как да нахраня бебето си

  • 1 486
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 134
 
 не точно да се инфектира от спирт,но не требвало да се почиства. защото има опасност да стигне спиртът до кръвт ана бебе и съният спирт нее подходя за бебенце. В Америка също не с е почиствал пъпа.

# 16
  • Мнения: 6 274
Че ти няма да го поливаш със спирт...
А и, разбира се, че спиртът няма да е син...
То се почиства с памучна клечица, напоена в спирт...
Аз съм чистила и на тримата, защото пъпчетата им падат минимум на седмият ден, че и повече и не съм имала проблем...
А и не съм чула някой друг да е имал...
  Naughty

# 17
  • Мнения: 10 012
Много хубави съвети са дали мамите. Имам една малка добавка. Когато се унася бебчо по време на кърмене може лекичко да го погъделичкаш под брадичката. Така пак си задвижва езичето, събужда се и продължава да суче. Така се кърмехме ние в началото. Това ми го показаха съветниците по лактация в родилното, не е бабешки акъл Grinning.
Успех с кърменето и прочети в кърмаческия.  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 829
Опитай се да насърчаваш бебето да суче по-дълго-като докато суче го галиш по гръбчето, по бузките. Погъделичкването под брадичката също действа, както и ако "помпиш" с ръчичката Simple Smile Също така можеш леекичко да опиташ да подръпнеш зърното от устата на бебето-отново се задейства сукателния рефлекс. Като съвсем заспи можеш да го вдигнеш и оригнеш (или да смениш памперса) и като се поразбуди да предожиш и втората гърда. Иначе е нормално  новороденото бебе да иска да суче почти постоянно, но ако пишка и ака дохранване не е нужно.
Опитай също така като взимаш бебето за кърмене да го взимаш зедно с някаква подложка и заедно с нея да го оставяш в легълцето-много често бебоците се будят, защото от топлата прегръдка на мама се озовават в студеното легло.
За пъпчето-и на мен в САЩ ми казаха да не почиствам пъпчето със спирт, а просто да го поддържам сухо и чисто. При нужда да почиствам с мокро памуче или с памук с кислородна вода. Така и процедирах и нямаше проблем.

# 19
  • Мнения: 206
Valeri08 и при мен нещата бяха ,както при теб. Кърмя около половин час ,оставям в кошарата заспал бебчо и след 10-15 рев и е готов да суче пак ,по на два три пъти се насукваше. В началото само с кърмене се занимавах. Един съвет не давай АМ ,ако трябва цеди с помпа за да стимулираш гърдите си да произвеждат повече кърма ,още сте само само на девет дена. Влез да четеш библиотеката в кърмаческия форум ,ето един съвет от там "Всяка изпита капка АМ е една капка по-малко произведена кърма" (извинявам се ,ако не е точно цитирам по памет). Бъди внимателна ,защото толкова малко бебенце може лесно само да се отбие ,без да искаш.

# 20
  • Мнения: 134


   Благодаря ви .  Hug

Общи условия

Активация на акаунт