Отговори
# 945
Нали, като Ви не изнася ще  се трие. Горките не било хубаво някой да Ви опонира , но ако искате да продължим, защото същината на темата отдавна бе изгубена в нечий комплекси. Знам, че ще кажете нещо умно в следващите отговори затова Ви очаквам с нетърпение, приготвих си и пуканки   bouquet

# 946
  • Мнения: 4 753
Аз пуснах темата с ясната мисъл да направим нещо закона да влезе в сила поне с дата 01.10.2009 г. за да могат всички забременели през 2008 г да бъдат включени в нещо като "заварено положение".

Предложението не беше лошо, но подозирам, че ще има майки, забременели през януари и дори февруари, които ще искат секцио до тази дата (горе в червено), за да влязат в заварено положение... По този начин ще рискуват здравето и живота на бебетата си...

# 947
  • Мнения: 219
А сега мислиш няма да има смяна на термини и планови секциота ли, ще има и още как

# 948
  • Мнения: 4 753
А сега мислиш няма да има смяна на термини и планови секциота ли, ще има и още как

Смяната на термина не вреди на бебето... Ще има малко преносили майки, но не виждам защо ще си назначават секцио.... Гледа се датата, на която се излиза в болничен за раждане, а не датата на самото раждане...

# 949
  • Мнения: 219
Ясно ми е за кого важи завареното положение, но ако си от февруарките, които изпускат за един ден стария закон, може и някои да родят на 31.12 в осми месец

# 950
  • Мнения: 4 753
Ясно ми е за кого важи завареното положение, но ако си от февруарките, които изпускат за един ден стария закон, може и някои да родят на 31.12 в осми месец

Много глупаво ще е от тяхна страна... Не бих рискувала здравето и живота на детето си, заради пари... Лично мен не ме касае нов ли е или стар законът, защото не съм се осигурявала фиктивно...

# 951
  • Мнения: 219
Значи по твоята логика сега и по моята логика, излиза, че секцио за влизане в стария закон може да има сега, може да има и октомври 2009 г. Разликата обаче е, че тези които ще са с термин октомври 2009 г. ще знаят за новите изисквания от самто начало на бременността си, не от нейния край, което е от съществено значение. За мен също не е толкова важно аз по кой закон ще мина, но не гледам само от моята позиция, а от масовата страна на нещата. Аз също не бих рискувала здравето на бебето си за да вляза в изискванията на стария закон, но не мога да кажа за други хора, които може би биха го направили.

# 952
  • Мнения: 8 242
Значи по твоята логика сега и по моята логика, излиза, че секцио за влизане в стария закон може да има сега, може да има и октомври 2009 г. Разликата обаче е, че тези които ще са с термин октомври 2009 г. ще знаят за новите изисквания от самто начало на бременността си, не от нейния край, което е от съществено значение

Ама какво значение има какъв е законът, ако детето, което родиш е желано?
Това не мога да ви разбера..
Защо водещото са ви законите, а не децата..
Законите се променят и винаги ще се променят..
Ако решат да върнат старото положение посредтаа на другата година, направо на 135 дни както беше.. Е тогаво какво - масови аборти?
Айде стегнете се, малко като големи хора мислете  ooooh!

# 953
  • София
  • Мнения: 2 508
Ясно ми е за кого важи завареното положение, но ако си от февруарките, които изпускат за един ден стария закон, може и някои да родят на 31.12 в осми месец

Е, това вече е прекалено... #Crazy Няма такива хора според мен.

# 954
  • Sofia
  • Мнения: 9 783
Duhi_puhi, естествено, че законите се променят, но за мен лично е абсолютно безотговорно да си раждаш деца ей така без изобщо да си направиш сметката достатъчно зрял ли си за тази стъпка и как да ги отглеждаш. Нормално е човек да планира поне най-общо има ли възможност да отглежда дете. Не казвам, че трябват милиони, но пък и без доходи не става. Или поне не е редно.

# 955
  • Мнения: 219
Няма такива хора според мен.

И аз се надявам да няма такива, но като  чета коментарите им, че са теглили кредити да се осигуряват на висок доход, а сега няма да имат 12 месеца стаж и ще вземат по 100 лв докато го натрупат,може и да има

# 956
  • Мнения: 8 242
Е ще го натрупат след 3-4 месеца.. Голяма драма  Tired

# 957
АЙДЕ ДЕ мислете като големи хора де. И като детето Ви пой,ска някоя по скъпа играчка  му кажете че заради лоши лелички, които си пъхат нослето навсякъде не сте  могли да  постигнете нищо по въпроса с паричките и са изгонили хората които подкрепят тази кауза и сега просто парички няма

# 958
  • Sofia
  • Мнения: 9 783
АЙДЕ ДЕ мислете като големи хора де. И като детето Ви пой,ска някоя по скъпа играчка  му кажете че заради лоши лелички, които си пъхат нослето навсякъде не сте  могли да  постигнете нищо по въпроса с паричките и са изгонили хората които подкрепят тази кауза и сега просто парички няма

Ние СМЕ големи хора. Повечето доста постигнали в живота и вече с деца. Някак не ти отива на ситуацията да раздаваш квалификации. Съветвам те да погледнеш първо собствения си двор и какво има там.
Не се тревожи за нашите деца, ние сме поработили достатъчно, за да им осигурим необходимите играчки.

# 959
  • Мнения: 4 753
Разликата обаче е, че тези които ще са с термин октомври 2009 г. ще знаят за новите изисквания от самто начало на бременността си, не от нейния край, което е от съществено значение.

Точно това имам предвид и аз... Да кажем, че съм една сметкаджийка и не ми пука особено в кой месец ще родя, ако успея да гушна големите пари... Не казвам, че всички са такива, но не можете да отречете, че ги има... Та следя сега какво става и решавам да се възползвам от ситуацията, така и така съм решила да имам дете, защо да не облажя... При достатъчен късмет спокойно мога да забременея до средата на февруари, да се осигурявам 6 месеца на най-висок праг, да бутна малко пари на който трябва и да родя планирано секцио на 29.09 например... По какъв начин ще се защитят децата от подобни неразумни тъй да ги нарека майки???


АЙДЕ ДЕ мислете като големи хора де. И като детето Ви пой,ска някоя по скъпа играчка  му кажете че заради лоши лелички, които си пъхат нослето навсякъде не сте  могли да  постигнете нищо по въпроса с паричките и са изгонили хората които подкрепят тази кауза и сега просто парички няма

Подобни изказвания ме карат да си мисля, че е трябвало да пораснеш преди да забременееш...

Общи условия

Активация на акаунт