СПОНТАНЕН АБОРТ/ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ

  • 87 647
  • 851
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 187
След спонтанен аборт освен цитонамазка и микробиология (при които не се установи проблем) какво още непременно трябва да направя като изследване?Sad

# 331
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Aми аз всъщност си имах цикъл до преди 3 дни . Не ми се стори по различен само беше 3-4 дни , но от тогава
ме понаболява кръста и имам придърпване и една тъпа болка в дясно и ниско долу , която днес продължава от обяд . Някой път е като парене по скоро а не болка   Rolling EyesГърдите не ме болят ... А този месец имах фоликул точно на десния яйчник ... Купих си два теста , но се чудя сега ли да правя , утрте сутрин ли ? Пишка ми се често и няма да мога да изтрая няколко часа , но аз и доста течности изпих от сутринта .
Дано всичко е самовнушение  Praynig Благодаря ви за отговорите Hug

Имала си цикъл, не си правила тест, аз въобще не вдявам какво правиш в тази тема. newsm78 Нито спонтанен аборт имаш, нито извънматочна имаш, едва ли и бременност имаш щом си била в цикъл тези дни. Какво те тревожи? Придърпванията ли? Ама те не са за тази тема.Направи си поне един от тестовете,които си купила,та да имаме база някаква за предположения и съвети.

# 332
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Пуканче, това, че е имала цикъл, нищо не значи. При моята извънматочна също имах редовен цикъл, малко по-оскъден, който премина в познатото кафеникаво цапане.
Соул, пусни рано сутрин един уринен тест като искаш, но според мен си внушаваш. Ако има каквато и да е бременност, дори извънматочна, ще покаже.

# 333
  • Мнения: 702
Пуканче, това, че е имала цикъл, нищо не значи. При моята извънматочна също имах редовен цикъл, малко по-оскъден, който премина в познатото кафеникаво цапане.
Соул, пусни рано сутрин един уринен тест като искаш, но според мен си внушаваш. Ако има каквато и да е бременност, дори извънматочна, ще покаже.

И при мен беше така #Crazy
И болките по време на цикъла ми бяха #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Crazy Sick

# 334
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте мами,бъдещи и настоящи!Отскоро съм тук,но имам въпроси,надявам се да помогнете.Незная дали това е подходящия форум,извинете ако съм сгрешила,накратко последната ми менструация бе на 9.03.2009, април не ми дойде цикълат/очаквах го на 9.04/,преди няколко дни направих тест,отчете бременност,имам симтомите за това/подути гърди,леки болки ниско в корема/,но проблемът ми е следният;получих леко зацапване/кафеникаво/,съвсем оскадно,но ме притеснява,все още не съм посетила лекар,мисля че е рано,моля посъветвайте ме,какво да правя....благодаря предварително! Cry

# 335
  • Мнения: 1 699
Мила мисля че изобщо не е рано щом имаш кафеникаво зацанване и опасения за извънматочна.А и все пак имаш 7 дневно закъснение.Мен ако питаш бягай на преглед или си пусни кръвен тест който да повториш след 48 часа.Това кафеникаво зацапмане трябва да се следи дори и да не става въпрос за извънматочна.Надявам се да не се окаже това, но мисля че трябва да отидеш на лекар колкото вожеш по-скоро.Късмет  Hug

# 336
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря ти Elsinor,наистина леко съм притеснена,това ще ми е втора бременност/мн.желана/.Имам един юнак на 10г./да ми е жив и здрав/.Дано всичко е наред,смятам след празниците да посетя лекаря,той би преценил най-правилно.Изчетох доста материали по темата,някои споменават ,че не е притеснително,отдават това като признак на захващане/имплантитане /на яйцеклетката,дано  е това.Огромни благодарности за отговора,бях леко скептична,че ще ми пишат,но се оказа че не съм права,за което се извинявам.Ако някой има отговор,по въпроса,ще се радвам да обменим опит. smile3529

# 337
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Яйцеклетката се имплантира в дните преди датата на цикъла, а не при 7-дневно закъснение. Направи кръвен тест през 48 часа и след празниците иди на гинеколог с добър ехограф, на 10 дни закъснение има голям шанс да се види, дано е на мястото си.
Късмет!

# 338
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Яйцеклетката се изплантира точно при 7 дневно закъснение, което е 3-та, 4-та седмица от бременността ! Преди това яйцеклетката се  придвижва от тръбата /където е оплодена/ към матката, където се закрепя за лигавицата и се имплантира. При невъзможност за това се хлъзва и "пада". Това е критичен момент за бременността. При незакрепяне са и многото спонтанни аборти.
Мила Devi4ca! МОЛЯ ТЕ, НЕ ГУБИ ВРЕМЕ ДА ПИШЕШ НА НАС СЕГА, А ИДИ НА ЛЕКАР ПРИ ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ! В Русе има достатъчно, дори и през почивните дни. Никой няма да ти откаже! Освен това, сега ще се види плодния сак. Не разбирам защо те съветват да чакаш да минат празниците ?!
И лежи колкото се може повече през този период за да дадеш шанс на яйцеклетката да се закрепи. И аз съм чела, че може при имплантиране да има болки и кървене, но ние всички гадаем на какво точно се дължи твоето състояние. Може да имаш нужда от лежане за задържане в болница или от пиене на лекарства.
Не искам да те плаша, но аз имам спонтанен аборт в четвърта седмица /в която си и ти в момента/, защото пътувах. Не ти го пожелавам  да ти се случи, затова ти давам тези съвети! Нали знаеш, "питай патило". Аз бях ходила на лекар няколко дни след положителния тест, видя се плодния сак, но не лежах и не се пазех достатъчно.
Надявам се при теб да няма нищо тревожно, и да се радваш на още един "юнак" или "юначка", но кървенето не е за подценяване, а ти си правила тест, и знаеш, че си бременна, така че, според мен, си длъжна да идеш на лекар и да видиш какво става. Не може просто така да стоиш и да чакаш. Не виждам никакъв смисъл, при положение, че сега има достатъчно добра техника и можеш да знаеш какво става, вместо да се притесняваш!
Желая ти от сърце успех и дано всичко е наред!

# 339
  • Мнения: 989
Яйцеклетката се изплантира точно при 7 дневно закъснение, което е 3-та, 4-та седмица от бременността ! Преди това яйцеклетката се  придвижва от тръбата /където е оплодена/ към матката, където се закрепя за лигавицата и се имплантира. При невъзможност за това се хлъзва и "пада".
Хайде малко да попрочетеш и тогава да се изказваш така категорично за неща, които очевидно не са ти ясни.  Naughty

" На седмия ден след оплождането, или на 21 (22) ден от началото на последната менструация, става имплантацията." - Уикипедия
"На седмия ден след оплождането става имплантацията. Ако яйцеклетката не е оплодена, жълтото тяло достига максимума си на големина и дейност след 9 дни, след което регресира, а нивото на прогестерона на 21 (22) ден от месечния цикъл започва да намалява." - Усмихни се
"Същинската бременност започва в момента, в който яйцеклетката бива оплодена от сперматозоид. През следващата седмица оплодената яйцеклетка нараства до микроскопична топчица от клетки (бластоцист), който се имплантира на стената на матката. Тази имплантация засилва процеса на серия от хормонални и физически промени в тялото." - BG Help форуми

И за да обобщя - имплантацията става между 7 и 10 ден от овулацията, когато още  си приблизително на седмица време от следащия си цикъл, а момичето има 7 дни закъснение, което дори прави 5 седмица. Седмиците се броят не от оплождането, а от последната менструация.

# 340
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Точно защото чета, съм го написала.
Гестационните седмици се броят от седмицата на оплождането. Когати ти закъснее, си в трета, а не в пета.
Ето и източника ми:

http://www.azibebe.com/index.php/bremennost/bremennost/bremennos … a-po-sedmica.html

Ето и календар, подкрепящ твоето мнение:

http://www.myfelicitas.com/parent/za-ochakvashti-bebe/bremennost … nnost-po-sedmitzi

Единия календар брои бременността 40 седмици с първа - оплождането, а другия брои бременността 42 седмици - с първа седмица - последния цикъл.

Няма никакъв смисъл да спорим, тъй като не сме лекари.

А и с това по никакъв начин не помагаме на момичето от Русе.

# 341
  • Мнения: 989
Единия календар брои бременността 40 седмици с първа - оплождането, а другия брои бременността 42 седмици - с първа седмица - последния цикъл.

За това спор няма, но ти твърдиш, че имплантацията настъпва 7 дни след закъснение, което в никакъв случай не е вярно. Оплодената яйцеклетка се имплантира в матката между 7 и 10 ден от овулацията и за това досега не съм срещнала 2 начина на броене. Това, което искам да кажа е, че момичето не трябва да си мисли, че кървенето е от имплантация и да се успокоява, а да иде на лекар възможно най-скоро.
Далеч съм от мисълта да спамя, споря и да се заяждам, но такива категорични мнения като твоето от предния ти пост са заблуждаващи и могат да подведат доста момичета.

# 342
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Моят замисъл беше, че имплантацията й наистина е в седмицата, когато й е закъсняло, а не преди това /поне доколкото разбирам от първия календар, на който дадох линка/. Там е записана 3-та г.с., която си е поне 14 дни след овулацията. Не разбирам защо се получава това разминаване в дните. Дори за 4-тата г.с. пише, че тогава е минал първия критичен период на имплантацията. Може пък тази имплантация да продължава повече дни отколкото ние си мислим - да започва 7-мия ден след овулацията и да приключва края на първия месец!
СЪЖАЛЯВАМ, АКО ЗАБЛУЖДАВАМ НЯКОГО, пак казвам, нямам претенции да съм лекар.
Удебелих текста, защото не исках тя да се успокоява, че имплантацията й е минала и бременността е ок а напротив - да постъпи отговорна още от първия ден, още повече ако осъзнава, че трябва да даде максимално шанс на яйцеклетката да се закрепи.
И за да ви уверя, че наистина вярвах, че имплантацията приключва в края на първия месец ще ви разкажа за втората си бременност - от първия ден след като разбрах, че съм бременна лежах до края на първия месец, понеже се упреквах, че не съм се пазила при първата си бременност /точно в този период, който коментираме/. Лекарите не ми казаха да лежа, сама го бях решила. Чак като влязох във втория месец се успокоих че мога да се движа повече.  Наистина се беше имплантирало, за което много се радвах, но се оказа кухо яйце.

Надявам се, че сме единодушни, че независимо от какво е кървенето, трябва да се иде на лекар и да се прецени как ще се наблюдава бременността, дали е рискова и т.н.

И в крайна сметка всичко си е БОЖА РАБОТА!

Прегръщам ви горещо всички и ви желая весели Великденски празници!  Hug

И: "Христос Воскресе!"  Praynig


# 343
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Джиджи, не си права да имплантацията. Прочети повече и не се доверявай на един източник. Скарлет е права за всичко.

Но си права за дно - всяко кървене при бременност не е шега работа и трябва консулт с гинеколог.

# 344
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Джиджи, бъркаш се.Скарлет е права.

Общи условия

Активация на акаунт