Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях 63

  • 55 834
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 113
Диди4, много забавен мечо - защо е в такава позата му? Ама много весела торта:)

Рая, браво! Успя да направиш каквото искаше...Много добра идея е тази да ги сложиш големите торти една до друга...Чакам да разкажеш за направата. Чудесни са!

Оранжево небето, весели празници и на теб! На въпроса ти - диаметрите на 2-та кръгли е ок 19 см, на квадратната със снежко - 25см е страната.

Шемет, да ти е живо и здраво детенце - чудесно кученце, много мило:)))

Благодаря ви момичета за отзивите. Аз при толкова кейкове за декориране почти вече не мога да ги отгранича, всеки ми е отлежала идея, безсънна нощ и доста мерак...То 1 месец ги и храниш тези кейкове, та накрая като ги взимах да ги украсявам и подарявам, все едно животинче съм отгледала:)))) Догодина пак ще направя, живот и здраве, много обич се влага в това и грижа, има смисъл като подарък:))))

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Диди4, много забавен мечо - защо е в такава позата му? Ама много весела торта:)


Някой май не е гледал "Кунг-фу Панда"  Wink

Диме, АКК-тата са ти страхотни. Аз моя май няма да го украсявам, а ще резна и ще сложа на всеки в чинийките с многото сладки Simple Smile

И въобще всички торти от предните страници са супер. Аз се позагубих, че правих коледни сладости тези дни  Crazy

# 272
  • Мнения: 1 173
Дими всички Коледни кейкове са много красиви , оригинални и внасят страхотно Коледно настроение.
Муцунка много красив Дядо Коледа-шейната с подаръци също
Барсела сметаненото изкушение е много красиво. Бордовете "прави", розите са красиви. Честита годишнина.
Диди4 много сполучлива 3та торта.
Шемет ЧРД на малкото "зверче" newsm59 Да ти е живо и здраво и много да те радва. Тортите са много красиви и оригинални. Кучето всъщност какво е отдолу ?

Ванче капаците с от нещо като стериопор но отгоре е с хартия. Видях го в магазина и го взех уж за подложки понеже е много по- стабилно .
Оранжево небето тортата беше голяма защото като попитах рожденичката информативно "кого е поканила" тя ми изреди 30 човека  Mr. Green ( в интерес на истината цялата се изяде и нищо не остана). Черните кутийки са истински - това и купих за подарък и именно от там дойде идеята за кутийка с бижута. Всъщност трябваше кутийката да е пълна с  "захарни бижута" и между тях да са истинските , но нямах време да ги направя .За цветовете въпрос на личен вкус  Wink
Дими не знам какво точно за направата да кажа. Големите кутии са Династия и Трюфел , с много крем и беше много трудно да ги "изравня"(то си и личи де ). Малката е с карамеления крем , който направих без масло а вместо това сложих "сметанов топинг" ( нещо като сметана но с по различна консистенция). Стана като каремелен мус - вкусотия.

Сега изчезвам че написах роман, но преди това да ви се оплача. От тук като изпратиш колет до Бг пристига за 5-6 дни , а от България вече го няма 20 дни ( а така се надявах да ми пристигнат боичките - златната и сребърната. Затова и не си поръчах от тук , а сега се оказва че за Коледа останах без златна боя  Sad )

# 273
  • Мнения: 1 485
Рая,супур ефектна торта! Hug
Шемет,и двете са сладурски,но кучето ми е фаворит! Peace
Хайде и аз да представя една коледна торта,малко на бързо я правих,че малката
ми е болна Cry,но ще правя още една-дано се оправи по бързо Praynig,че да мога повече да я изпипам.

# 274
  • Мнения: 8 242
Нямаше айсинг в Метро Sad((((
Много съм нещастна.. Всичко обиколих 10 пъти, нищо не видях  Cry

Имам да правя 12 тортички и една голяма за утре сутрин  Mr. Green
До сега успях да ги кремосам и да ги пъхна да се хладнат леко..
Почвам с оформянето и .. покритието ще е в малките часове пак  Rolling Eyes

Искам айсииииинг .. в тубичкааааааааа  Sad

# 275
  • Мнения: 1 491
Нямаше айсинг в Метро Sad((((
Много съм нещастна.. Всичко обиколих 10 пъти, нищо не видях  Cry

Гледа ли по високите рафтове? Аз последно ги гледах при млеката пред хладилниците на замразените продукти на рафт, който трябваше да гледам с вирната глава имайки предвид, че съм 175см ...

Fior бързо оправяне на малката  Hug

Райче да ти кажа, че не е задължително да дойде за 5-10 до БГ. Сега при тези празници, аз чакам вече около 20 дена от американска земя колетче  ooooh!  Имам и един колет от Англия от 23.11., така че няма нищо сигурно и гарантирано. Споко, ще дойде колета  Peace

# 276
  • Мнения: 8 242
Нямаше айсинг в Метро Sad((((
Много съм нещастна.. Всичко обиколих 10 пъти, нищо не видях  Cry

Гледа ли по високите рафтове? Аз последно ги гледах при млеката пред хладилниците на замразените продукти на рафт, който трябваше да гледам с вирната глава имайки предвид, че съм 175см ...


Ми, аз какво четох.. какво запомних.. че е при черешките тия декоративните.. и .. там търсих.. ама навсякъде обиколих, всичко гледха.. нищо не видях Sad
Ама то това новото Метро Пловдив 2.. Та може още да е поорязано горкото Simple Smile

# 277
  • София
  • Мнения: 2 113
Фиор, много красиви свещи и пламъчета!

Рая, да, исках да знам съдържанието и капаците на "кутиите".

# 278
  • Мнения: 1 491
Момичета, аз така и не намерих меласа/петмез и я замених с мед в рецептата за джинджифиловите сладки. Знам, че бисквитките не са за тук, ама нали сте ми като виртуалното семейство  Blush  Утре в у-щето на малката ще имат Коледен благотворителен базар и тя като рече ще нося Шрек и .... ето го Шрек  Crazy



По мое настояване завъртяхме и елхички и камбанки, че да е по-коледно...  

Шрек имаме около 150 бр, елхичките и камбанките са ни по равно - от всеки вид по 60 бр.

# 279
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Благодаря за честитките и поздравленията - много сте мили  Hug  Радвам се че са ви харесали тортите - за тези които питаха отвътре са пандишпанови блатове с карамеления крем на Пепи - благодаря пак за рецептата Пепи и за инструкциите за маймунките  bouquet  отвън е ММФ. Рожденника беше много впечатлен от бау бау и от муните (маймуните) така че всяка секунда труд си е струвала  Heart Eyes  та аз си хапнах с удоволствие.

# 280
  • У дома
  • Мнения: 1 741
 
Първите две са мини - 6 инча.
  Нормална, средно голяма.

Всичките са за подарък. Голямо месене на MMF. Много меко става и за това декорацията е проста. Връщам се към любимия ми класически фондан, така че очаквайте второ включване.

# 281
  • Мнения: 644
Цитат
sneji20 чувала съм и съм чела, че към готовото покритие, за да стане снежно бяло се добавят една-две капки синя боя и се меси до откат, но не съм го прилагала на практика.

Благодаря ти violetblue!
Идеята ми е да оцветя с бяла боя например брадата на дядо Коледа. Фигурката вече съм я направила, но тъй като млечния марципан жълтее бих искала направо да рисувам с бяла боя върху местата където искам да са бели? И въпроса ми е нещо от пудра захар не мога ли да направя така че да стане бяла боя или ванилия? Незнам и питам ако на някой му е трябвало като мен и е станало по някакъв начин?

Fior, violetblue, Атланта поздравления за красотите които сте сътворили!   Grinning

И аз вчера ходих в нашето Метро в Бургас и този път вече хубаво се огледах и съзрях най накрая тубичките за шприцоване. На тях ли казвате айсинг не разбрах? И си купих, ама цветовете бяха кафяво, жълто, червено и зелено. А на мен ми трябва най много синьо!  ooooh!

До тях видях това и го снимах за да ви покажа и питам как може да се използва?

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 10:02 от sneji20

# 282
  • Мнения: X
sneji20 ,а бял шрифт нямаше ли?Той е снежно бял. Аз съм използвала шоколад...

Atalanta , добре завърнала се...отдавна не си писала.страхотни тортички...С нетърпение очаквам и следващите...

duhi_puhi ,в пловдивското Метро 1,тубичките с шрифт са при подправките за сладки-ванилии, канели, бакпулвери...и наистина са на горните рафтове.

Fior , много красива коледна торта,с толкова настроение...

Поздравления и за всички останали...     bouquet   Peace    С тия коледни приготовления време не остава ...  но съм благодарна ,че ви има...ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! 

# 283
  • Мнения: 644
Ами нямаше, за съжаление!
В къщи имаме бял шоколад, но и той ми жълтее, не е снежно бял!

Исках също да ви попитам как беше рецептата за целувачен крем?
Един вид рецептата за така известните сладки "Целувки"? Grinning

# 284
  • Мнения: 1 491
sneji20 руската мастика 2 е снежно бяла. Защо не си забъркаш 1/2 или 1/3 доза и не си я измоделираш брадата на дядото?

Общи условия

Активация на акаунт