Задграничен паспорт на дете ???

  • 7 575
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Аз вече не помня и какви документи сме подавали първия път - паспорта го изкарахме преди 5 години и забравих вече.

И тогава си спомням, че нямаше експресна поръчка, но не ми е спешно и сега - когато стане, но тъй като все пак лятото предстои да пътува, затова се интересувам.

. Ако адреса Ви е постоянен-няма проблеми!

Няма проблеми за какво?  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 4 916
Аз вече не помня и какви документи сме подавали първия път - паспорта го изкарахме преди 5 години и забравих вече.

...

Взема се заявление и се попълва, има едно каре, което е специално за деца - там попълват и се подписват двамата родители. Две актуални снимки - във всяко фото знаят стандартите. Хубаво е при подаването да се явят и двамата родители, иначе е необходима нотариално заверена декларация от отсъстващия родител, че е съгласен да бъде издаден такъв документ.
Единственото, за което не съм сигурна е дали за втори паспорт трябва да се носи отново акт за раждане, но може да го носите за всеки случай.

# 17
  • софия
  • Мнения: 25 461
Точно щях да питам за международен паспорт за малката. Благодаря на всички  Hug Единственото, което в момента ми хрумва като въпрос: двамата с баща й имаме различни постоянни адреси по ЛК и различни от настоящият ни, а не сме си правили труд да ходим до Общината да се регистрираме, че другата година ни изтичат ЛК и мислехме направо тогава да променяме адресите. Малката, естествено, също е на различен от настоящият ни адрес. Това проблем ли е?

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 08:08 от zvanche

# 18
  • Мнения: 173
При нас пък аз трябва да правя промяна на постоянният адрес, а няма време да подменям и лична карта преди да отпътуваме. Дали ще бъде проблем при издаването на международен паспорт на детето?

Тук в общината ми казаха, че няма експресна поръчка за издаване на паспорт за дете, но след седмица чрез доплащане и ако детето си е на адреса (каквото и да значи това?!?), може да стане бърза поръчката.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Аз вече не помня и какви документи сме подавали първия път - паспорта го изкарахме преди 5 години и забравих вече.

...

Взема се заявление и се попълва, има едно каре, което е специално за деца - там попълват и се подписват двамата родители. Две актуални снимки - във всяко фото знаят стандартите. Хубаво е при подаването да се явят и двамата родители, иначе е необходима нотариално заверена декларация от отсъстващия родител, че е съгласен да бъде издаден такъв документ.
Единственото, за което не съм сигурна е дали за втори паспорт трябва да се носи отново акт за раждане, но може да го носите за всеки случай.

Ех, надявах се, че за преиздаване няма да се налага да се тътрим и двамата родители...  Tired

# 20
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
...чудна темичка, мерси на всички...и още едни въпрос за колко време важи паспорта?

# 21
  • София
  • Мнения: 4 294
...чудна темичка, мерси на всички...и още едни въпрос за колко време важи паспорта?

5 години

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Благодаря и аз- беше ми много полезна.....щяхме да се юрнем зад граница без никакви документи на децата  ooooh!

# 23
  • Мнения: 3 576
Момичета,

опитвам се да си попълня сама заявлението в момента и изникна един въпрос: къде е полето, в което да отбележа как искам да бъде изписано името на детето ми на латиница??  Thinking

# 24
  • Мнения: 4 916
Момичета,

опитвам се да си попълня сама заявлението в момента и изникна един въпрос: къде е полето, в което да отбележа как искам да бъде изписано името на детето ми на латиница??  Thinking



Ако няма такова поле, можеш да го напишеш на 3-та страница долу в полето за бележки - "Желаем името на сина (или дъщеря) ни да бъде изписано на латиница по следния начин..."

Общи условия

Активация на акаунт