фригидна ли сьм?

  • 37 242
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 749
Като навлизах тепърва в тийнеджърската възраст,като чух тази дума"фригидна",си мислех,че е жена,която не може да прави секс.По-късно разбрах,че това е жена,която е неспособна да изпита оргазъм по време на половия акт и доста време (след като бях започнала ъъъъъъ..сексуалния си живот)се притеснявах,че съм такава .Чувството беше ужасно.Казвах си"Абе,по дяволите,то ако е така...то тогава какъв ще е тоя  секс?Никога няма да изпитам оргазъм!Ужас!!".След като се запознах с мъжа си разбрах,че съм си съвсем нормална.... Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 484
Според мен щом авторката свършва сама не е фригидна.Според мен е нужно ти да си помогнеш след като мъжа ти не може да те възбуди, както трябва.В младежките списания пише, че е страхотна гледка за мъжа да наблюдава как жена му се гали и т.н.Така ще удариш с един куршум два заяка, хем за теб ще е добре, хем за него.
    изпробвай  ще  ви  хареса

# 17
  • Мнения: 3 675
Според мен не си, просто мъжът ти е калпав любовник и не може да те преразположи.Поговори с него какво точно ти харесва в секса и са отдайте на страстта. Peace

# 18
  • Мнения: 5 940
Не си фригидна след като успяваш да стигнеш до оргазъм. Дали са ти добри съвети, следвай ги.

# 19
  • София
  • Мнения: 395
За да си фригидна , трябва да те боли по време на секс.Мисля ,че не си намерила подходящия любовник.

# 20
  • Мнения: 1 650
Щом при маструбация получаваш оргазъм, значи не си фригидна, просто намерете начина с мъжа до теб, за да се чувстваш додре.

# 21
  • Мнения: 301
За да си фригидна , трябва да те боли по време на секс.

не съм съгласна  Mr. Green боли ако има нужда от лубриканти или пък ако ти идва голям  Whistling

# 22
  • София
  • Мнения: 395
За да си фригидна , трябва да те боли по време на секс.

не съм съгласна  Mr. Green боли ако има нужда от лубриканти или пък ако ти идва голям  Whistling
Цитирам.............
1. Истинската възниква при вродена недоразвитост на сексуалната чувствителност и инфантилност. Тя е патологична и се среща рядко.
2. Мнимата фригидност може да възникне поради две причини - физиологични и психологични.
2.1. Физиологичната мнима фригидност при жените може да се яви в резултат на общи заболявания (интоксикации, хормонални нарушения, ендокринни разстройства, травми, тумори на нервна система и главен мозък, гинекологични заболявания и др.). Нерядко възниква и след полов акт осъществен при наличието на възпалителни процеси на женските полови органи, когато болковото усещане се отразява на половото чувство на жената.
2.2. Психологичната мнима фригидност се среща най-често, когато сексуалността на жената е затоморзена от различни психогенни фактори (груби действия на мъжете, особено в началото на половия живот, незрялост на половите чувства на жената, страх от нежелана бременност, опити за блудства и изнасилвания, разочарованост от качествата на партньора и др.).
Причина за появата на полови разстройства се явяват и с болкови усещания, които се изпитват от жената по време на операции по повод аборт, които могат да бъдат пренесени към интимната близост като възможен източник на тези болкови усещания. Това от своя страна води към пасивно участие в половата близост и понякога води до появата на отвращение.

Това намерих за фригидност.На според мен всичко е в главата........а не между краката (извинете ме за израза)

# 23
  • Мнения: 0
Да не забравяме и позата.Тя също може да играе значителна роля.

# 24
  • Мнения: 2 448
XXL, някакъв напредък има ли?  Sunglasses

# 25
  • Мнения: 187
ама 4е болна тема Confused ,
моми4ета и аз имам проблем със секса-не ми се прави и това е!дори сега маи вси4ко върви към развод.........имам 3 изнасилвания през живота си и никога не съм имала вл.орг.с проблемите и годините/ве4е 6 год с мъжа ми/ все пове4е се опитвам да отбягна момента "секс".ако си легнем ,до което трудно се стига просто се моля да се свър6и по бързо......като 4ели вси4ко по4на след раждането  Cry родих с операция и до днес имам болки долу....сега последно ходих на доктор и ми откриха миома......хи4 не ми е до тия работи,но мъжо казва,4е това е проблем за него и по добре да прикл. с брака ни......
олекна ми като го казах.......ина4е съм сама и нямам с кого да го споделя..... Hug

# 26
  • Мнения: 2 478
keti_ а някога търсила ли си професионална помощ?Може би ключа от палатката е в изнасилванията,не знам.
Но дали със съпруга си или не,живота продължава и всяка една пълноценна връзка има нужда от секс.Трябва да откриеш проблема и да го отстраниш.Но заради себе си,повярвай си!

# 27
  • Мнения: 2 448
О keti_ , нали не мислиш че ти имаш някаква вина за това как се чувстваш. Мисля, че всяка жена изпитала подобно нещо би се чувствала по същия начин. Може би наистина ще ти е от полза професионална помощ за преодоляване на психологическата страна на нещата, а освен това имаш на глава разрешаване на проблема с миомата. Това дори е по важното според мен. Стискаме палци всичко да мине добре.  Hug

# 28
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Открих това http://bg-sexologia.info/site/index.php?option=com_content&t … d=86&Itemid=2 мисля, че сама можеш да си отговориш на въпроса, след като го прочетеш  Grinning

# 29
  • Мнения: 187
много съвпадения има при мен с тази статия............. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт