Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях 63

  • 55 860
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 283
Цитат на: psichokuk
Холи -и мен това ме интересува ,ама не съм чувала за Канада курсове на Уилтън Thinking

Здрасти Пси  Grinning

Тук има курсове на Уилтън..даже аз се записах от януари. Crazy Организирват ги магазините "Майкълс"(Там продават продукти на Уилтън и не само), но не помня да има такива в Монреал.....та за това исках да разбера дали някой е карал такъв курс и има ли ефект от него... Party

# 241
  • Мнения: 1 271

След тези красоти чак не смея да си покажа моята торта за днешния ни празник.Ама нали трябва да си показваме и лошите,не само добрите.Скъпия,пожела такава да бъде,каза само да е сметанова и мнооооого сиропирана.Хайде вижте черно-белият ми резил:



Първо, Честита ви годишнина!Много любов и късмет, а останалото да си  го купите!
Сега за тортата-къв резил бе, моме?  newsm78 Напълно завършена е тортата.В една сладкарница в Плевен, съм виждала, горе-долу същият модел, само, че онази беше с марципанови рози!Много си е наред тортето!Да пуснеш разрез, че ми е примъчняло за такива сметанови.На Албенчето само външно ги гледаме, а вътре...?

Дими, чудесни Коледни кейкове!Впечатлих се и от четирите!Ще си крадна по нещо за идея!  Crazy Весело изкарване на празниците и като се върнеш, започваш с възстановени сили!

Mucunka, страхотна Коледна приказка!   bouquet

# 242
  • Мнения: 1 965
Албенка - сложна тема са ти избрали..... Откривам само аксесоари, пък ти ще си сглобиш една идея о тях.
ПУШКИ И ОРЪЖИЯ
АКСЕСОАРИ
ДИВЕЧ И СЦЕНИ ОТ ЛОВ
ЛОВНИ ДРЕХИ И СЦЕНИ
ОЩЕ ЗА ЛОВЕЦА
ЛОВНИ ТРОФЕИ
Когато правих рибарската торта на Геле /той е и ловец и рибар/, имах идея да направя една куполообразна торта, която да оформя като глиганска глава.  С муцуната, със зъбите и с всичко останало...... Да прилича на препариран ловен трофей. НЕЩО ПОДОБНО или ТАКОВА  Но жена му предпочете рибарската тема.....

Дими - и 4те кейка са разкошни. Най-ми хареса този със Снежкото. После кафявия...... Направо ти завидях за играта....... Сигурна съм че ще обереш овациите.
Муцунка - Като жива картинка е тортата... Уникално си я направила...... Дядо Коледа е като играчка. Страхотен е!!!!!
Барчела - не разбрах кое е резила в тортата. Завидях ти на красивия надпис..... ЧЕСТИТА ВИ ГОДИШНИНА! БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ!!!
Аз набирам сили за няколко торти наведнъж.... Да видим как ще си съчетая времето......


Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 12:06 от van444eto

# 243
  • Мнения: 634
Ванче благодаря.
Диме , страхотна си,всички са супер. Hug
Муцунка празника наближава и при теб се личи.Браво Hug
Барчела,ти шегуваш ли се?Я колко добре си се справила с шприцоването.Много нежна торта.Честита годишнина и от мен.

# 244
  • Мнения: X
barcela , ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА! МНОГО ЛЮБОВ НА ЦЯЛОТО ВИ СЕМЕЙСТВО!     txtloves   

Mucunka , тортата ти е като приказка,много е красива!

Дими,и четирите са разкошни...най ми допадна синята,много елегантна, изчистена ,просто класика!

Назад имаше още страхотни торти,съжалявам,че не мога поименно ...само се сещам за уникалния цвят на Барбито на Пепи...   Peace   

# 245
  • Мнения: 1 965
Най-ми хареса този със Снежкото. После кафявия......
Joy Joy Joy - ...... а той бил син..... ама че съм     animal085
Скоро не съм ви разказвала за Кауфланд...  Ей сега се връщам оттам. Изкупих желатина, кремчетата и какво ли не още... Laughing Няма кондензирано мляко, няма сметана, няма масло ЗВЕЗДА, няма пудра захар, няма есенция Ром на Йоткер....... абе, много работи няма . Обаче... има едни шприцове по 8 лв. Приличат на оня моя античния, дето толкова много от вас страдат че нямат. Пластмасов е не изглежда да е супер здрав или професионален, но пак е нещо.... С 20 приставки е. Има картинки с бисквитки, но лично аз не му вярвам че ще издържи на тесто. Но за сметана и по-гъст крем мисля че ще е добре. 
ТОВА Е ШПРИЦА и напред

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 16:44 от van444eto

# 246
  • Мнения: 419
SNEJI20-
Много ти е хубав дядо Коледа, как го направи? От някъде гледа или...? Бях си свалила нчколко снимки,но за някои неща си импровизирах,и съм си го мислила самичка,напимер брадата сам си резала тънки лентички и съм ги навивала на клечка за зъби и малко по-малко съм ги слепвала,отне ми доста време.всяко едно нещо поотдлено съм правила и съм сглобявала,има и клеюки са зъби вътре за да се разпадне.Мисля че трябваше може би и едни очила да му сложа,но пък не исках да му скрич лицето.
И също моделиращата ти маса готова ли е или ти си я прави? Правих го с готов фондан(тук в САЩ си има в един магазин,но и в БГ като си бчх ,знам че има и там).
А този пуст елен ми взе акъла,колко ли не го правих и  така и не успях,много ме яд.ако имате снимки на елени ,може ли да пратите поне да видя.
Мерси все пак за комплиментите.

# 247
  • Мнения: 2 185


Тук има курсове на Уилтън..даже аз се записах от януари. Crazy Организирват ги магазините "Майкълс"(Там продават продукти на Уилтън и не само), но не помня да има такива в Монреал.....та за това исках да разбера дали някой е карал такъв курс и има ли ефект от него... Party

Холи, аз съм в САЩ. Курсове на Уилтън тук има под път и над път. В началото на тортоправенето и аз имах мерак да се запиша, но сега вече не виждам смисъл и се радвам, че не го направих  Peace . Човек научава същото в практиката, има толкова много филмчета, книги и статии в интернет, че просто няма смисъл, според мен. Освен това рискът да излезнеш "по калъп" от такъв курс е доста голям  Thinking . Когато си работиш и се учиш сам малко или много развиваш собствен стил, коетосмятам, че е ценно  Peace .

Дими страхотно си се справила- поздравления, то си е къртовски труд това твоето  Hug
Барсела,  не разбирам от сметанови торти, но с изключение на розите ми изглежда добре. Особено борда, който е по средата диагонално мисля че е много сполучлив  Peace

Муцунка- супер си се справила, Дядо ти Коледа е супер  Peace
Ако все пак решиш да се запишеш, ще е интересно да разказваш тук на какво ви учат  Wink

# 248
  • София
  • Мнения: 413
Момичета, моля ви кажете къде в София има...как да се изразя боя за глазура или по точно сладка цветна глазура в тубички която може да се ползва за надписи или декорация на сладки и торти....ох дали ме разбрахте с моите невежи обяснения!  ooooh!

Успях да намеря снимки на това което търся. Моля ви помагайте!  Hug Flutter Blush Hug





Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 21:03 от little_sweet_didka™

# 249
  • Мнения: 1 965
little_sweet_didka™ - Точно това което показваш го има в МЕТРО. Намира се на щанда с желетата и конфитюрите по горните рафтове. /ако не са ги преместили/. Там честичко разместват, но преди около месец си бяха все още там. Дано да не ти се налага да ги търсиш на друго място, защото персонала е абсолютно невеж какво е това. Случвало ми се е да питам човек къде са преместени, а жената, редейки си кротко желе и конфитюр  категорично отсече: "Те, такова животно нема!!!" А кутийките бяха на метър от нея, на същия щанд. Съветвам те, хубаво да си погледнеш кутийките, защото се отварят, и липсват тубички. Купих си 2 кутийки, чак в къщи видях че в едната няма жълто.
Доколкото си спомням, някой беше ходил в магазина на ул. "Три уши" и си беше купувал същия айсинг оттам, даже на бройка.

# 250
  • София
  • Мнения: 413
van444eto   Hug Hug Hug Безкрайно ти благодаря!!!! Още утре ще отида че то не остана време до Коледа за сладките. И на кой номер е въпросния магазин?  Embarassed Blush Rolling Eyes

# 251
  • София
  • Мнения: 2 671
Дими, чудесни са!!! Как ми се хапва АКК, ама нямаааа!

Муцунка, разкош!!! Ако изключим краката на еленчето /които изобщо не се набиват на очи/, си се справила перфектно! Браво!

Брасела ЧЕСТИТО на патерици, тортат изглежда много апертитно особено като прочетох и за много сиропираното и с крем съдържание  newsm22

# 252
  • Мнения: 1 965
...... много апертитно......
Joy Joy Joy - на някой май му се пийва аперитив ми се струва...  hahaha Румка, извинявай за черния хумор на твой гръб..... ама не мога да се сдържа....... Heart Eyes

little_sweet_didka™ - Съжалявам, но така и не съм ходила до ул. Три уши. Дано някой се включи да ти подскаже.....

# 253
  • Мнения: 413
 little_sweet_didka  - Това са същите "бои" както ги наричаш, които има при нас. Директно използваш за украса, след няколко часа засъхва напълно. Аз ги използвам само за финните декорации, защото са с много малък отвор тубичките и линийката е много тънка.

# 254
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Публикувано на: неделя, 21 декември 2008, 21:22Публикувана от: little_sweet_didka™ 
Вмъкни Цитат
van444eto      Безкрайно ти благодаря!!!! Още утре ще отида че то не остана време до Коледа за сладките. И на кой номер е въпросния магазин?     
   
Аз скоро ходих там и доста трудно го намерих , но като попитах 2-3 човека го намерих.Значи за по добра ориентация "Три уши" е успоредна на Алабин до съдебната палата е първата спирка на трамвй №5 значи отиваш на втората спирка много близо само завоя преди Алабин и малко преди втората спирка има едно магазинче май за китайски дранкулки /не съм сигурна/ и точно до него има малък път и вървиш около 100м. и вляво е само това въпросно магазинче  пише билки чайове подправки и т.н.то всъщност е като каравана.Улицата е без изход и точно срещу магазинчето се строи голяма сграда.Ох доста объркано стана дано се ориентираш.

Общи условия

Активация на акаунт