Отговори
# 225
  • Мнения: 657
Инче, ето това инфо имам аз за кокоса:

Препоръчително е кокосовият орех да се въведе след 1 год., теоретично и в зависимост от местните традиции може и по-рано:
- кокосовата сърцевина (фино настъргана или смляна) е трудна за дъвкане, преглъщане и храносмилане преди 12 м.
- кокосовото мляко (отцедено и обработено от смляната сърцевина) съдържа висок процент наситени мазнини и ценната лауринова киселина т.е. калорично и полезно за детското хранене, но се предлага малко количество
- кокосовият сок (отделен преди счупването на ореха) има богат минерален състав, но също лек диуретичен и тонизиращ ефект
- като съставка на храна може да се включи преди 1 год. (каши, йогурти, сладкиши и подобни)
Не е типичен алерген - хранителната алергия към кокосовия орех се среща много рядко. Въпреки че има спорна информация по въпроса, главната причина за включването му след 1 год. не е свързана с опасността от алергия.
Кокосовият орех е вид плод, не е ядка. Няма нищо общо с въвеждането на орехите и класическите семена в ранна детска възраст. Факт е, че повечето деца с алергии към ядките могат да толерират кокосов орех.

И другия път да ползваш търсачката! Crossing Arms   Mr. Green   Hug

# 226
  • Мнения: 389
Страхотни сте, знаете ли  Hug  bouquet  bouquet

Аз физиологичен разтвор капя, когато успея, защото много бяга като усети на къде отиват нещата  Joy, но сега ще се опитам с олиото  Peace

За топченцата ще я наблюдавам и ще имам в предвид за компрес с риванол.

Благодаря   bouquet

# 227
  • Мнения: 33
Оффи, забравих да ти кажа, по повод носененто на подаръци в домове, важно е да изискаш бележка от персонала какво точно си дарила, защото се случва някои от по-хубавите неща да си ги прибира персоналът за вкъщи... Освен това всичко се носи изпрано и с добър вид, но в това не се съмнявам, че ще го направиш.  Peace Но както ти писа Били, майките от форума за помощ на изоставените деца най-добре могат да те насочат!

# 228
  • Мнения: 256
Мерси, Мимченце!!! Значи аз ще си го пия, та да дебелея, Бюти и ти!!! А, малкия си е достатъчно кръгъл вече, ще изчакаме с кокоса още малко.

Колкото до търсачката, това е моя реплика! Confused

Меги, за играчките съм съгласна и аз, преди години често давахме по домовете, на мен ми беше много мъчно за любимите играчки, а и да си призная, още ми е за някой. Но, майка ми обичаше да дарява това, което не ни е необходимо на нас вече, на сирачетата. Лошото е, че в последно време, почнаха много да ме дразнят шефките на тези места. На няколко пъти нося хубави дрешки, а те все ме връщат, защото не са минали химическо чистене. Без него, не можело да се приемат дрехи, ако съм искала да дарявам, да съм го правила, както трябва. Да, ама, нали трябва да оставя 200лв, на химическото чистене, за една торба дрехи. То по-добре да купя нови. Не знам дали е практика само в домовете във Варна, да е така.  Crossing Arms Малко тъпо ми звучи. Все пак, не съм носила нещо захабено, скъсано или изцапано. Както и да е... Сега като отслабнах се побирам и в старите си дрехи. Между другото, не знам дали някой ще ми повярва, но може да се снимам, за доказателство, влязох си в една дънкена поличка, която носих, като бях на... 4 години!!! Наистина не се бъзикам. Даже я закопчах. Е, тогава ми беше дълга, а сега е доста къса, но пък изглеждам супер секси с нея.  Joy

# 229
  • Мнения: 92
Инчока с бебешока   давай снимка да те видим... Embarassed

момичета искам да ви питам нещо относно АМ - та досега и давах Атамил1 но той нали е до 6-я месец а ние сега на 30.12 ги навършваме. И в тази връзка нали трябва да минем на 2-ка, и се чудех трябва ли да го смесвам с единицата или направо си минаваме на него.... newsm78

# 230
  • Мнения: 33
Точно и аз знам, че в някои домове искат дрехите да са минали през химическо чистене, но не съм носила в дом лично и затова не коментирах, за да не всявам излишен смут!  Peace  За поличката искрено ти завиждам, на мен не ми става нищо отпреди да забременея и вече съм в дълбок душевен смут как да отслабна  Confused

# 231
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Meg_H   Hug! Благодаря за сьвета.   bouquet Като казах, че я отсвирх, не бях сьвсем точна и по скоро имах предвид, че вече няма да ходим и ще разчитам личната да го следи. Значи тя/невроложката/ това за разминаването го каза на пьрвия преглед преди 2 месеца, а сега като ходихме установи, че вече почти няма разлика. Аз още пьрвия пьт го споделих с личната, но и тя като мен не видя никакво отклонение, явно то беше видимо само за тесен специалист. Невроложката не ми предписа никаква специална гимнастика, а само стандартната за вьзраста, но ми каза да му давам Ескимо кид. Тогава ми се стори, че е някое от тези безбожно скьпи хранителни добавки, които лекарите обичат да предписват/особенно, ако самите те са им дистрибутори/ и не му взех.  Blush Сега втория пьт, като и казах че не сьм давала, тя малко ми се поскара и каза непременно да ги почна. Засрамена, взех че попрочетох нещо за тях и всьщност се оказа, че това е много полезно сиропче, с Омега 3, 6, 9 есенциални мастни киселини + вит Д и Е. Сега вече пием от него, даже започнах да давам и на Сами, защото било много полезно при чести инфекции на горни дихателни пьтища/неговото слабо място/. А така индеректно вкарах и вит. Д-то, което до момента не давах, защото при предписани 2 пьти седмично по 1 капка  Shocked и всекидневните ни разходки, мисля беше напьлно излишен. Колкото до рьчичката, права си добре е да и се обрьща повече внимание, за всеки случай.  Peace По принцип, когато играем заедно, винаги следя с коя рька посяга и гледам да го стимулирам да използва нея. Много ще се радвам, ако ми кажеш/покажеш (може и на ЛС) някаква по-специална гимнастика или методи за стимулирането и.

И аз да се оплача от запушено носле, вече 5-ти ден сме така. Сменихме 5 вида капки/от физиологичен разтвор до адреналинови и отбьбващи/ + това, че пием АБ /заради ифекцията на ларингса/, но ефект никакьв. Довечера ще пробвам това с мазнината дано най-после има ефект. Все се чудя, вьзможно ли е запушения нос да е от зьбките, много го тормозят, даже вече прозират, но кога ще избият... #Crazy

Vivian* компреса с риванол мисля вьрши работа само, ако се наложи веднага след ваксината. Поправете ме, ако греша.  Thinking

МериЛу, честито зъбче на Виктор!  Hug

Честито на Панайот и Валентин   Heart Eyes


# 232
  • Мнения: 279
За клеевата тинктура знам със сигурност ,че може да се дава на бебе ,но в много по-малки количества. Аз лично съм ползвала за Ванко като слагам във водата по 2 капки. За нослето не знам точно как е ,но може да проверите във форума на часът на мама. Аз там бях питала д-р Михайлов и той изрично ми каза, че може да го ползваме Peace
Във водата се ползва за засилване на имунната система, при настинка , а също така и ако има болен наоколо!

А за запушено носле може да капвате течен вит.С. Много помага!

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 14:12 от katentze

# 233
  • Мнения: 339
Момичета, благодаря! Hug  Нашето зъбче изби съвсем неусетно. Дано и при вас да е така.

Аз от края на октомври капвам по 2 капки клеева тинктура в сутрешното мляко на Виктор. Капки в нослето не съм слагала, защото досега не е имал хрема. Но пък правих за моя мъж и той каза, че досега това било най-ефикасното нещо, което му е помагало за отпушване на носа.

FoxMamma, може би между 1 и 2 има промяна в съставките, но едва ли ще е много голяма.  За да си по-спокойна  първите няколко дни може да ги смесваш.

# 234
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Преди време и аз попадах на публикации за клеевата тинктура, ама забравих за нея. Аз наблягам на оксилококцинум-а за децата!

# 235
  • Мнения: 24
Честито на Панайот и Валентин   bouquet  Hug  Heart Eyes

Мери лу,честито зъбче и на Виктор   Mr. Green

Ехх Инче,изпревари ме  Stop .Аз си мислех да питам за това кокосово мляко ,кога може да се дава,даже мислех да давам ,добре че Мимчето пусна пълнеж ,че ме спря ...Щях да си ОШИШКАВЯ детето  Mr. Green  Laughing  hahaha

За Ам-ние вече сме на двойката.А и щях да забравя за какво съм влязла във форума......за акито бе,Алекс ака по два пъти на ден ,с нормална консистенция и цвят  Mr. Green

Айде лека вечер 

Меру Лу забравих да кажа,за хремата ,аз пръскам Дисни мар...Довеолна съм от него Simple Smile

# 236
  • Мнения: 28
Честито на Панайот и Валентин !     
Честито зъбче и на Виктор !


Eто  какво намерих и ви го копвам  Mr. Green

Срещу хрема
o На първо място- физиологичен разтвор- 0,9% NaCl (продава се във всички аптеки). Или най- обикновена чешмяна вода 1 чаша, в която разтваряме 1 равна чаена лъж. морска сол. Предозиране е невъзможно и може да се накапва от приготвения разтвор и през половин час по 3- 4 капки във всяка ноздра.
o Бадемово масло (или масло от пшеничен зародиш). Подходя¬що е при хрема на алергична ос¬нова. Слага се в носа 5- 6 пъти по З- 4 капки.
o Или маслените рзтвори на витамин Е или А (токоферол и ретинол). Накапват се не по- често от на 2 часа по 1- 2 капки във всяка ноздра.
o Лайка. Една супена лъжица лайка с 1 чаена лъжица мед и 100 г вода се варят, докато водата остане наполовина. Прецежда се, изстисква се през марля или тензух. От тази отвара в носа 5- 6 пъти на ден се капят по 3- 4 капки във всяка ноздра. Дава добър ефект при водниста хрема и за¬пушен нос. Препоръчва се за бебета и малки деца.
o Захаросан мед. По едно парченце, колкото грахо¬во зърно, се слага в двете ноздри. Помага и при синузит.
o Homeoplasmine на Boiron. Капките се слагат в но¬са 2 пъти дневно при водна хрема и при запушен нос.
o Клеева тинктура. 5-10 капки в 10 мл вода се използват като капки за нос.

П.П аз лично само с продуктите на Boiron не съм съгласна,но това си е моя работа  Wink

# 237
  • Мнения: 318
По добре късно от колкото никога,запис в темата на последната страничка  Mr. Green
Влизам на бързо докато страстите са поутихнали и не е толкова нагорещено  Rage
Бюти мисля че ти беше писала че даваш на Мишел каша преди лягане,защото мисля и аз да пробвам,че с това будене вече .... Tired,кашата си и я даваш както си се прави или я слагаш в АМ Thinking
И другото ми въпросче е към по музикалните мами  Whistling,ония ден гледах по БТВ  хлапетата и беше участник Мариана Попова и изпяха една песничка,на Паола много и хареса,но не знам как се казва,ето какво помня от нея  Blush:защото знам,че другите момчета нямат бански на лалета,няма твоите сини очи и т.н..... Whistling Whistling Whistling,ако някой я знае моля дайте ми заглавието  Wink,да попея малко   yesyes
 lovekiss

# 238
  • Мнения: 24
Рони,мисля че се казва' Бански на лалета'.Аз я имам,Мони много я харесва  Peace

# 239
  • Мнения: 17
 Рони виж тук:http://data44.info/bg/module,search/?submit=Go&search=banski … ze=&sizeunit=
После ще се включвам, че ме викат Laughing

Общи условия

Активация на акаунт