ПОМОЩ ХЛЕБАРКИ

  • 29 673
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Препоръчайте нещо нетоксично против хлебарки. Безвредно за хората, и за алергичните... Wink

# 61
  • Варна
  • Мнения: 975
Всяка пролет се появяват 1-2,аз изпадам в нещо като нервна криза от тези гадини спасявам се със КЛИНЕС.За домашни животни не е опасен но не знам за страдащите от алергии.

Последна редакция: сб, 18 апр 2009, 00:33 от ellia

# 62
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
alex_01,
Инсекта Варна
тел: 0883 30 99 28
e-mail: varna@insecta.bg
Инсекта Варна обслужва всички общини в област Варна

# 63
  • Мнения: 55
Най-добре си извикай фирма.Аз ползвах ИНСЕКТА,мосля че имат офис и във Варна.Със сигурност има и други фирми само трябва да пуснеш търсачката.Към която и да се обърнеш ще трябва да дойдат 2 пъти като втория път е след около 24-28 дни.Аз лично не пръсках в спалнята,където спи и дъщеричката ми,която тогава беше на 3 месеца,но тя се намира далеч от банята и кухнята,където се размножават най- много гадовете.След като напръскат и втория път ти или мъжът ти забърквате малко гипс и със една шпакличка запълвате абсолютно всички дупки дето намерите в банята и кухнята,особено около сифони и щрангове.Това би трябвало да оправи нещата,най -добре е да направите основен ремонт,това ще ви гарантира 7-8,а може и повече години липса на големи черни хлебарки  Grinning

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Нашите са от малките кафяви... Wink
Фирма, дето пръска не ми върши работа. Алергични сме вкъщи, не мога да рискувам. Трябва ми нещо безвредно и екологично дето да ги мори. Четох преди време за дафиново дърво, ще си взема и после ще пиша дали има ефект.  newsm10

# 65
  • Мнения: 55
Другото, което знам е че мразят амоняка и бягат от него.Разтваря се във вода мисля и се мажат ъглите по къщата. Но това дето ти го пиша съм го чела някъде отдавна и не съм сигурна дали беше така.Можеш да се поровиш по нета да потърсиш нещо.

# 66
  • Мнения: 4
rumibum благодаря, ще звънна утре  Party

# 67
  • Мнения: 9 215
тесто мокро на клинес ефекта настъпва след 2 седмици , като си похапнат гадините

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
pinko, а какво съдържа това "мокро тесто Клинес"? Не е ли токсично? А опасно за алергични?

# 69
  • Мнения: 9 215
не мила точно затова ти го препоръчвам!
продава се в аптеките около 3 лева е
разхвърляш из къщата има упътване , от 10 год. го ползваме /всички около мен/ са много доволни
имаме бебета,алергии,котки кучета никакви проблеми

# 70
  • Мнения: 1
Здравейте на всички,
  И аз имах същия проблем - хлебарки навсякъде, реших го с фирма - една голяма софийска, Инсекта се казва има я няколко места в темата, само че за Пловдив говоря.
Много готини момчета, дойдоха напръскаха, нито мирише нито нищо, професионална работа. Но друго ми направи впечатление, затова
реших да се регистрирам и да пиша. Това е един от най-големите форуми с голяма посещаемост, направо ме втрещи това че майки с малки деца си
препоръчват различни препарати за растителна защита и темподобни отрови. Хора имате малки деца, защо си правите експерименти. Ако едно семейство не е имало проблем при други могат да се получат алергии, отравяния и разни други. Все пак става дума за отрови, ако беше безвреден МЗ щяха да го пуснат за хлебарки за вътрешна употреба, не за колорадски бръмбари и външна употреба. Нека никой не ми се сърди или да се засяга, това е просто мнение. Хората са измислили различни препарати, които са специално за вътрешна употреба, има си обучени хора и фирми. Верно ще вземат 20-30 лева, няма да са 3 лева, ама аз лично ще спя по-спокойно, в крайна сметка 15-20 лв. са няколко кафета с приятели. Благодаря и още веднъж, моля никой да не се засяга, това е просто мнение, не давам на никой съвети, нито осъждам някой!

# 71
  • Мнения: 154
Имаме кафяви хлебарки от 1 месец.Първо реших да се боря сама - накупих примамки на Райд, бели и черни кубчета, капани, пръсках с Райд и Килтокс.След 10 дена се отказах и извиках фирма.Напръскаха с Айкън.За около 1 седмица намаляха, почнах да убивам по една през ден.След още една вече се разхождат и през деня.Междувременно всички сифони на мивки,вани,подове са затворени постоянни.Всички оводнителни тръби на терасите са запушени (дано не се наводня,че няма от къде да изтече водата Simple Smile).Сложих праг на входната врата.Всичката храна е в хладилника.И пак има.Незнам какво да правя вече.Разбира се имам няколко съседа пенсионери,които твърдят,че нямат хлебарки и не искат да пръскаме блока.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Точно така беше и при нас.
Докато не използвах Регента.
Повече от година не съм виждала хлебарка

# 73
  • София
  • Мнения: 1 743
Използвай Регент и няма да имаш никакви проблеми поне 1 година напред.А за въпроса за фирмите за пръскане те трябва да идват на всеки 15дена да пръскат,защото на толкова време се люпят хлебарките.А една хлебарка за 1 година прави 800бр.Аз в къщи имах и бели хлебарки,но като напръсках с Регент вече няма.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Хора имате малки деца, защо си правите експерименти. Ако едно семейство не е имало проблем при други могат да се получат алергии, отравяния и разни други. Все пак става дума за отрови, ако беше безвреден МЗ щяха да го пуснат за хлебарки за вътрешна употреба, не за колорадски бръмбари и външна употреба.
И аз на това се чудя. Зная колко са опасни инсектицидите и не бих си напръскала дома.

Общи условия

Активация на акаунт