Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 21-та тема

  • 77 377
  • 363
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 434
свинско с гъби и лук

# 346
  • Мнения: 22 867
.......Пепико, ако не си тръгнала да празнуваш - напиши рецептата на твоята Миткова питка......

Мама Цоцоланка, не съм Пепико, но  ето рецептата, преди малко налетях на нея, защото още се чудя каква питка да направя за утре вечер. newsm78

# 347
  • София
  • Мнения: 3 816
Момичета, страхотни сте!  Hug Аз нещо напоследък нямам много време за снимки.
Ето от снощи една пилешка супичка с топено сирене.


И от днес пъстърва с картофки.

# 348
  • Мнения: 11 607
.......Пепико, ако не си тръгнала да празнуваш - напиши рецептата на твоята Миткова питка......

Мама Цоцоланка, не съм Пепико, но  ето рецептата, преди малко налетях на нея, защото още се чудя каква питка да направя за утре вечер. newsm78

Благодаря ти, Лабрекс! HugАз утре съм се амбицирала да правя 2 питки и искам да са различни......Защото ще сме 4 семейства с деца и незнам до колко 1 ще ни стигне.......Та ти щом си се ровила и се чудиш... - сподели какво си решила, за да улесниш и мен наготово. Аз едната по всяка вероятност ще е моята - яйца, мляко, масло.......Но все си мисля,че Пепика бе писала,че Митковата е с прясно+кисело мляко......Пък може и да изпровизирам....Но чакам предложенията ти, Лабрекс!

# 349
  • Мнения: 86
здравейте на всички, какви красоти, какво нещо, само ви се възхищавам  bouquet, искам някоя от вас да ме покани на гости Joy
аз преди Коледа бях на гости в Италия, водиха ме до Сиена и снимката е от там, става дума за сладкарския магазин "Нанини", ама на думата, тези кафявките сладки все ми се струваше, че някой от тук ги беше правил, а килограма им беше 22,50 евро, ние си купихме и други, ама не съм ги снимала, та лесно ли се правят, има ли си чалъм, дето се вика


ако не е тук мястото на поста ми, моля нека се изтрие

# 350
  • Мнения: 22 867
.....Аз утре съм се амбицирала да правя 2 питки и искам да са различни......Защото ще сме 4 семейства с деца и незнам до колко 1 ще ни стигне.......Та ти щом си се ровила и се чудиш... - сподели какво си решила, за да улесниш и мен наготово. Аз едната по всяка вероятност ще е моята - яйца, мляко, масло.......Но все си мисля,че Пепика бе писала,че Митковата е с прясно+кисело мляко......Пък може и да изпровизирам....Но чакам предложенията ти, Лабрекс!

Права си,  на предната страница наистина е написала с прясно и кисело мляко, но аз реших, че това е за сватбарската, пък митковата пита е както е написала по-нататък.
Аз ще меся само една питка и ще я направя точно с кисело и прясно мляко, яйца, по една рецепта на Милица от "Тоника" за един тутманик, много му харесвам тестото, но няма да слагам сирене. А оформянето ще е на кифлички.

# 351
  • Мнения: 86
е ето и вечерята ни



# 352
  • Мнения: 1 283
.....Аз утре съм се амбицирала да правя 2 питки и искам да са различни......Защото ще сме 4 семейства с деца и незнам до колко 1 ще ни стигне.......Та ти щом си се ровила и се чудиш... - сподели какво си решила, за да улесниш и мен наготово. Аз едната по всяка вероятност ще е моята - яйца, мляко, масло.......Но все си мисля,че Пепика бе писала,че Митковата е с прясно+кисело мляко......Пък може и да изпровизирам....Но чакам предложенията ти, Лабрекс!

Права си,  на предната страница наистина е написала с прясно и кисело мляко, но аз реших, че това е за сватбарската, пък митковата пита е както е написала по-нататък.
Аз ще меся само една питка и ще я направя точно с кисело и прясно мляко, яйца, по една рецепта на Милица от "Тоника" за един тутманик, много му харесвам тестото, но няма да слагам сирене. А оформянето ще е на кифлички.

Здравейте мили момичета! Да споделя за питката Wink, каквото мляко имате, такова слагате, това съм го писала. Може само прясно 500мл. ИЛИ само кисело пак 500. Може и прясно и кисело по 250, но общото количество мляко да ви е 500. Рецептата нататък си я знаете, четири яйца /жълтъка от едното яйце за намазване/ мая кубче и т.н.  Може и само с вода, но ще стане много постна, правила съм само веднъж и не ми хареса. Предпочитам без яйца, но не и без мляко Peace. Особено короната на Котка е много вкусна, дори и без яйцата.
dianjeli3   страхотни неща си показала, ако имаш още интересни снимки от ястия или сладкарници, покажи, всички ще съберем опит и идеи за нашите трапези

# 353
  • Мнения: 86
pepika,   bouquet аз снимах само забележителности, кулата в Пиза напр., а тези снимки ги направих заради сладките, кафявките, а и сладкарницата (passticeria) е на бащата на Джана Нанини, вътре има какво ли не, сега ме е яд, че не снимах, ама другия път, а и ядохме страхотни неща, ама кой да се сети да снима, например тортелини с трюфели, още са ми в устата  Twisted Evil, ама стига, че стана май много спам, целувки на всички вас

# 354
  • Мнения: 2 375
Ето моите опити в сладкарството.  Blush
Не са много красиви, но пък мноооого вкусни. Crazy

# 355
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте моми4ета,  Hug
Когато имам време надзъртам в теми4ката да вида какво готвите и как я карате, аз нямам време да снимам и да публикувам за което стра6но ме е яд.
За Коледа си изядохме вси4ки сладки, мисля оба4е да повторя някои рецепти. Ва6ите коледни трапези много ми харесаха, вси4ки сте се представили на ниво.
Дианджели, тези кафявите сладки ги беше правила Луиз, рецептата е в една от преди6ните теми, мисля 4е я има и в блогът й, кантучини с бадеми. Crazy

Желая ви весело посре6тане на Новата година и вси4ко най добро през Новата 2009 г.  bouquet  bouquet  bouquet

# 356
  • Мнения: 293
Много шоколадова торта за Нова година, приготвена от дъщеря ми:

и свинско с праз и лимонче и печени чушки със сирене:

Весело посрещане на Нова година !  ura

# 357
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 711
Здравейте и от мен, кулинарки! Нямх възможност да се включвам последните 2 седмици, че ни бяха налегнали болести, липса на компютър, празници и после приятели на гости.
С голямо закъснение - честита Коледа, да сте живи и здрави и все така талантливи да носите радост на всички около вас!
Разгледах, изчетох и видях чудни трапези, страхотни торти и ароматни щолени Simple Smile.
Може и да е малко "след дъжд качулка", ама да се поФаля с моята българо-френска маса за Бъдни вечер.

Най съм впечатлена от своята питка "Хризантема" (за първи път я правя)

и коледните ми сладки (бъдете снизходителни, за първи път работя със шприц  Laughing).

На Коледа бяхме у свеки и не мога да пропусна платото с морски дарове, което имаше за обед:

От мен беше АКК (фасонът не го бива много, ама на вкус е чуден Grinning):

# 358
  • Мнения: 1 253
dianjeli3  каафевите сладки за които питаш, според мен са кантучини или поне така ми се струва от снимката. Любими сладки, които обаче най-често се купуват готови. Дори и в България могат да бъдат намерени по магазините.
Аз лично не съм пробвала да ги приготвя в къщи, но има доста рецепти из интернет. Пусни търсачката като напишеш кантучини и ще видиш.
Все пак ето една от рецептите, която ми се струва сполучлива в линка има и много снимки от различните етапи на приготвяне.

Кантучини
източник: http://loisslokoski.blogspot.com/2008/11/cantuccini.html

400г брашно,
200г захар (може и по-малко, доста сладки станаха)
3 яйца + 1 жълтък (запазете белтъка, ще ни трябва)
½ чл сол
2 сл мед
1 пак (9гр) бакпулвер
200г бадеми (аз ги пробвах с лешници)
настъргани лимонова и портокалова кора

Запечете лешниците за 6-8 минути във фурната, след това ги завийте в кърпа и леко ги претрийте, за да паднат част от люспиците им. Нарежете ги или ги натрошете на едри парчета.
Замесете средно меко тесто от всички продукти, като най-накрая добавите и ядките. Оформете тънки дълги парчета тесто, които поставете върху застлана с хартия за печене тава. Оставете разстояние между тях, защото се надуват при печене.
Изпечете на 200 гр.Ц за около 20-25 минути, като няколко минути преди края на печенето ги намажете с останалия белтък.
Извадете от фурната, оставете да поизстинат и ги нарежете с остър нож по диагонал.
След това ги обърнете легнали и върнете във фурната за още 10-15 минути на 150гр.Ц.
След като изстинат напълно, можете да ги приберете в красива кутия със капак или пък да ги сложите в хартиени пликове. Стават и за чудесен ръчно направен подарък, с който можете да шашнете роднини или приятели.

# 359
  • Мнения: 86
Lindita, exxo,   bouquet кантучини са, да, ще се опитам за именния ден на сина ми да ги направя, ако стане нещо ще има снимки, ако не стане-пак Laughingднес ще сме си у дома и мъж ми ще приготвя суши, октопод (ако имате сполучлива рецепта Praynig), скариди, сьомга, лавраче, хайверче с масълце и пушена сьомгичка на препечена филийка...снимки като стане всичко
желая ви от сърце весело посрещане на Новата година sohappy

Общи условия

Активация на акаунт