СПОНТАНЕН АБОРТ/ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ

  • 87 566
  • 851
  •   1
Отговори
# 315
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Пусти страх ще ме побърка Crazy
На кого го казваш това  Confused. Една година след извънматочната ми си правех тест за бременност след всеки цикъл ей така за всеки случай. Сигурно съм разказвала вече, че в месеца преди да забременея с детенце тестът излезе положителен, няма никога да го забравя - беше петък сутрин в 6. До 7 имах готов план кога да излеза в болнични, да ида на лапароскопия и т.н. В 9 имах запазен час при д-р Яков и пусната кръв за изследванена ЧХГ. В 17 вече знаех, че съм попаднала на фалшиф уринен тест  #Cussing out, защото кръвният беше абсолютно отрицателен. Но си скъсих живота сигурно с 1 г. през тези часове.

Та искам да кажа, че е абсолютно нормално да те е страх! Хора сме, не роботи.

# 316
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Олеле.Светле, ужас. Ама не бях чувала за фалшивоположителен уринен тест. Само за фалшивоотрицателен.

# 317
  • София
  • Мнения: 416
Здравейте,
бих искала да ви попитам нещо.
Преди 4 седмици след мисед-аборт усещам боцкания около яйчниците. Нормално ли е? Още не ми е идвало. Седмица след аборта ме гледаха на ехограф, всичко било добре и се виждаше бледа ивица, което трябвало да бъде лигавицата на матката.
Благодаря

# 318
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Здравей, dtrifonova!  Hug
И аз имах аборт /кухо яйце/ преди около месец, и усещам не само боцкания, но и придърпвания в определени части на матката от време на време, но го отдавам на това, че матката се възстановява. И корема ми е още подут и не се е прибрал в предишните размери.  Sad
Не съм ходила на преглед. Може би ти предстои цикъла и чувстваш нормалните симптоми преди него. Чела съм, че е много важно след първия цикъл след аборт да се направи преглед с ехограф и да се види дали матката е възстановила нормалните си размери. Не пропускай да идеш след цикъла. Желая ти успех!
Дано и други момичета пишат. Аз също се притеснявам дали се възстановявам нормално, защото се чувствам много "подута". Опитвам се и да отслабна, но без особен резултат.

# 319
  • Мнения: 702
Моми4ета, да попитам и аз. Преди месец и не6то ми правиха лапаро, ве4е съм ок и уж нищо ми няма, но последните дни усе6там не6то като 6типане и придърпжане в областта, където ми е махната тръбата.Направо в някои моменти 4ак ми се схва6та кракът и ми пулсира вътре..Много ми е странно. Нямам температури, не мисля 4е е възпаление. Бях болна преди две седмици ор не6то като вирус, може ли това да даде отражение?И дали не съм изстинала? Абе толкова се навличааам!Вие какво ще ме посъветвате?!

# 320
Искам още веднъж да благодаря на всички чудесни момичета, които продължават да споделят информации в тази тема. Аз лично (а вярвам и много други) научих от тук много повече, отколкото от всички лекари взети заедно. За моя случай съм писала подробно по-рано в темата. След мнoгoто доктори, които ме преглеждаха и поставиха диагноза "извънматочна бременност", се намери един, според когото при стойности на ЧXГ от около 200, не можело и дума да става за извънматочна, а за ранен спонтанен аборт (както и аз самата се съмнявах).Rolling Eyes Не знам на кого да вярвам и така или иначе сигурно никога няма да разбера точно какво е било. Thinking
Ама aман от специалисти !!! Някой ако има конкретна информация, нека да пише. Явно когато става въпрос за практически манипулации, най-важно е да попаднеш на лекар с добра репутация и опит в областта си. Но когато става въпрос за диагностика, ВСЕКИ  лекар би могъл да сгреши и е важно да се потърси 2-ро, че и 3-то мнениe. Иначе, ЧXГ-то при мен падна без метотрекcат. Много слабото кафеникаво, воднисто кървене продължава обаче вече 6-та седмица.
Etigra, наистина не се притеснявай излишно ! Години наред съм имала цикъл като твоя (35-40) дена, и въпреки това не съм имала проблем със забременяването. Само и при двете ми бременности терминът ми беше определен с голяма неточност. Wink
Желая на всички момичета кураж и по един успешен финал !!! newsm30
 

# 321
  • Мнения: 702
Слънчев лч. ,е се отчайвай, ще се оправят нещата Hug
Специалистите не са само при теб, а какво ще кажеш за 5 доктора, никой от които дори не заподозира, че може да е извънматочна, при наличие на всички симптоми?!Положително 2230ЧХГ, започва да пада на 1980.., кафеникаво течение повече от месец, на датата на цикъла "ми дойде" супер малко, но ме боля адски много!Положителни уринни тестове колкото си искаш, даже на единия видозон се видя, обаче на мен ми се каза че това е фоликул/а тя даже не разбра къде точно се намира в мен това нещо/. Всички ми казаха да си живея живота, ако не бяха моми4етата от бг мама да ми кажат за ЧХГ и за някой други неща и интернет, че да се образовам, сигурно щяха да ми правят струване вече.

# 322
  • София
  • Мнения: 416
Благодаря djidji_p !
Непременно ще отида. Иначе и аз още се чувствам подута. Гледам малко да отслабвам вече, за три месеца натрупах близо 10кг. Хормоните още не са се нормализирали, кожата ми се подобрява също.
Искам и аз да благодаря на всички които пишат, защото се чувствам по-спокойна когато имах съмнения и сега, защото е трудно да обясниш как си на някой който не е изпитал същото.
Желая успех на всички!

# 323
  • Мнения: 702
Спокойно, ще отслабнем HugАз за два месеца качих 10кг и нищо не ми ставаше CrazyИ сега малко свалих:)Лицето ми беше цялото в пъпки и петна- направо ужас !Никога не е било такова, даже в пубертета SickСега малко с епооправи. Вече са минали почти 47-8 дена. И чакам мъжо да се върне от път и започваме пак след 20 април, тогава стават два месеца Hug Flutter Доктора ми каза, че животът си тече и няма нужда да чакаме 6 месеца, пък и като мине време става по-трудно.Така, че успех на всички Simple Smile Прегръщам ви!Мен не ме е страх!Искам да имам бебе, да го чувствам до сърцето си и това ще стане!Пожелавам на всички да преживеят страданието и да се изправят отново с кураж и любов пред мечтите си да бъдат майки. И най-важното тези мечти да се сбъднат! Hug Hug Hug Hug

# 324
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Vagabond, поздравления за куража след всичко, което си преживяла!  smile3501 И защо е трябвало ти сама да установяваш какво ти има, нали те са лекарите! Направо съм възмутена!
И аз мисля като теб, че тези 6 месеца пазене са измишльотини. Аз след първия си спонтанен аборт /беше в 5-тата седмица/ се бях възстановила много бързо, още след първия месец. Доктора каза: НЕ! Лигавицата на матката може да не е напълно възстановена и там да се опита да се закрепи бебето и да се хлъзне. Може и да е прав. Какво стана обаче - Пазих се 6 месеца, преживях ужасна депресия, след 6-те месеца три месеца не можех да забременея въпреки многото опити и след като забременях - кухо яйце.
Съжалявам за загубената една година! Живота трябва да се живее, а не да ни е страх от него!
Сега приятелите ми не ме гледат със съжаление, а с възхищение за желанието ми да се боря и да рискувам!
Най-гадно е да се чувстваш все още бременна и да имаш всички симптоми на бременността, а да знаеш, че бебе няма. Всички много добре ме разбирате! Трябва да приемем фактите и да продължим напред! 

# 325
  • Мнения: 947
здравейте пак, момичета!
dtrifonova, само да ти кажа, че на мен след аборта ми казаха, че били взели по-голяма част от лигавицата, отколкото трябвало. и ми дадоха оргаметрил за стимулиране на овулацията. но и досега си имам болки- шест месеца по-късно - някъд екъм средата на месеца, около две седмици пред да ми дойде - по зяла седмица се превивам, нощно време ме болят яйчниците. ходих на лекар, било нормално всичко, нямала съм никакви проблеми...дали пък не било апандисит- да бе, в точно определена седмица всеки месец, точно ще е апандисит!
така че не се тревожи, след хирургическа интервенция винаги има реакция на организма, свързана с известна доза болка- но това показва, че тялото ти работи и се възстановява.

# 326
  • Мнения: 304
Извинявам се ,ако въпросът е обсъждан , но ми е малко притеснено ... Tired Домашен тест за бременност
може ли да покаже положителен резултат при извънматочна бременност или само кръвен ?
Питам понеже имам някои обезпокоителни признаци ,а съм от малък град и тук не правят кръвни тестове  Confused
Искам също да поздравя всички ви за куража и вярата която лъха от всяка ваша дума  Simple Smile Много ви се възхищавам и
ви желая успех от все сърце  Hug Hug Hug

# 327
  • Мнения: 702
Soul, ако имаш леко зацапване, което не спира, признаци за бременност, на ехограф ни6то не се вижда и тестовете ти са положителни, много е вероятно да е ИБ.Ако искаш пи6и ми на ли4ни.

# 328
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Soul, ако имаш леко зацапване, което не спира, признаци за бременност, на ехограф ни6то не се вижда и тестовете ти са положителни, много е вероятно да е ИБ.Ако искаш пи6и ми на ли4ни.

На мене втората ми извънматочна нямаше кървене.Само домашния тест показваше бременност, а кръвните тестове показваха кофти покачване на ЧХГ пак показателно за извънматочна.

# 329
  • Мнения: 304
Aми аз всъщност си имах цикъл до преди 3 дни . Не ми се стори по различен само беше 3-4 дни , но от тогава
ме понаболява кръста и имам придърпване и една тъпа болка в дясно и ниско долу , която днес продължава от обяд . Някой път е като парене по скоро а не болка   Rolling EyesГърдите не ме болят ... А този месец имах фоликул точно на десния яйчник ... Купих си два теста , но се чудя сега ли да правя , утрте сутрин ли ? Пишка ми се често и няма да мога да изтрая няколко часа , но аз и доста течности изпих от сутринта .
Дано всичко е самовнушение  Praynig Благодаря ви за отговорите Hug

Общи условия

Активация на акаунт