Отговори
# 960
  • Мнения: 64
Стелт,я да вземеш да се засрамиш много сериозно с тези определения: "сметкаджийки, които ще гушнат ГОЛЕМИТЕ пари". Темата направо стана ОСИЛНИК.
И ако претендираш за това,че си по-умна от останалите,моля поне не се изказвай на тяхното ниво!
Просто сте ужасни вече с ниЗките си спорове и изказвания!

# 961
САМО ЕДНИ ПАРИ СА ВИ В ГЛАВАТА. В ПЕТИЦИЯТА СЕ ГОВОРИ ЗА РАВНОПРАВНОСТ НА БРЕМЕННИТЕ А НЕ ЗА ПЕЧЕЛЕНЕ НА МИЛИОНИ. Я СЕ ЗАСРАМЕТЕ И ХОДЕТЕ ДА СИ ИЗКАРВАТЕ КОМПЛЕКСИТЕ НЯКЪДЕ ДРУГАДЕ

И КАКВО ИСКАТЕ ДА  КАЖЕТЕ ЧЕ САМО ПЛАНИРАНАТА БРЕМЕНОСТ ТОЛЕРИРАТЕ, КАТО СМЕ ЗАБРЕМЕНЕЛИ ДА ГИ МАХАМЕ?

И НЕ СМЯТАТЕ ЛИ ЧЕ ИМА ХИЛЯДИ МАЙКИ КОЙТО ЖИВОТА Е НЕ БИЛ ТАКА БЛАГОСКЛОНЕН КЪМ ТЯХ И НЕ СА МОГЛИ ДА СИ УРЕДЯТ ЖИВОТА КАТО ВАС.
 И САМО УРЕДЕНИТЕ ЛИ ИМАТ ПРАВО НА ДЕЦА.
 ПО ДОБРЕ СПОДЕЛЕТЕ С НАС ЗАЩО СТЕ НАТРУПАЛИ ТОЛКОВА ЗЛОБА В ВАС, А НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С БОЛКИТЕ НА ХОРАТА.

# 962
  • Мнения: 4 753
mama_bebcho, дадох пример как може да се злоупотреби, ако се приемат промените, които искате...  А кой злобее (и крещи) то се вижда...   Peace 

# 963
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тутенце, миличко, лошичко ли ти е нещо?
Пренапрегната ми се струваш.

За твое сведение, съм родила две деца, без да ползвам никакво майчинство и за двете, тъй като работех през цялото време от вкъщи.
Не съм лежала на благоволението на държавата в никой момент от живота си.
И ако има нещо смислено, за което да се борите, то е завареното положение да засяга ВСИЧКИ, които би могло да засяга принципно.
Капиш?

И си мери тона, с който пишеш занапред, моля.
 

# 964
  • Мнения: 1 045
АЙДЕ ДЕ мислете като големи хора де. И като детето Ви пой,ска някоя по скъпа играчка  му кажете че заради лоши лелички, които си пъхат нослето навсякъде не сте  могли да  постигнете нищо по въпроса с паричките и са изгонили хората които подкрепят тази кауза и сега просто парички няма

Детето 6те каже 4е иска игра4ка след 12 месеца ,няма да е преди това.Тогава 6те ти дават мин.работна заплата.Тогава какво 6те го върне6 това дете и 6те иска6 новородено ли?Хайде моля ви не говороте глупости.
Невиждам логика за6то заслужавате тези пари.Поработете върху това да се отбранявате от много по-тежки въпроси отколкото някоя майка би ви задала тук.Вместо да сте захапали тази дума дискриминация измислете не6то сериозно.Дискриминация няма набиите си го в главите.Законът запо4ва да действа с определена дата,това 4е 6те има такива които невлизат в тази дата не е дискриминация.

# 965
  • Мнения: 169
АЙДЕ ДЕ мислете като големи хора де. И като детето Ви пой,ска някоя по скъпа играчка  му кажете че заради лоши лелички, които си пъхат нослето навсякъде не сте  могли да  постигнете нищо по въпроса с паричките и са изгонили хората които подкрепят тази кауза и сега просто парички няма

Детето 6те каже 4е иска игра4ка след 12 месеца ,няма да е преди това.Тогава 6те ти дават мин.работна заплата.Тогава какво 6те го върне6 това дете и 6те иска6 новородено ли?Хайде моля ви не говороте глупости.
Невиждам логика за6то заслужавате тези пари.Поработете върху това да се отбранявате от много по-тежки въпроси отколкото някоя майка би ви задала тук.Вместо да сте захапали тази дума дискриминация измислете не6то сериозно.Дискриминация няма набиите си го в главите.Законът запо4ва да действа с определена дата,това 4е 6те има такива които невлизат в тази дата не е дискриминация.

твърде некомпетентно  Joy

# 966
  • София
  • Мнения: 1 849
И на мен ми е чудно как ще защитят исканията си. Може би с МЯУ  newsm78

# 967
  • Мнения: 1 045
Кое е некомпетентно?
Вие за всяко не6то не можете да се аргументирате.

# 968
  • Мнения: 1 045
И на мен ми е чудно как ще защитят исканията си. Може би с МЯУ  newsm78

И аз това се 4уда,ама те не та не.Мислят си 4е другите майки тук ги нападат и толкоз,а 4е нямат законово възражение немогат да си го набият в главата.

# 969
  • Мнения: 169
И на мен ми е чудно как ще защитят исканията си. Може би с МЯУ  newsm78

И аз това се 4уда,ама те не та не.Мислят си 4е другите майки тук ги нападат и толкоз,а 4е нямат законово възражение немогат да си го набият в главата.


КОЛКО ПЪТИ ДА ПУСКАМ ЕДИН И СЪЩИ ЦИТАТ??? ИЛИ ТОВА СЪЩО НЕ Е ЗАКОНОВО???НЕ И ПРИЗНАТО ОТ ВАС??? МОЛЯ НЕ  СТАВАЙТЕ СМЕШНИ ВЕЧЕ.

ПОСЛЕДНО ЗА НЕРАЗБРАЛИТЕ:

1. Изменението в чл.48а от КСО изисква двойно повече осигурителен стаж от изискуемия по старата редакция на визираната норма.  Следва да бъде дадена възможност на работничките и служителките планирали бременност и раждане в периода 2008/ 2009година от една страна за ползване на благоприятния текст на нормата на чл.48а от КСО визиращ 6-месечния осигурителен стаж и от друга достатъчно време за натрупване през 2009 година на изискуемия съгласно промените 12 месечен осигурителен стаж.
2. Към настоящият момент промяната на чл.48а от КСО засяга по неблагоприятен начин бременните работнички и служителки, очакващи да родят през 2009година и планирали 9 месечната си бременност при действието на старата редакция на чл.48а от КСО визиращ 6-месечния осигурителен стаж.
3. В същото време в благоприятно положение са поставени работничките и служителките, които вече ползват отпуск поради бременност и раждане по чл.163, ал.1 от Кодекса на труда, които при наличен 6 месечен осигурителен стаж по чл.48а от КСО ще получават обезщетение и имат право на отпуск в продължение на 410 дни.
4. Съгласно разпоредбата на чл.2, т.1 в.в. чл.1 от Закона за защита от дискриминацията Всяко лице има право на равенство пред закона, което с промяната на чл.48а от КСО не се осигурява по отношение на всички осигурени работнички и служителки включени в социална група "Настоящи и бъдещи майки".

# 970
  • Мнения: 1 045
кой закон не е равен,след като в него си е описано кой влиза и кой не.Важи с определена дата и това е.
Ама аз се мъ4а да ви обясня 4е 6те стане както се полу4и по БИ ТИ ВИ-то с две думи 6те сте валат.Но 6том ви се гледа повторение аз нямам ни6то против и 6те се запасирам с 4ипс,пуканки и др. Peace

# 971
  • Мнения: 169
галя , ти явно имаш нужда от сериозна  помощ , скъпа . не ми задавай повече въпроси, ако обичаш , след като не можеш да разбереш отговорите ми. впрочем  горенаписаното от мен ,не е моя измишльотина, а именно компетентно мнение на юрист за каквото ти пледираш, че ни липсвало. но ти явно толкова разбираш и от закони... е то не е за всеки, скъпа. затова преди две страници бях подчертала: ПРОЧИТ С РАЗБИРАНЕ!!!

# 972
  • Мнения: 1 045
галя , ти явно имаш нужда от сериозна  помощ , скъпа . не ми задавай повече въпроси, ако обичаш , след като не можеш да разбереш отговорите ми. впрочем  горенаписаното от мен ,не е моя измишльотина, а именно компетентно мнение на юрист за каквото ти пледираш, че ни липсвало. но ти явно толкова разбираш и от закони... е то не е за всеки, скъпа. затова преди две страници бях подчертала: ПРОЧИТ С РАЗБИРАНЕ!!!

Хайде да не се обиждаме.Аз не съм обиждала.Ако юрист ти е взел на теб парите за това...май него трябва да го пита6 дали е наред.
Ако има някой който може да намери дупка в която да се провре това е Сдружението,което се занимава години наред и са запознати най-добре.Но след като мъл4ат или мислят или няма такава.

# 973
  • Мнения: 169
галя , ти явно имаш нужда от сериозна  помощ , скъпа . не ми задавай повече въпроси, ако обичаш , след като не можеш да разбереш отговорите ми. впрочем  горенаписаното от мен ,не е моя измишльотина, а именно компетентно мнение на юрист за каквото ти пледираш, че ни липсвало. но ти явно толкова разбираш и от закони... е то не е за всеки, скъпа. затова преди две страници бях подчертала: ПРОЧИТ С РАЗБИРАНЕ!!!

Хайде да не се обиждаме.Аз не съм обиждала.Ако юрист ти е взел на теб парите за това...май него трябва да го пита6 дали е наред.
Ако има някой който може да намери дупка в която да се провре това е Сдружението,което се занимава години наред и са запознати най-добре.Но след като мъл4ат или мислят или няма такава.


 Joy   ти си уникален случай , хайде приятно убиване на времето, дано намериш друг събеседник.  Joy

# 974
  • Мнения: 1 045
уникален слу4ай си ти marry за6тото наивността ти е в пове4е.Аз си казах моето мнение 4е 6те има повторение.След време пак 6те говорим за да видя пак ли си така надъхана.
6те си замъл4а относно обидите които отправи,за6тото са признак на твоето безсилие.
В този форум всякакви хора се мъ4иха да ви нападат, а аз не бях от тях.Поведението Ви няма да спе4ели ни6то положително.Вслу6вайте се в другите преди да избухвате за6тото една пти4ка пролет не прави.

4л.4.(3) Непряка дискриминация е поставяне на лице на основата на признаците по ал. 1 в по-неблагоприятно положение в сравнение с други лица чрез привидно неутрална разпоредба, критерий или практика, освен ако тази разпоредба, критерий или практика е обективно оправдан/а с оглед на законова цел и средствата за постигане на целта са подходящи и необходими.

Хайде сега вие 4етете внимателно!!!

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 02:07 от GALQ79

Общи условия

Активация на акаунт