СПОНТАНЕН АБОРТ/ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ

  • 91 238
  • 851
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 942
здравейте мамчета и аз наскоро разбрах че съм бременна и ходих на гинеколог и ми изписа да пия фолиева киселина и дуфастон защото преди това имам 3 спонтанни аборта искам да ви попитам дуфастона може ли да навреди нещо на бебето.Ако някой ги е пил нека ми пише помогналили са                                                                                                                                       

Ами малко странен въпрос...едва ли лекарят ти ще ти даде нещо ,което да навреди на бебе.   newsm78
Дуфастона се дава точно за обратното нещо,за да можеш да го задържиш
УСПЕХ

# 706
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
ТАНЧЕ, желая лека, безпроблемна, успешна бременност и едно хубаво здраво бебче!
Аз пих Дуфастон при втората си бременност откакто установихме бременността до 8-мата седмица. Беше кухо яйце и в такива случаи Дуфастона не може да помогне. Иначе Дуфастона е синтетичен заместител на прогестерона.  Ролята на прогестерона е да балансира и регулира действието на естрогена върху маточната лигавица. Пише подробно в листовката му. Изписва се за задържане. Дано на теб помогне! Ти иначе прави ли си генетични и имунологични изследвания след неуспешните бременности? Може да имаш нужда от прием и на други медикаменти по време на бременността.
Успех! 

# 707
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Една приятелка пиеше Дуфастон понеже имаше болки и контракции в първите месеци и сега има хубаво здраво момченце. Едва ли подсилването на твоите хормони ще крие рискове за здравето на детето.
Дано този път всичко е наред!

# 708
  • Мнения: 1
AZ PREJIVQH EDIN SPONTANEN ABORT , SEGA S NAPRAVIH TEST,NO NE SAM SIGORNA DALI SAM BREMENNA TAI KATO EDNATA 4ERTA E MNOGO BLEDA! Thinking

# 709
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
А колко дни ти е закъснението?

# 710
  • Мнения: 115
AZ PREJIVQH EDIN SPONTANEN ABORT , SEGA S NAPRAVIH TEST,NO NE SAM SIGORNA DALI SAM BREMENNA TAI KATO EDNATA 4ERTA E MNOGO BLEDA! Thinking
Дори и втората черта да е бледа това си е почти 100% бременност. Колко дни ти е закъснението.  Направи си нов тест даже за предпочитане е кръвен. Дано всичко този път е наред!

# 711
  • Мнения: 1 704
Здравейте момичета Hug
Имам един въпрос.Мислите ли че има опасност от извънматочна бременност при наличието на хидросалпингс  newsm78

# 712
  • Варна
  • Мнения: 4 121
Здравейте момичета Hug
Имам един въпрос.Мислите ли че има опасност от извънматочна бременност при наличието на хидросалпингс  newsm78
Thinking
Малко знам за това чудо. Там тръбата не се ли раздува? За да има тубарна бременност, трябва плодът да "заседне", а ако е раздута тръбата няма как да стане. От друга страна тази течност колко е проходима? Рових тук-там дали е споменат в рисковите фактори, не го видях. Не знам какво да кажа честно.
 Thinking

# 713
  • Мнения: 443
3дравейте момичета,Ще опитам накратко да опиШа неЩата  при мен ,моля  3а мнение

предходен цикъл на 06.05
пункция на яй4ниците на 19.05
трансфер на  2 оплодени на  24.05

1ви  4гх тест на 10 ден след трансфера  03.06 стойност 20
2ри тест след  5  дни на 07.06 стойност 197,на 15 ден след трансфера ,отделно 4 уринарни положителни теста

вагинален ултраzвук на 22 ден,15.06 няма то4ка,4гх 247,ка3аха 4е е или иzвънмато4на или не се ра3вил  ембриона,да спирам  вси4ко да  4акам  МЦ,спрях.
МЦ дойде на  18.06 до днес си те4е серио3но ,днес е 22.06  4гх  274    утре съм на  У3  ,не спада 4гх но е прекалено ниско и кървя 5 ден  обилно...какво  е според вас ,въzможно ли е  да е  и3вънмато4на ,с една проходима тръба съм  по принцип ,и имам  аборт по желание  в миналото Embarassed,ако се окаже и3вънмато4на какво да  предприема инжекция или лапаро ? благодаря ви  zа ра3бирането предварително

# 714
  • Мнения: 115
Shanna според мен, не е извънматочна, по- скоро е неразвит ембрион. След каквата и да е бременност ЧХг се задържа известно време и след аборта и н.т Щом на 22 си писнала ЧХГ, а предишният път е било чак на 15.06. Задължително и на 24.06 си пусни пак в същата лаборатория ЧХГ. При толкова ниски стойности дори и да е извънматочна( според мен не е )  е възможно да се действа с метотраксата. При това обилно течение е възможно ембриончето да си е изпаднало.
Хайде днес като минеш прегледа кажи как е минало. Hug

# 715
  • Мнения: 115
Здравейте момичета Hug
Имам един въпрос.Мислите ли че има опасност от извънматочна бременност при наличието на хидросалпингс  newsm78

Поразрових се и аз тук там и до колкото разбрах с хидросалпингс не е възможна каквато и да е бременност, защото течността е токсична и убива всичко.

# 716
  • Мнения: 1 704
Светли , Гери благодаря ви  Hug
Ами и аз така си мислех но не  съм сигурна.И се чудех дали да се пазим в такъв с лучай.То нормална няма да стане ама ако има риск от втора извънматочна-не благодаря.

# 717
  • Мнения: 443
Shanna според мен, не е извънматочна, по- скоро е неразвит ембрион. След каквата и да е бременност ЧХг се задържа известно време и след аборта и н.т Щом на 22 си писнала ЧХГ, а предишният път е било чак на 15.06. Задължително и на 24.06 си пусни пак в същата лаборатория ЧХГ. При толкова ниски стойности дори и да е извънматочна( според мен не е )  е възможно да се действа с метотраксата. При това обилно течение е възможно ембриончето да си е изпаднало.
Хайде днес като минеш прегледа кажи как е минало. Hug

3дравейте ,мина днес  прегледа У3 и пак ниЩо не  видяха ,опипва  ме   с У3 в ляво пита   боли ли   ,опипва  в дясно пак  пита ,мен ме  боли при  самото движение и централно,в средата,сега в 4етвъртък пак кръвен който трябва да  даде окон4ателен отговор,те4е ми 6  ден  ,и  май няма да спре като гледам,странно е кървенето някак си  като  3амърсено не  е  4иста кръв,болките днес пак  ме докараха до хап4ета,док ка3а ако  се 3асилят  или полу4а колапс да бягам   в болницата ,,та  така... не се 3нае оЩе ниЩо  Hug

# 718
  • Мнения: 469
Shanna според мен, не е извънматочна, по- скоро е неразвит ембрион. След каквата и да е бременност ЧХг се задържа известно време и след аборта и н.т Щом на 22 си писнала ЧХГ, а предишният път е било чак на 15.06. Задължително и на 24.06 си пусни пак в същата лаборатория ЧХГ. При толкова ниски стойности дори и да е извънматочна( според мен не е )  е възможно да се действа с метотраксата. При това обилно течение е възможно ембриончето да си е изпаднало.
Хайде днес като минеш прегледа кажи как е минало. Hug

3дравейте ,мина днес  прегледа У3 и пак ниЩо не  видяха ,опипва  ме   с У3 в ляво пита   боли ли   ,опипва  в дясно пак  пита ,мен ме  боли при  самото движение и централно,в средата,сега в 4етвъртък пак кръвен който трябва да  даде окон4ателен отговор,те4е ми 6  ден  ,и  май няма да спре като гледам,странно е кървенето някак си  като  3амърсено не  е  4иста кръв,болките днес пак  ме докараха до хап4ета,док ка3а ако  се 3асилят  или полу4а колапс да бягам   в болницата ,,та  така... не се 3нае оЩе ниЩо  Hug


дано всичко се оправи, прилича ми на нашия случей, колко време мина и колко ЧХГ докато се установи че е извънматочна!
 Elsinor   как си миличка не разбрах точно какво ти има Hug
 Hug на всички

# 719
  • Мнения: 184
Момичета,

знаете ли ако ембриончето не се развива за колко време пада ЧХГ-то.Аз съм в 6-та седмица. 15-дни след уволацията -на 17.06 ЧХГ беше 800, след два дена на 19.06. ЧХГ беше 1800, след още 4 дена на 23.06 ЧХГ 8900,  док каза че стойностите са много добри, но започнаха болки и прокървих. Пия но щпа, слагам прогестерон, но гърдите ми вече не са напрегнати, както бяха до скоро и малко се притеснявам. Плодно сакче се видя на узи, но док ме вика след 10-тина дни да видим сърчице. Аз обаче се чудя, ако нещо не е наред дали ЧХГ-то ще започне да пада.

Извинявайте, че ви занимвам с това момичета, обаче съм с два missed аборта, които така и не разбрах как станаха.

Общи условия

Активация на акаунт