Яслата 16 - ясленче се смее, а елхата вече грее...

  • 12 968
  • 189
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 629
Хайде и аз да се разпиша в новата тема  Grinning
След роджения ден в събота у нас дивачето е с ужасна кашлица. С хрипове, дето аз ги чух и без слушалка още в понеделник сутринта  Sick Добре, че педиатърката ни е ЧОВЕК. Винаги се бори до последно да мине всичко само с хомеопатия. До сега все ни е отървавала кожата, но този път каза, че може и до антибиотик да се стигне  Cry Вчера два пъти я водих да я слуша между лекарствата, днес пак сме на преглед. Да видим ще мине ли и този път номера или ще трябва да се вади тежката артилерия.  Praynig

# 16
  • Мнения: 804
vmitkova, дано се оправи детето без антибиотици.  Peace

Галка, как мина първия ден?

Гневна, да се оправя човека бързо, че подаръци го чакат  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 375
Здравейте  Hug

Включвам се и аз в темичката ви, защото от понеделник и моето момиче е на ясла  ooooh!
И от първия ден се почнха драмите и притесненията.
Толкова жално никога не съмя чувала да плаче  cry И чувах отвътре как вика мамо гушкай ме, мамо обичкам те ..
Направо сърцето ми се късаше.
Но явно трябва да преминем и през това.
Днес обаче като за трети ден се справихме отлично, с баща й за ръка отвориха врата и влезна доброволно без да плаче  Party
Утре мисля да я оставя и да спи там, ще видим какво ще стане.
Та това е от нас засега Simple Smile

Пожелавам на всички болни да оздравяват, че празници ги чакат  Hug

# 18
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 740
И аз да се запиша.
Нашето ходене на ясла е по схемата 50-50. 1седмица в къщи болни, 1 седмица на ясла. Последния месец задържахме ситуацията  Praynig Rolling Eyes
Утре и при нас има парти, но с клоун. Дядо Мраз много изплашил децата миналата седмица. Взеха ни по 30 лв, ще им раздават и подаръци.
Приятно изкарване на всички дечица. Peace

# 19
  • Мнения: 229
Aми като за първи ден сме били супер. Гого е слушкал, разревал се веднъж- дваж, но се успокоил. Като го вземах много му се спеше и едва се прибрахме. Сега спи блажено  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 800
След една седмица вкъщи и Тони е на ясла. Днес идва Дядо Коледа в градината и той за първи път след "почивката" влезе вътре усмихнат, понесъл чиния със сладки, които избрахме снощи и опаковахме с коледна панделка за децата след тържеството. Малко ме притеснява, че подаръка щял да остане за яслата, а при каката (3 група) ще си го взимат. Та май бързо ще изтичам до някой магазин да си има и той подарък за вкъщи. Много подаръци, много нещо - последните дни имам чувството, че аз съм Дядо Коледа. Ама, нали е да се радват децата ... Много здраве и усмивки на всички ясленчета и на мамите, които все се притесняваме за нещо

# 21
  • София
  • Мнения: 6 363
да ви питам - за колко време свикнаха децата ви да спят в яслата и какъв метод практикуваха сестрите при вас?

моят син вече 4-ти ден уж го "пробват", което се изразява в това да го съблекат, сложат в леглото, да постоят при него, той почва да мрънка и да става, те го обличат и като отида в 13 часа, той вече е облечен за тръгване и те моментално си ми го връчват.

колко време е нормално да свиква? чудя се дали да не го оставя до следобяд там, независимо спал или не? ясно, че на сестрите им е по-лесно да си го прибера, ама до Нова година трябва да е свикнал, че няма време...

# 22
  • Мнения: 800
След първоначалното заспиване в яслата, Тони имаше около две седмици в които отказваше да спи, аз обаче си го взимах пак в 16 ч., беше ми много трудно следобедите и вечерите, защото и каката има нужда от внимание, а той е кисел, ама свикна и сега вече си спи в неговото креватче. Не знам как очаквате да свикне като го взимаш на обяд - мен ме посъветва една от сестрите, тезата й бе, че като види че ината му върви няма да иска да заспи там и се оказа права.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 269
Гледам писали сте за хремата и реших да ви кажа аз как я моря.... ooooh! Whistling Mr. GreenСлед като две седмици ползвах всички видиве капки на пазара, накрая реших да опитам и с Цитросепт в носа,аз го давам за пиене но отдавна чета за доволни майки ,които го дават за хрема.Ами още след първата доза носът се отпуши,секретите изтекоха и хремата спря! GrinningМного съм доволна!


Моля те, посдели как точно капеш в носа Цитросепт. Ние иначе изпихме едно шишенце вече, детето му слагах по една капка в шишето с вода сутрин, а ние с мъж ми по 10 капки (ама как горчи).

Иначе аз от миналия петък спрях всякакви капки в носа и сякаш сополите намаляха значително.

Нашето коледно тържество е на 22 декември, тогава да занесем подаръците, а тази седмица събират по 5 лв. , не знам за какво Rolling Eyes

А иначе на детското коелдно парти на работа, Бобо се изплаши от дядо Коледа и хукна да бяга Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 3 565
да ви питам - за колко време свикнаха децата ви да спят в яслата и какъв метод практикуваха сестрите при вас?

При нас ги слагат в леглата и им четат приказка. От една от сестрите знам, че има 2-3 дечица, които спят по 20-30 минути и тях после ги извеждат в занималнята и ги занимават отделно докато другите спят.

# 25
  • Мнения: 789
При нас днес беше коледното тържество. Още сутринта бяха строили пред градината 2 огромни автобуса - доста се притеснихме с една майка, че не са за малки деца, но проблеми не е имало. Като отидох да я взема на обяд, автобусите тъкмо се връщаха с градински групи.
Сестрата каза, че добре е минало, децата се радвали. Връчиха ми една торбичка лакомства, повечето от които аз и тати ще хапнем, защото Ива не яде вафли, шоколадови кексчета и т.н.  Дадоха ми и 2-те джобни календарчета, хубави са станали. Само дето не знаеха колко струват големите - май само аз искам и такива Simple Smile
И при нас от 20-ти са сборни групите и няма да я пускам. Утре е последен ден и догодина пак.

За заспиването Ива свикна бързо. В началото ходи 2 дни до обяд и се разболя, след 1 седмица у дома, пак отиде 2 дни. Отново 3 седмици у дома болна. После ходи 3 дни до обяд и 4 със спане там. Разболя се и почти месец и половина беше у дома. Като тръгна пак декември не съм я оставяла да спи там. Реших, че рискът от разболяване е по-голям като спи там и си я вземам на обяд. Казаха ми, че ако някоя дете не иска да спи го занимават и не го карат да спи. За приказки не знам да им разказват. По-скоро не. Ива ми каза, че лелята им казвала да лягат и да заспиват.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 414
Здравейте,
тук мога ли да ви питам какъв е реда за приемане на децата в детска ясла?

# 27
  • Мнения: 679
Здравейте!
Връщам се малко назад във времето, за да ви разкажа как като се прибрах в петък имах изненада - пратили Алекс от яслата с чужди дрехи /момичешки долни гащи, оранжев чорапогащник и панталон/, и понеже го взема чужда жена, не ние с баща му, не обърнала внимание. После в къщи се чудила как съм му сложила такъв панталон с разтегнат ластик, дето да му пада постоянно  Thinking На всичко отгоре и наши дрехи липсваха/панталон и слипчета/. Още от вратата ми светнаха чуждите дрехи, лудница пълна. Поядосвах се, ама си викам да е здрав пък на дрехите м...... им. Днес обаче като го заведох ми ги върнаха. Емоции големи ...

Иначе нашто тържество е днес, ще има куклен театър, снимки, дядо Коледа, лакомства и подаръци. От няколко дни си обясняваме в къщи как дядо Коледа ще му подари подарък и че не трябва да плаче, че може да му изпее една песничка и т.н. и т.н. Той милия като кажа "Дядо Коледа" и веднага "Няма плачам"  Mr. Green

Относно спането - няма ли сме проблеми, така казват лелите, спял си е нормално, вярвам че е така, защото и в къщи го слагам и си заспива сам  Peace

Това от нас за сега, лека вечер на всички!  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 515
Здравейте.
Днес като си взех малката от яслата нищо не ми казаха.Оставиха ми я,подписах се че съм я взела и лелката се прибра в стаята.Но като я гледам е весела,само дето беше гладничко но то си е нормално.
Относно спането-първия ден в който оставихме малката за цял ден в яслата(това беше втория й ден в яслата),не беше спала тогава и лелките я бяха облекли и я оставиха да си играе докато я вземем към 5 и нещо.И от следващия ден(третия й ден вече) си спинка без проблем и даже последна я будат.Няма ли сме проблеми със заспиването Peace

# 29
  • Мнения: 6 442
Здравейте и от нас!

И ние с нетърпение си чакаме коледното празненство.Инструктирани сме да носим лакомства. Rolling Eyes

Алекс много се вълнува около истерията с Дядо Коледа.Дано да му е интересно!

Общи условия

Активация на акаунт