Какво да направя да не се подгъват ушичките на бебенцето?

  • 3 481
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
Нищо не можеш да направиш, голямата щерка беше с щръкнали ушета, на 7 години и направихме отопластика и вече няма следа от този дефект  Peace



# 16
  • Мнения: 79
И аз така - ръчно. Веднъж пробвах с лепенка, но като трябваше да я махна от полепналата косичка, си казах, че не съм такъв садист. Освен това никой от двете страни не е със щръкнали уши, така че дъщеря ми нямаше откъде да наследи това. Само дето разни други амбициозни майчета ми внушиха притеснението, че ако не правя нищо - ушите й ще стърчат.

# 17
  • Мнения: 390
Аз ги лепях с хирургическо тиксо, което не дава алергии. Въпреки гена, мисля, че и това да си спиш на ушите помага да ти щтръкнат малко. В тази възраст все още са много мекички децата и се дооформят. Сега, ако са ти яко щтръкнали ушите, нищо не можеш да направиш, много ясно. Това е като с главата, бях чула, че се деформира, педиатърката каза, че нямало такова нещо, но и на двете така им се беше сплескала (имам близнаци), че се оправи едва след като купих специални поставки за телцата им, които ги държаха обърнати в една посока. Говорим обаче, за много малки бебета все пак. Започнат ли да се надигат сами и да си играят с лепенките....

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Гледай да не се подвиват когато спи,може да слагаш и лепенки

# 19
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Нищо не съм му слага на ушичките. Обаче като слагаш на една страна да спи му оправяй ушенцето.

# 20
  • софия
  • Мнения: 55
Аз ги лепях с хирургическо тиксо, което не дава алергии. Въпреки гена, мисля, че и това да си спиш на ушите помага да ти щтръкнат малко. В тази възраст все още са много мекички децата и се дооформят. Сега, ако са ти яко щтръкнали ушите, нищо не можеш да направиш, много ясно. Това е като с главата, бях чула, че се деформира, педиатърката каза, че нямало такова нещо, но и на двете така им се беше сплескала (имам близнаци), че се оправи едва след като купих специални поставки за телцата им, които ги държаха обърнати в една посока. Говорим обаче, за много малки бебета все пак. Започнат ли да се надигат сами и да си играят с лепенките....
А от къде си си взела тези поставки за телцата и до каква възраст могат да се използват,за6тото както споменах и по -горе ние съ6то имаме проблем с формата на глави4ката?

# 21
  • Мнения: 544
И аз бях пуснала такава тема преди време. Моят бебчо все още си ги загъва като спи а и като е буден също. Продължавам да се интересувам и да събирам съвети.

# 22
  • Мнения: 577
просто ги оправяй когато спи. Но нашата педиатърка каза ,че каквто и да правя това си е ген и няма как да го променя.

# 23
  • Мнения: 8 999
Няма да се деформират, ако по принцип не са му стърчащи. Моят син приличаше на Чибурашка, толкова му бяха клепнали ушичките, но като понабра малко сили и започна да се върти и наглася сам в леглото, винаги си нагласяше главата така, че да не са му подгънати ушите.
В момента е на 7 г. с идеално прибрани към черепа уши.

# 24
  • Мнения: 498
Ако му вземеш тънка памучна шапчица,не мисля,че ще му е горещо

Общи условия

Активация на акаунт