Снежинките леко се сипят, ДЕКЕМВРИйски бебоци се нижат

  • 16 819
  • 284
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 22
Честити бебчета на Вени и Мимето! Да са живи и здрави и да радат мама и тати!   bouquet

И аз искам вече бебеееееее! А тя никакви признаци да се появи скоро...май си чака Дядо Коледа Simple Smile Но на мен вече нервите са ми доста опънати...от тази депресия изгледах всички Коледни филми, за да не мисля за това и да ми минава времето по-бързо.

За съхранението на кърма знам, че в камера може да се съхранява до 3 месеца, а във фризер до 6м. Има специални чашки за съхранение в бебешките магазини.

Мами, стискам ви палци да нямамт малките душички колики, а вие да имате мноогооо кърма!  Praynig Пупинка, пробвай с чайчетата на Хип за стимулиране на кърмата (или други техни сокове). Може да питаш и в аптеките дали има нещо подобно, което да ти препоръчат. Цеди се и давай на бебчо да стимулира образуването на кърма. Не се предавай!  Hug

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Честит юнак на мама Вени   bouquet!Да и е жив и здрав и много да ги радва  Heart Eyes !

Сасано Чакаме да се похвалиш  Hug

# 197
  • Мнения: 386
Честити бебчовци на мама Деситка на мама Вени!

Аз да ви разкажа за моите среднощни изживявания. Събуждам се към 2.30 от болка от контракция. Почват се едни болезнени на 10 мин., стават на 8, 7...5...и тртръгваме към болницата с мъжа ми- едни щастливи , развълнувани...Оказва се че съм с 2см. разкритие, а тапата ми(или поне по-голяма част от нея) остана на ръката на докторката ( незнам дали беше тя груба или аз имах чувството че ще ми бръкне в гърлото докато ми прави прегледа за разкритие : Shocked). И така ме сложиха да ми записват тоновете и контракциите, които се оказа, че на са били достатъчно силни и си ме пратиха в къщи. Казаха ми да отида когато имам два часа контракции  на 4-5 мин. #Crazy Е, прибрахме се, аз продължих да следя, обаче съвсем намаляха и съм заспала. От тогава имам периодично единични контракции и вече и кръста ме наболява. Сега пак бях на запис на тоновете и нищо...Само дето тази докторка ми каза, че два часа са много да чакам Naughty Сега ставам да поизчистя, пък ще видим до къде ще доведем работата...

# 198
  • Мнения: 30
Милички сладички моички, липсвахте ми многоооооооооо..... влизам само да кажа дзак и сядам да ви почета че доста съм изпуснала а след малко мъничката ще се събуди да си иска кърмата... и така после ще ви разказвам как беше. Само за протокола пръкнахме се 3450 кг и 50 см. Много цунки на всички и до после

# 199
  • Мнения: 4 589
Преди малко в 13.30ч. Steil е родила момиченце Елиза с перфектните мерки 52 см. и 3,410кг, нормално раждане в Правителствена болница. Термина й е бил на 25.12.

Праща поздрави на всички.

# 200
  • София
  • Мнения: 608
Честит син на Вени и честита дъщеричка на Стейл!!! Да растат здрави и послушни, а на мамите - много бързо възстановяване!!!

Аз засега имам доста кърма, но и малката е много гладна и затова й давам и от двете гърди. В родилното се доизцеждах, зада не ми се образуват бучки и да си докарам мастит, но в къщи нещата се регулираха и не се налага да се цедя.
За кърмата знам, че в хладилник се съхранява само 2 часа, иначе трябва да се замрази. Има специални пликчета на Авент за замразяване. Аз нямам намерение да замразявам, защото с Боби хвърлих литри замразена кърма...... Cry

За стимулиране на кърма има много лактогонни чайчета, има и хомеопатични лекарства, които много помогнаха на снаха ми - тя в началото нямаше грам кърма, но с много упоритост и помощ вече 6 месеца само кърми.

Албенка има колики от няколко дни, но не са много силни. Давам й 3 капки САБ и спинка спокойно. Пъпчето й падна вчера. Не знам къде и дали ще го хвърлям.  Laughing

Ники, как е Алекс? Дано да наддава и скоро да си е при вас.  Hug
Аз нямам никакво време да чета целите теми, затова извинявайте ако съм пропуснала някоя нова мама!

Целувки на всички!  Hug

# 201
  • Мнения: 252
Привет и отнас!!!!
Първо да благодаря на всички за пожеланията и да поздравя НОВИТЕ МАМИ!!!Да са ви живи и здрави дечицата и много да ви слушт и радват!!!За моето раждане няма да разказвам сега ,защото още има хора на които им предстои.Като цяло раждането ми беше много лесно и бързо!!!Като цяло трая около 1 час всичко.Имахме обаче големи проблеми преди това,защото за малко да изпуснем бебка,съответно и мене.И всичко се оказа от немарливост на следящата ми докторка.За щастие попаднах на екип ,който успя да реагира и ми осигури лесно раждане и най-важното щастлив финал.Най-красивият момент беше,когато бебка се роди ,а татко и ни прегърна и целуна.Аз целувам бебка той мене...Той беше неотлъчно до нас.Сега сме добре,свикнахме много бързо и се храним усилено без никакви проблеми.
Извинявам се ,че стана толкова дълго и объркано!!!
Чувството е невероятно-пожелавам на всички скоро да стигнат до този красив момент!!!

# 202
  • Мнения: 12
Честити ни нови малки съкровища!!! Да са живички и здравички и да радват мама и тати!!!

Илиянка- то нище не остана вече си на финалната права, айде чакаме най-хубавите новини!!! Hug

Елмина- спокойно, незнам коя мама беше писала ама то родилните болки започват само един път! Бъди спокойна и се усмихвай! Ще мине толкова бързо- сигурна съм! Heart Eyes

за Инфакола аз го давам преди всяко хранене и като забравя се чувствам виновна, ама като ви чета се поуспокоих!

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Честито на новите мами! Hug Няма да ги изброявам , за да не изпусна някоя.Желая  им бързо възстановяване, а на малките  бебчета да  радват мама и тати много!
НА тези , които им предстои  среща със съкровищата желая много късмет и лесно раждане! Hug Hug

# 204
  • Мнения: 616
хора помагайте Крис спи от 10:30 сутринта и не мога да го събудя  Rolling Eyes Rolling Eyes мокрих го с вода, щипах, тропах ....нищо отваря око изръмжава ми и пак отнася!!!!!тревожа се вече Sad Sad смених пампа към 2ч. поразбуди се цокна три пъти и това беше Tired

# 205
  • Мнения: 12
Еми не се притеснявай, ти сама си казвала, че понякога спи по- дълго нощем! Объркал е човека нощта с деня- само дано тази вечер да спи сладуранчото!!! Wink

# 206
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Качих снимки на Дамянчо , ама не мога да ги смаля пък ако някой му разбира , моля ако може да ми ги смали. Не, че е толкова важно това. Засега се справяме с татито, но и помощ получаваме от бабите. Аз не мога да му се нарадвам на детето и затова евда намирам време да пиша при вас, че не ми се отделя от него.  Сега го оставих малко да си поспи, то и аз имам нужда, но пустият му сън не ме лови и това е. А между другото рождането баше с фарцепс и сега се притеснявам някой запознат ли е какви могат да са последствията от това? Той беше малко стресиран в болницата, но сега е доста спокоен.  newsm78И все пак...

# 207
  • София
  • Мнения: 179
Честита принцеса Елиза на мама Steil. Да е здрава и много щастлива малката кукла.  newsm51

ЛЛББ, добре дошла.   bouquet

Илианка, стискам палци и при теб скоро да дойде голямата радост.   fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

Invisible , ако още спи малкия Крис защо не се обадиш на педи да се консултираш.  Hug

# 208
  • Мнения: 22
Честита принцеса на Steil! Да е жива и здрава и много послушна!  bouquet

Орлина, знам че рано или късно ще родя, но вече не мога да чакам. Искам да е днес, сега, веднага...общо взето моя проблем идва от това, че при мен всичко е по "план", а сега едно малко човече променя правилата и не ще да се роди според моя план  Laughing Явно тепърва ще се променям с нея...

ЛЛББ
, добре дошла! Надявам се вече всичко да е наред и когато можеш да разкажеш всичко!

Invisible, на училището за родители ни казаха да будим детето ако спи повече от 4 часа, за да не пропусне храненето, което означава, че има големи сънчовци! Твоя може би е спящия принц  Laughing Звънни на педи за да си по-спокойна все пак. Hug

# 209
  • Мнения: 616
Мерси сладурки едвам го събудих в 15:30  ooooh! и разбира се сега няма да заспи до 12 сигурно.....голямо диване е #Crazy

Честити бебчета на всички нови мами да са ви живи и здрави!!!  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт