АПРИЛската мама пoдаръци избира за Коледа незабравима!

  • 23 582
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24
хей, хей, хей, никой да не се разстройва с моята история  Naughty
Аз само да дам нагледен пример как БХС може и да е много полезно понякога, а може и да е много излишно стресиращо

# 61
  • Мнения: 36
Мара Подробната, тази количка Брио изглежда много добре. Но в БГ май ги няма :/

# 62
  • София
  • Мнения: 231
Цоп ! И аз да се пльосна в новата тема.   bath1 Целувки за авторката и кръстницата   bouquet !Момичета ориентирали ли сте се  към болница за раждането вече?Аз  съм се спряла на Токуда,заради  многото добри отзиви и тук във форума и  от две  познати раждали там.Обаче всеки път се разочаровам като отида  Tired (водя си ЖК там паралелно  с ЖК при д-р Сигридов). Докторката имам чувството ,че се чуди как да ме изгони.Изключително  несериозно ми води ЖК,разчитайки само на материалите,които нося от д-р Сигридов.Не иска да ме гледа на УЗ с  мотива,че"Ами той нали ви е гледал скоро",но иначе си плащам  30 лв всеки път.Не ми се струва нормално аз да виждам нередности в изследванията и аз да и ги показвам всеки път.Хемоглобина ми е много нисък и пия желязо,казвам и го а тя отвръща "аха".Толкова добри неща чух за тази болница и с такава радост се записах там на ЖК,с намерение там да раждам живот и здраве,но сега съм  много разколебана...Някоя от вас  спряла ли се е на Токуда?Просто искам да чуя още мнения.
     Иначе,бебето ме ритка здраво.Купувах още играчки и подаръци днес ,а всички знаем какво настроение създава купуването на коледни подаръци  Crazy .Мъжа ми  ми подобри настроението още повече,като ми донесе огрооомен шоколад  и  книга по случай,че съм му била сладка.  Joy .Желая  на всички добро настроение и  нови ритничета  Hug !

# 63
  • Мнения: 14
Хайде и аз да се присъединя HugЧудесна темичка,с мн настроение.Браво,и мн благодаря на Дея и разбира се на кръсницата на темата smile3501 newsm51 smile3525  love001

Момичета,браво и на вас,кога успяхте да изпишете толкова мн сега почвам да ви чета.
Ние  с бебка сме добре тя си ритка аз и се радвам.Имам си болежки,како винаги,нооо това е положението.
Вчера бях на ЖК и доки каза че засега всичко е ок с резултатите ми,когато легнах да ми мери коремчето обаче взе да го опипва с ръце и каза,че матка ми била малко висока Shocked Rolling EyesИзобщо не съобразих да попитам какво ще рече това newsm78Повечето споделят за ниска плацента и разни такива,а за вискока матка някой нещичко да знае Thinking

Увеличи ми магнерота пак на 2х3 и това е.Сега с мъничето ще се видим чааак след празниците Whistling
Майчетата които са от Сф.могат ли да ми кажат адреси на разни магазинчета за бебешорски стоки че се очертава по празниците да отскоча та може и да поразгледам Crazy
Хайде хубава вчер милички,и мн мн ритничета newsm32

# 64
  • Мнения: 36
Kafenceto - аз реших също в Токуда да раждам, при д-р Лазарова. Лично нея ми я препоръчаха приятелки, а и самата болница ми харесва - чиста и с добри специалисти. Много ме спечели и това, че ти обясняват след раждането какво да правиш, а за мен това е много важно, предвид, че ми е з първи път и ще ми е голям стрес.  Peace

ssilvi, висока матка и на мен ми измери доки последния път - нали се мери височина на матката, т.е. докъде се е качила над пъпа. Но не било притеснително. Явно бебето расте по-лесно на височина, отколкото навън да избутва корема  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 367
здравейте бъдещи  мамчета

аз съм от априлики 2007. моята госпожица вече е голяма. хвана ме носталгията по коремчето и реших да ви навестя. толкова ми липсва това усещане. иска ми се пак да гушкам малко бебче, но и ме е страх. страх ме е, защото растат много бързо. сякаш вчера бях бременна, а вече си имам дете на година и почти девет месеца.

наслаждавайте се на всеки ден с коремчетата и после на всеки ден след раждането. не се ядосвайте за глупости и бъдете позитивно настроени. аз бях мноооооооого щастлива и спокойна. не се страхувах от раждането и въпреки, че лекарите искаха секцио(има операция на шийката) аз настоях за нормално раждане и родих без проблем за 2 часа(първо раждане). не разбрах какво става, защото само си мислех, че ще си гушна съкровището. също така бях убедена, че ще кърмя още докато бях бременна. всички ме питаха от къде знам, че ще имам кърма аз отговарях -"знам". даже акушерката ми каза че от тези гърди кърма няма да потече, но аз и на нея не повярвах. вярвах само в себе си и майчиния инстинкт. кърмих моето съкровище година и 3 месеца.

успешна бременност и леко раждане на всички

# 66
  • Мнения: 494
rea1,добре,мила,няма да се разстройваме Hug Знам,че не си разказала историята си за да търсиш съчувствие,а да се опиташ да помогнеш.Но просто ми стана много тъжно заради това,което си преживяла и аз пак си те прегръщам Hug

brilliantine,и аз не знам,дали ги има в България. Знам само за този модел,че е съвсем отскоро на тукашния пазар и дори нямаше,кой да ми каже,дали е доволен или не. Аз разчитам само на препоръките на продавача и на собствената си преценка.А,и на отзивите от панаира на Детето и Младежта,където е получила награда за иновация. И след всичкото,което видях досега,това е количката,която най много отговаря на това,което искам.(за нея бях писала доста преди) Peace Ако имаш въпроси по нея,с удоволствие ше ти отговоря!

Благодаря Веси,че ни навестяваш и даваш кураж  bouquet

# 67
  • Мнения: 10
Браво Дея новата тема е супер.
Срещата наистина ни подейства зареждащо, а малкия така беше изнемощял от игра, че като се прибрахме само седеше и гледаше в една точка и душичкато му спеше.  А снимките наистина са сияещи, браво на фотографа.
Мен все още ме мъчи кашлицата не толкова сило но я има а уж си изпих антибиотика - но май нямаше особен ефект. Да се надявам че след талкова хапове на бебока да му няма нищо.
Лека и спокойна нощ на всички.

# 68
  • Мнения: 123
Добро утро  smile3525

Kafenceto, аз също ходя на ЖК в Токуда...Записах се там, защото исках там и да родя. На платена ЖК съм, но плащам 15лв. за преглед,като всеки път ме гледат и на ехограф. Но моята док е много натоварена и колкото и да иска да ми отдели внимание все пропуска нещо. Предполагам, че и при теб е така. В общи линии аз съм разочарована и май се отказах да раждам там. Още повече, че аз карам високорискова бременност и ми се наложи да търся и други специалисти. Накратко казано всички ме питаха риторично "какво правя там". Д-р Марков категорично ме посъветва да не разчитам на тях, а ,тръгнат ли при мен нещата преждевременно, да ходя в Майчин дом. Мисля, че Токуда е добро място за раждане, когато няма никакви усложнения- желая ти го от сърце. Иначе прочетох доста случаи, в които самите доктори изпращат родилки с различни усложнения в Майчин дом, защото там ще могат да реагират адекватно. Аз лично засега смятам да раждам в Майчин дом, защото мойте шушулки така или иначе няма да дочакат Април. Дори д-р Марков каза, че като стигнат 34-та седмица трябва да ги вадят. Мисля да  послушам съвета му и да се примиря с мизерията и грубостта на персонала в МД, но да съм по-спокойна за бебките.

А ние днес сме на преглед, но забравих от колко часа ми е прегледа ooooh!. Та ще звъня и ще ходя. Спомням си само, че беше следобяд. После ще пиша как се развиват нещата Hug

# 69
  • Мнения: 0
rea1, благодарности за разказа ти и наистина съжалявам за преживяното! Дано на никой не се случва подобно нещо и след някой друг месец всичи да се радваме на здрави бебешори baby_neutral
Снощи бях на ФМ при Марков. Страхотен подход, много обстоен преглед и в заключение каза: "Бебе с такъв перфектен профил (по-остър нос, абсолютно здраво и добре работещо сърце, нормални размери на всички крайници) ще е чудо на медицината ако е с Даун!" Това много ме успокои, но въпреки това остава едно НО относно кофтия БХС резултат. Днес ще чуя мнението на още един специалист в областта и ще вземем решение с таткото относно амниото.
Още веднъж ти благодаря за споделеното и се надявам да не съм разтревожила останалите мами  bouquet

# 70
  • Мнения: 3
Здравейте малки, големи и още по-големи тумбачета  Hug
Darryling ето, че ФМ е минала успешно  Simple Smile Разбрах, че ще правиш и още една при друг специалист - успокой се и вярвай, че всичко ще е наред- и ще бъде  Praynig
Жабче, както винаги ни поднасяш добри новини - най-сетне се сетиха за майките на близнаци  Simple Smile Стискам палци напролет да гушкаш и гледаш спокойно двете си слънчица Heart Eyes

Желая усмихнат ден на всички, успехи на предстоящите прегледи и по-малко тревоги Simple Smile Спокойствие му е майката  Grinning

# 71
  • Мнения: 4
Добро утро,мамички!
Винаги си започвам деня като дойда в офиса и си направя кафенце и започвам да ви чета.Не винаги имам време да пиша ,но докато не вляза да ви видя каксте и обмена инфо с вас,ми е кофти.
vivita1,миличка ,снощи си бодърствала.И аз като тебе кашлям,вече нямам сили.Снощи ходих при личната,гърди ,гърло ,всичко ми е нарид,нямам налепи и не е зачервино,но тази кашлица ще ме побърка .Пия го този антибиотик,ама май няма ефект от него,на всичкото отгоре въпреки чиктото гърло-ме боли.Аз пия ospamox,прочетох че е слабичък и не влияе на бебетата,ама нали е антибиотик и аз се притеснявам....

renka79,почивай си и по-спокойно.

Утре съм съм на  ултразвук-при нас ЖК е странна и затова ходя веднъж в месеца на теглилки и мерилки,а после ходя да си видя бебешора как е на видеозон.Аз не го усещам чак толкова често колкото ми се иска,побутва ме оттук,оттам но стискайте палци всичко да е ок.

Приятен ден и много усмивки!

# 72
  • Мнения: 10
 Добро утро и от мен,
Desi D и при теб е кофти ситуацията. Ти нали беше свършила антибиотика,  или сега пак ти го продължават. Аз се чудя дали да не продължа на Амоксиклав, който ми изписа белодробната, че Оспамокса който ми изписа гинеколожката нещо не ми подейства разликата в двата е само в киселината, която садържа единия и по добре се усвоявал.
Лек ден на всички

# 73
  • Мнения: 137
Добро утро на всички коремчета  Simple Smile
Мамчета като ви чета тук виждам че си говорите за покупки за бебоците- та да ви попитам започнахте ли с покупките или за сега  просто събирате информация  Wink
Пожелавам ви лек и изпълнен с приятни емоции ден  Hug

# 74
  • Мнения: 3 211
Desi_D, защо пиеш АБ като и гърлото и гърдите са чисти. Просто не мога да разбера какви са тези лекари Twisted Evil да изписват за щяло и нещяло АБ и то на бременни.
Разбирам да имаш бронхит или пневмония, а то за кашлица Naughty По-скоро трябва да се разбере от какво е кашлицата, дали трябва примерно нещо за втечняване на секрета или просто сироп, какви АБ Close
Извинявайте, но много се ядосвам на некадърни доктори.
vivita1, сега видях, че ти ще пиеш друг вид АБ. Питай първо специалистът, който ти го е изписал и тогава пий допълн.АБ. След като един не ти е подействал, може просто да няма бактерии да се трепят, а да е друга причината за болестта. АБ се изписва на бременни след преценка на риска за плода и майката, а не просто защото не знаят как иначе да се излекува.
Също така много се ядосвам когато при някакъв вирус, най-често грип изписват също АБ. Така и не се научиха тези лекари #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт