Прах за пране и омекотител за дрехи

  • 214 332
  • 767
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 12
Цената  на Вайсе ризето е  страхотна . Това е  един  много  уважаван  от  мен  препарат.

А   що  се отнася   до Калгона  - Ползвам  немски  Калк-стоп   в пъти  по-евтин от калкона. А и  съм правила  експерименти и   ми се струва  , че когато  добавам  калк-стоп  дрехите  на пипане са  по-меки,  изпират се по-добре и съотетно слагам  по-малко  препарат.

# 586
  • Мнения: 1 650
Здравейте, днес си купих прах ,,weiber riese,, за 40 лв. пише, че е за 100 пранета - дали е изгодно? Имаше и прах на мистър пропър.
Ако е прах, цената е малко височка, за гел обаче е добре.

# 587
  • Мнения: 12
Няма   Ваисе ризе  гел   за 100 пранета , вероятно става  въпрос  за  прах.

# 588
  • София
  • Мнения: 329
да , прах е, не е течен. с колко съм се прекарала? и чували ли сте за прах на Мистър Пропър?

# 589
  • Мнения: 1 650
Не си се минала , спокойно, просто може и по- ефтино да го намериш. Мр. Пропър има и гел, и прах.

# 590
  • Мнения: 12
Не много -около 17-18  евро е .Дала  си  едни 4-6  лв  за транспорт. Но  поне  си спестила  едно  мъкнене  от Германия.
Аз  съм  ползвала Мр. Пропър - според мен е добър  прах ,но аз ползвах  течен Пропър - бялото  ми светна, малко силничък обаче  ми идва  за цветни  дрехи.
Има  пропър за бяло и  цветно  поотделно и  универсален. Около 5-6  евро е  в Германия.

# 591
# 592
  • София
  • Мнения: 329
А относно липсата на аромат или лош такъв след сушилня, продават се специални кърпички за ароматизиране и омекотяване за сушилня, аз съм много доволна от тях.

# 593
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
.

# 594
  • Мнения: 0
Не съм много сигурна дали се вмествам на 100% в темата, но ...
И за цветно и за бяло ползвам уиверсален немски прах. В границите на Бг се ползва основно за професионална употреба в хим ателиета и перални стопанства. Преди време имахме такъв бизнес. От там привикнах с употребата му, макар да няма нито аромат, нито цвят. Но има изключителни предимства : Немски оригинален - Просто в туби, директен внос. С всичките му качества валидни за капризния немски пазар. Професионално насочен - сваля повечето петна. Пере в широк градусов диапазон - от 30 до 90. На практика пести ток, вода, препарат и време. Заради ниският градус на изпиране е почти невъзможно да се получи оцветяване от нефиксирани цветове, които пускат боите си. Подходящ за всякакъв вид материи, особени или капризни  тъкани. Справя се още в първите 10-12 минути - подходящ за къси програми. Няма аромат - никога не съм разбирала, защо е нужно да се "парфюмираш" с ленор, например ?! ... Няма дори оптически избелители. Концентрат - слага се по малко... Вероятно има и други предимства. Опитайте да намерите подобни прахове - по-евтини са и мноого качествени. Има френски, белгииски, немски ... Само турски и гръцки не харесвам. Според мен са твърде содени. Содата е компонент и в дебелите книги пише, че не бива да е повече от 20% . Но на практика е доста завишен. За останалите прахове... Мнението ми е изключително негативно. Тук в Бг си имаме Девня - долината на химията. Но не всички съставки на перилни препарати, течни или на прах, могат да се произведат на местна почва. Повечето технологични нововъведения са скъпи и непосилни за родните производители. Зная го от първа ръка. За прословутите персили и ариели зная само, че имат висока цена и ниско качество. В Източна Европа.ю По темата мога доста да коментирам, но за да не съм просто голословна ето линк към малко информация.     http://www.blitz.bg/news/article/41502

# 595
  • Мнения: 0
"Прахът за пране ”Ариел” в България по-нискокачествен от този в Германия"

Напишете горния текст в чичо Гугъл. Линка не ми се поства нещо ...

# 596
  • Мнения: 12
 не се отваря  линка.  Пусни  текста  тук   , ако ти е удобно

# 597
  • Мнения: 22 396
И вторият линк при мен не се отваря. А този препарат откъде мога да си го купя вБГ (София

# 598
  • Мнения: 3 234
Да хубав съвет, но от къде да закупим такъв вид прах?

# 599
  • Варна
  • Мнения: 2
Ето линк-а: blitz.бг/news/article/41502

Заменете "бг" с "bg".

Общи условия

Активация на акаунт