Бавят ли ви майчинството?

  • 37 247
  • 594
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
бавят ми с много месеци  ooooh!

# 16
  • Разград
  • Мнения: 518
Не са ми го бавили никога. До 5-то число на месеца ми го превеждат  Peace

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На мен не са ми бавили майчинството. Дори този месец го получих по-рано.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моето не го бавят-винаги е навреме

# 19
  • Мнения: 172
Днес ми го преведоха,явно след изтичане на първите 9 месеца,започват преводите след 15 число.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 098
Моето го получих още на 02.12.
И при мен така - засега нямам никакви оплаквания!
Единствените ми такива бяха от некомпетентността на счетоводителката ми, която и хабер си нямаше какви декларации се подават след раждане  Crossing Arms
Деси, непременно направи проверка, може да е станала някаква грешка в НОИ  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 5 729
На 22 и 23 декември ще бъдат преведени всички майчинства за месец 11 и 12 на 2008 г!

# 22
  • Мнения: 6 274
На 22 и 23 декември ще бъдат преведени всички майчинства за месец 11 и 12 на 2008 г!
Еееее, мерси за хубавата новина !!!   bouquet
Тайничко се надявах да е като миналата година и то взе, че се получи !!!
Весели празници, Димяни !!!
  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 5 729
Днес говорих с НОИ така ми казаха без да питам аз! Party
Весели и на вас! Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 23 098
На 22 и 23 декември ще бъдат преведени всички майчинства за месец 11 и 12 на 2008 г!
Еееее, мерси за хубавата новина !!!   bouquet
Тайничко се надявах да е като миналата година и то взе, че се получи !!!
Весели празници, Димяни !!!
  Hug
Ураааа  Mr. Green Отново ще го раздавам баровка  Joy

# 25
  • Мнения: 4 434
Началото на този месец го получих.

# 26
  • Мнения: 58
На 22 и 23 декември ще бъдат преведени всички майчинства за месец 11 и 12 на 2008 г!
Еееее, мерси за хубавата новина !!!   bouquet
Тайничко се надявах да е като миналата година и то взе, че се получи !!!
Весели празници, Димяни !!!
  Hug
Ураааа  Mr. Green Отново ще го раздавам баровка  Joy
И аз,и аз

# 27
  • Мнения: 19
Иха, супер!!! newsm44 newsm44 newsm44 парички за празниците!!!
Честно казано - напоследък получавам сумите в приемливи срокове. Обаче в началото, когато излязох в болничен - и три месеца са минавали без да имам превод. Но да не пропусна да споделя, че преди около 3 часа ми преведоха остатъка от сумата, дължима по болничния от 1.06.2008 (!!!)  #2gunfire то без разправии не се получава - поне при мен!

# 28
  • Мнения: 1 197
Бавят го и още как,но аз чакам още това от септемви.

# 29
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Днес ми го преведоха,явно след изтичане на първите 9 месеца,започват преводите след 15 число.

Както по-горе беше писано обезщетението за бременност и раждане, което е общо 315 дни се превежда независимо дали работодателя е превел осигуровките и дали е представил данни за обр. 1 в НОИ. Затова обикновено тези суми се получават с първите преводи за месеца, т.е. до към 5-то число. Зависи кога съответното НОИ превежда обезщетения / това се прави в 2 дни от седмицата, но всяко РУСО има различни дати /. Трябва да се има предвид, че изплащането зависи и от това кога са представени болничните листове за 135 дни и декларацията за остатъка до 315 / от работодателя /.
А сумите за отглеждане на дете до 2 год. възраст се превеждат няколко дни / 5-6 / след като работодателят е представил обр. 1 за съответния месец.

Общи условия

Активация на акаунт