!!! Дрехи Втора Употреба !!!

  • 86 142
  • 343
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
 Изобщо, ама хич даже не се срамувам да пазарувам от такива магазини.Даже си имам любими, от които никога не излизам с празни ръце.

# 16
  • York
  • Мнения: 826
Често се бутам в магазините за употребявани дрехи. Има дни, в които като се погледна съм облечена само с дрехи втора употреба. Никак не ми пречи.
От там си купувам и чанти, и колани. Наскоро си взех прекрасна покривка с четири подложки за смешните 3 лв.
Не виждам нищо срамно.
Не ми пука, че било "демоде". Не робувам нито на мода, нито на марки. Дрехите трябва да са удобни и човек да се чувства добре в тях независимо дали са втора употреба,бутикови или биташки.  Peace

# 17
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ами ето и отговорът на въпроса ти - почти всички, които са се изказали тук, наблягат на факта, че си купуват маркови дрехи от този вид магазини. Ако чак толкова не робувахте на чуждото мнение, защо пак се вторачвате в марките?
Аз лично пък преоткрих българските производители. Из София има десетки магазини, в които се предлага продукцията на малки шивашки ателиета. Кройките и материите са фантастични, но на етикета не пише "Версаче", а "Ния стил" /например/. Предпочитам да си купувам такива дрехи, отколкото износени чужди вехтории.
Не отричам, че съм влизала в магазини секънд хенд за дрехи, но след щателно преравяне на гъсто наредените щендери, винаги си излизам с празни ръце. Просто нещата са или демоде, или позахабени, или лекьосани. Вярно е, че цените са смешни, но дори и за вкъщи не бих си взела нещо такова. За домашни дрехи използвам моите стари дрешки - някой овехтял чифт дънки и не последна мода блуза.
   Подкрепям напълно.

# 18
  • На село
  • Мнения: 873
Не купувам употребявани дрехи - ако ще да са супер маркови дрехи на най-ниски цени. И не позволявам на децата ми да носят такива - защото свекърва ми им купува. Намекнах няколко пъти, че не ги искам, но явно съм била твърде деликатна, затова заминават директно до контейнера за боклук. Дрехите поемат и съответно излъчват енергията на собственикa си. Както и всяка друга вещ. Забелязали ли сте как с някои дрехи се чувствате прекрасно, все към тях ви влече, а други, елегантни и красиви, стоят на закачалките в гардероба с месеци без да ги облечете... Нямам нужда да споделям нечии чужди емоции и преживявания чрез дрехите - това е единствената причина да не пазарувам от second hand.
 
btw- колата ми е "втора употреба" - е, писна ми да плащам за неща, които някой преди мен е развалил поради немарливо отношение.

# 19
  • Мнения: 680
Всичко това за енергията на  дрехите и другите вещи са пълни глупости!!!
Вие какво християни ли сте ,или какво?
Много обичам българина да изповядва някакви езически и езотерични ритуали. ooooh!

Разбира се,че няма такова нещо като  енергия от стар собственик.
И въобще какво значение има кой от къде пазарува и какво носи?
Това са просто дрехи,не е мъжа ти,или детето ти?
Не намирам дрехите втора употреба за нещо мръсно,или унижаващо човека,който ги носи.
Когато имам пари, купувам марки....когато нямам съм си избирала нещо и от такъв магазин.Никога не съм взимала нещо развлачено,или лекьосано.
В днешно време е важно човек да може да се приспособи във всеки един момент.
Ако това понякога налага да пазарува втора употреба,защо да не го  прави?Това само ще му докаже,че е най-добрия! Mr. Green

Абе,тая тема не е ли за друго място? newsm78

# 20
  • Мнения: 117
  Аз  пък  да  си  призная  без  капка  свян  често  пазарувам  от  такива  магазини .
ПазарЯ  без  всякакъв  идея  и  мисъл  за  марка .   Понеже  си  падам  виден  столичен " презрител " на  всичко  (лъскаво  и  марково),
и  съм  ужасно  стисната  относно  пари  за  дрехи ,  тия  магазинчета  ми  идват  много  добре.
  Лошото  ми  е  че  спестеното  чрез  тези  магазини после  го  профуквам  за  обувки . Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 379
Значи кумата ми разправя, че вземат дрехите в контейнери от някоя държава, после ги сортират по големина, по сезон и модели /напр.панталони или блузи/, изпират ги, гладят ги и на закачалки по щендрите

А откъде взимат контейнерите с дрехите? Питам, понеже аз редовно пускам употребявани дрехи в контейнерите на 4ервен Кръст, които са разположени по улиците на града или пък минават доброволци по къЩите и раздават найлонови 4увал4ета, които съЩо са обозна4ени със знаците на 4ервен Кръст, и после си ги прибират пълни. И по принцип тук, говоря за Италия и за Швейцария, употребяваните дрехи се събират единствено 4рез 4ервен кръст и не се изкупуват от търговци. А дрехите за 4ервен Кръст е ясно с какво предназна4ение са - да се дарят безвъзмездно на нуждаеЩи се...
Ще ми бъде много интересно, ако може кумата ти да разкаже, откъде идват вси4ки тези тонове употребявани дрехи в България и имат ли неЩо обЩо с даренията за 4К?
Не се заяждам и не търся сметка на никой в тази тема. Ще съм благодарна, ако просто ми се отговори на това мое лЮбопитство. Hug

# 22
  • Мнения: 1 800
Във втора употреба при нас продават също стари мебели, книги, съдове и т.н. Онзи ден купихме няколко книги, едната от тях,нова струва $35, а от този магазин я намерихме за $2.
По темата- не, не ме е срам да пазарувам от такива магазини, снобарията е много жалко нещо.

Все още е актуален ретро стила(винтидж), много хора пазаруват от подобни магазини и пазари тук, за да са в крак с модата Simple Smile

Периодично оставям в контейнери, които са навсякъде. Тези дни ще погледна, дали може да се вади от тях, че ми стана интересно.


# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Аз съм си купувала доста неща от втора употреба.
Е, почти винаги са нови. Rolling Eyes
Страхотни прежди, когато никъде нямаше нищо интересно, покривки и пердета. Най-любимия си спален комплект направих от една верига магазини втора ръка, които бяха вкарали чисто нови чаршафи, калъфки и пликове. По-късно ще го снимам.
В общи линии се чувствам като откривател в такива магазини и ако я нямаше онази специфична миризма, щях да ги посещавам по-често.



Dolce&Da, изказването ти за енергията е много "компетентно". Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
Хич не ме срам Crossing Arms, ходя, ровя, пазарувам си. Преди 2 седмици си взех чисто нови дънки Levis за 2 лв Blush

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
И аз съм от хората,които не се срамуват да кажат,че пазаруват понякога и от такива магазини,които според мен не са с по-различна стока от тази в останалите магазини /изключвам маркови бутици/.
Не виждам защо може да се нарече унижение или срам.Никой не ми дава пари и да ми казва къде да ходя и какво да правя,следователно аз си решавам какво е най-добро за мен.

# 26
  • Мнения: 4 187
Нищо срамно не виждам от подобен вид пазар  Grinning, аз обаче съм влизала два пъти в такива магазини, не съм взимала нищо ! Нямам нерви да разглеждам, да ровя, и да търся находки . Теранова ми е достатъчна  Mr. Green.
Имам две близки приятелки, със завидни възможности, които са ми споделяли, че дрехата с която са в момента примерно, е от магазин "Втора Употреба". Ами невероятни неща са били просто  Flutter.

# 27
  • Мнения: 1 322
Аз също не виждам нищо срамно да се пазарува в магазин втора употреба, но аз лично не го правя.

# 28
  • Мнения: 337
Не се срамувам да призная, че съм купувала дрехи от там, половината са били с етикет и често приятелите ми са питали откъде съм ги купила - и модел, и кройка и качество на плата, просто качество. Има и големи боклуци в някой от магазините, може би затова хората се срамуват да признаят, защото все още свързват дрехите с парцали.

# 29
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Къде ги намирате тези хубави дрехи в магазини втора употреба, че и нови с етикети, че  и дънки Левис за 2лв  Shocked Аз нищо свястно не намирам там, не че съм се изтрепала да ходя, но все пак... Аз не робувам на марки, но имам предпочитани такива, на които ми харесват моделите и тенденциите като цяло, както и цветовата гама и/или материите. Във вторите употреби, които съм посещавала е супер зле - износени, демоде, кофти цветове и материи, никакви интересни аксесоари(или никакви, или бабешки), в магазините за преоценени стоки и аутлетите по се намира нещо свястно, ама и цените там не са кой знае колко на далавера, едно намаление на -50% примерно върши същата работа.
baibibi, напълно съм съгласна с теб както винаги  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт