласност  на този проблем.

 newsm78  Уби всичко детско в мен...  Като се обърнете към медиите, внимавайте какво пишете все пак...

# 937
аз мисля, че съм си изказала точно проблема и ще бъде от полза да го направят и останалите потърпевши, за да има в крайна сметка някакви резултати. Естествено, че за едни проблема на едни ще изглежда по - маловажен от на други, но.....

# 938
  • София
  • Мнения: 2 508
Ама прави са момичетата, че медиите няма да ви вземат насериозно с начина, по който пишете... Просто прави лошо впечатление. Нищо лично. Hug

# 939
  • Мнения: 169
колко пъти да изнеса мотивите или доводите, питам  горе интересуващите се  ???

ако не сте ги разбрали си е чисто ваш проблем!!
още веднъж за всички неразбрали и за тези, според които ние сме глупачки и нямаме ясна теза!
ВНИМАНИЕ ТЕКСТА, КОЙТО ВМЪКВАМ,  ИЗИСКВА ПРОЧИТ С РАЗБИРАНЕ!!!!!!!!!


1. Изменението в чл.48а от КСО изисква двойно повече осигурителен стаж от изискуемия по старата редакция на визираната норма.  Следва да бъде дадена възможност на работничките и служителките планирали бременност и раждане в периода 2008/ 2009година от една страна за ползване на благоприятния текст на нормата на чл.48а от КСО визиращ 6-месечния осигурителен стаж и от друга достатъчно време за натрупване през 2009 година на изискуемия съгласно промените 12 месечен осигурителен стаж.
2. Към настоящият момент промяната на чл.48а от КСО засяга по неблагоприятен начин бременните работнички и служителки, очакващи да родят през 2009година и планирали 9 месечната си бременност при действието на старата редакция на чл.48а от КСО визиращ 6-месечния осигурителен стаж.
3. В същото време в благоприятно положение са поставени работничките и служителките, които вече ползват отпуск поради бременност и раждане по чл.163, ал.1 от Кодекса на труда, които при наличен 6 месечен осигурителен стаж по чл.48а от КСО ще получават обезщетение и имат право на отпуск в продължение на 410 дни.
4. Съгласно разпоредбата на чл.2, т.1 в.в. чл.1 от Закона за защита от дискриминацията Всяко лице има право на равенство пред закона, което с промяната на чл.48а от КСО не се осигурява по отношение на всички осигурени работнички и служителки включени в социална група "Настоящи и бъдещи майки".
ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ НА ВЪПРОСИ, СВЪРЗАНИ С МОИТЕ ДОВОДИ! ОПИСАНИ СА ТОЧНО И ЯСНО И ЗАКОНОСЪОБРАЗНО!!!!

# 940
  • Мнения: 8 242
Ако законът беше приет отдавна и сега трябваше да "планирате" бременността си .. щяхте ли да забремненеете или щяхте да чакате евентуално някога си да ви приемат някой по-благоприятен закон  Tired Или изобщо не бихте имали деца при такива условия за майчинството..
Не ми се вярва да сте такива сметкаджийки по отношение на децата  ooooh!

Аз ще чакам да направят платено 90% майчинство до 3 години, а детските поне 200 лв на дете и тогава ще забременявам пак  Mr. Green В момента никак не ми е изгодно  Laughing

 Confused

# 941
  • Sofia
  • Мнения: 9 783
колко пъти да изнеса мотивите или доводите, питам  горе интересуващите се  ???

ако не сте ги разбрали си е чисто ваш проблем!!
още веднъж за всички неразбрали и за тези, според които ние сме глупачки и нямаме ясна теза!
ВНИМАНИЕ ТЕКСТА, КОЙТО ВМЪКВАМ,  ИЗИСКВА ПРОЧИТ С РАЗБИРАНЕ!!!!!!!!!

Чета и се опитвам да РАЗБЕРА - защо този текст е РАЗЛИЧЕН ОТ ТОЗИ В ПЕТИЦИЯТА?

И втори въпрос: кой текст ще бъде представен на управляващите? За кой от двата текста се борите?

# 942
  • Мнения: 219
Аз пуснах темата с ясната мисъл да направим нещо закона да влезе в сила поне с дата 01.10.2009 г. за да могат всички забременели през 2008 г да бъдат включени в нещо като "заварено положение". Много се изписа, много хора се скараха и накрая няма да има полза за никой. Въпреки всичко подкрепих петицията на Лара Крофт, макар и да не съм съгласна текста да бъде "всички регистрирани към 31.12.2008".Мен ме регистринаха на 1 декември 2008 г. в 6г.с. без да съм искала, просто отидох на преглед и ми казаха, че ще ме регистрират. Както и да е цялата тази промяна донесе само негативи за всички, разединение и нищо полезно. Дано консултацията с юристи да даде ясна представа има ли варинат да се съди държавата за неравнопоставеност или  за дискриминация.

# 943
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
колко пъти да изнеса мотивите или доводите, питам  горе интересуващите се  ???

ако не сте ги разбрали си е чисто ваш проблем!!
още веднъж за всички неразбрали и за тези, според които ние сме глупачки и нямаме ясна теза!
ВНИМАНИЕ ТЕКСТА, КОЙТО ВМЪКВАМ,  ИЗИСКВА ПРОЧИТ С РАЗБИРАНЕ!!!!!!!!!

Чета и се опитвам да РАЗБЕРА - защо този текст е РАЗЛИЧЕН ОТ ТОЗИ В ПЕТИЦИЯТА?

И втори въпрос: кой текст ще бъде представен на управляващите? За кой от двата текста се борите?
И трети въпрос от мен: в горния текст, публикуван от marrry, виждам резон. Защо обаче той спряга всички бременни, за разлика от петицията, от писаното от нея и останалите защитнички на петицията в тази тема? Кое именно ще защитавате и на мен ми е чудно?
Регистрираните към 31.12.08 бременни или - както са доводите по-горе - всички бременни?

# 944
  • Мнения: 8 242
мда.. а пък една друга: Ако сам не си помогнеш, и Господ не може..
Та не разчитайте много на Народните представители  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт