Болка при тръгване на млякото.

  • 1 686
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 336
B52, аз допускам, че имаш междинни слизания на млякото, каквито аз, например, имах може би цялата първа година на кърменето. А първите месеци - и по няколко пъти между две кърмения. Всеки път усещах това пронизване, но в повечето случаи имах и спонтанно потичане на кърма, колкото да се образуват два мокри кръга на ризата ми. Как ти звучи една такава възможност?

# 16
  • Мнения: 110
моля ви помогнете, моята приятелка роди в понеделник с секцио има желание да кърми и се старае, но детето не засмуква добре, тя чувста адска болка и вече гърдите и кървят леко, от днес е започнала да си ''маже'' зърната (не знам дали това е точния термин) с лансенох.
не знам какво да правя, тя е на път да се откаже и затова нямам време да търся както трябва.
мерси предварително на всички които ми отговорят.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 381
Ако става въпрос за Пловдив, може да се свържете с Бу.

# 18
  • Мнения: 39
Благодаря отново.
Мажа се с лансинох много редовно, още от осмия месец, вече изразходих туба и половина ...
Имам побеляване на зърното след кърмене, при смяна на температурата .. но доколкото четох това е нормално и е поради по-бавното уросяване. А и не е болезнено ..
За пробождането между кърменията ... и аз го свързвам с движение на млякото вътре ... но рядко има потичане в такива моменти.

дива коза, посъветвай приятелката ти да смени позата, да опита поза футболна топка например, при мен това реши проблема с болката и разранените зърна, така се променя ъгъла под който бебето натиска зърното. Ако може да изцежда кърмата и да я дава на бебо с лъжичка докато и поминат болките. Но да не се отказва и да избягва дохранването , защото се получава порочен кръг, който води до отбиване ... При мен беше подобна ситуация, първите две-три седмици беше ад, ревях и кърмех ... но постепенно нещата се нормализираха и сега е истинско удоволствие!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 381
Напротив, болезнено е  Simple Smile Това е същото като изтръпване на ръка или крак - усещат се едни гадни иглички. Освен това в повечето случаи при вазоспазъм има настръхване на зърното, което е адски болезнено. Особено ако в момента е на топло в сутиена и няма място да се разгърне. Може да потърсиш още писания на тема Вазоспазъм.
Ако след кърмене зърното е побеляло, може да помислиш за смяна на позата или поне как бебето засуква гърдата. Това е сигнал, че бебето притиска повече основата на зърното, вместо ареолата, където са млечните синуси. Това притискане понякога се дължи на силния рефлекс на потичане, когато млякото дори пръска на силна струя, а бебето не може да смогне да преглъща. В такива моменти някои бебета се пускат от гърдата и чакат струята да намалее, а други "прищипват" зърното в основата, за да намалят струята и да могат да се справят с преглъщането. Ако при вас се наблюдава това, може да опитате позата вие силно облегната назад върху няколко възглавници, а бебето върху вас по корем с крачета надолу към вашите. Така гравитацията ще помогне струята кърма да не тече така силно.
Ако имаш някакви усещания в самите гърди, тогава може да има някакви движения на млякото. Но то се задвижва само от определени хормони, които се задействат в определени условия. Най-вече по време на кърмене - хормонът окситоцин кара млечните жлези да се съкращават и да изливат кърмата в млечните каналчета, за да може бебето да получи порциона си. Този хормон може да се задейства и като слушаш как бебето плаче /може и чуждо бебе да бъде, случвало ми се е да се задейства докато гледам филм и там има плачещо бебе/, от силни емоции, както положителни, така и отрицателни /но не толкова силни като стрес, по-скоро при афект/.

Общи условия

Активация на акаунт