Хронология на изгубените Коледи

  • 7 305
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 227
Това ще ми е първата изгубена Коледа.Майка вече я няма,а тя беше тази,която създаваше в мен чувството за празник,спокойствие и сигурност на този ден.Винаги ще помня празнуването на  Нова Година с майка.Това са миризма на печена баница,сладки,банани(след дългото чакане на опашки),сърмичките на майка.Нейните весели очи,когато  ни подканяше за подаръците под елхата....

Сега сме ние наред да създадем такива спомени на децата си.Ще запомнят джинджифиловите ми сладки,миризмата им,моята радост в моите очи,когато си отварят подаръците.Не ми е празнично,та майка си отиде преди три месеца само.Но се насилвам заради децата.Това е.

# 91
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На 24.12 беше родена баба ми...
Сега предстои тоз празник, но без нея  Hug Някак бъдни вечер се сливаше с нейния РД и от там идваше цялата еуфория... А сега... Tired
Макар, че от години за мен поне Коледата изгуби своето очарование... приготовления, покупки, а къде сме ние...?

# 92
  • Мнения: 3 268
На Коледа най-мразя покупките и то защото са задължителни.

# 93
  • Мнения: 9 865
Поредната ми изгубена Коледа, смея да твърдя една от най-загубените по повод на различни събития около мен, родителите и най-близките ми хора. Нито ми е коледно, нито искам да спасявам Коледата. Мисля си, че ако имаше деца около мен щях да се постарая заради тях. По принцип влагам в приготвянето на масата и подаръците много енергия и почти нищо не купувам наготово. Тази година изобщо няма да си мръдна пръста, просто нямам грам ентусиазъм, а насила хубост не става.

# 94
  • Мнения: 3 634
Прочетох всички постове, анализирах себе си. Опитах се да разбера кога при вас се е загубила Коледата. У дома всички сме здрави, обичаме се и сме по-добре финансово от миналата година по това време. Не е късно да спася Коледата за моето семейство все още, въпреки обвзелата ме апатия. Отивам да украсявам!  People Santa

# 95
  • Мнения: 17 546
А може би просто пораснахме, с уклон към остаряваме. Изморихме се от опити да ни е весело и всичко да изглежда наред въпреки всичко. Как да ми е коледно като на 24 съм на работа от сутринта до вечерта, а в нощта на Коледа, на 25 - цяла нощ!? Превърнали сме се в роботи у дома, за да отгледаме нормално три деца. Абсолютно сами. От работа на работа, без да знаем кога е делник, кога празник. Коледните празници са почивни дни за съпруга ми, но не и за мен. Тази лудница по магазините ме побърква. Като за последно се пазарува! И храна и телевизори и какво ли не... Не го разбирам и ме уморява допълнително. Вече нямам желание за диви купони с танци до зори и аз не знам защо, но шумът ме плаши. Изобщо, досадно ми е.

# 96
  • Мнения: 2 309
Просто се обедих,че това са празници на лицемерието!!!

# 97
  • Мнения: 656
От дъли години насам за мен това е първата преоткрита Коледа. Знам че Живота може да ме изненада по най-гадния си начин, не го е правил още, но съм усещала полъха му. Тази година отново заради децата си аз ще се радвам на празника, ще се радвам на това, което имам, без да искам от него нещо много. Защото децата и семейството ми са нещо, което мтого хора нямат, въпреки дребните проблеми и дребнави забележки, това е моето семейство, заради него бих направила много неща, заради него си струва да се заблуждавам че някаква си дата от календара е голямо събитие, въпреки краткостта на момента...

# 98
  • Мнения: 301
Просто се обедих,че това са празници на лицемерието!!!

Не вярвам в това!
Балу го е казала много хубаво - битовизмите, вторачени в това да направим всичкo за децата си, просто осъзнаваме, че не правим нищо за себе си. Децата с светналите очички пред елхата са ни радост, но може би ни липсва нещо малко, което да осмисли думата "празник". Не е нужно да е нов телевизор, може да е просто почивните дни на мъжа ти да съвпаднат с твоите, да ви е спокойно и уютно - семейно. Да спрете да препускате по задълженията си и да се притеснявате дали утре ще ви свърши заплатата, и да сте със хората които обичате.
Аз си чакам мъжа да се прибере от чужбина и все едно чакам дядо Коледа да долети и Коледа-та да дойде с него. Чакам си уюта и пълната къща, спокойствието (не тишина, а звуците и смеха на сина ми, докато се бори с мъжа ми). Много са ми елементарни коледните желания  Mr. Green

# 99
  • Мнения: 13 512
Аз само тук да поясня, че се разграничавам от всички, загубили коледното си настроение заради служебна заетост, проблеми с шефа, тягостни чувства от финансовата криза, бездушието на хората, мизерия, бездуховност, нещастието на другите, което не зависи от нас, и всичко от този вид.

Моята Коледа липсва в емоционалния ми календар без връзка с реалността извън мен самата.
Просто не ми е коледно.

Същото усещане имам   и аз. Отвсякъде ми звънят звънчета, призовавайки да купя това или онова на "невероятна цена", тълпи от хора, пазарувайки като за последно..всичко това ме дразни, не ме радва. Не ми е Коледно. Вече няколко години. От което майка ми много страда, защото тя досега много обича тези семейни празници и само се тюхка на кого съм се метнала.

# 100
  • Мнения: 13 512
Просто се обедих,че това са празници на лицемерието!!!
- битовизмите, вторачени в това да направим всичкo за децата си, просто осъзнаваме, че не правим нищо за себе си. Децата с светналите очички пред елхата са ни радост, но може би ни липсва нещо малко, което да осмисли думата "празник".
Малкото ми дете ддосега получи подаръци пред 3 елхи...на Коледа вече няма да и е изобщо интересно какво ще получи. И против това съм също- КАкви са тези 100 Коледни тържества с подаръци? Дядо Коледа носи само по 1/ изключвам материалната част/, но и емоционално се дразня от всички тези тържества.

# 101
  • Мнения: 301
Моя син, въпреки че също вече получи подаръци от двама дядо Коледовци и му предстоят поне още 2-ма  Mr. Green все още гледа дядото с торбата с широко отворени очи. Подаръците не ги поглежда с часове. Вълнува го как този дядо с шапката и голямата брада му подал ръка (която била в червена ръкавичка!) и го поздравил, че е бил послушен. После понася с гордост подаръка нанякъде все едно купа от световното е получил. Съдържанието на пакета приема съвсем спокойно. И постоянно притичва да провери дали някой не му е взел елхата, а не дали има нещо под нея. (пренаситен ли е или e не-комерсиален  Crazy)

# 102
  • Мнения: 656
Децата чакат с нетърпение Дядо Коледа, а обстановката около тях трябва ли да е салона в детската градина? Защо да не споделим с тях радостта им, времето е толкова крайно и безкрайно, крада от тях по малко радост и топлина, за да имам когато ми потрябва. Защото от кой друг да я получа освен от семейството? Защо да се тюхкам на старини дали някой ще ме помни като се преместя в отвъдното, защо да губя време в суета и самосъжаление?

# 103
  • Мнения: 17 546
Някъде в новините чух, че тази година Дядо Коледа е получил много повече писма на адреса си в Рованиеми, от възрастни хора, отколкото от деца. Дали ни се иска да сме деца, за да повярваме отново в коледния дух или е безвъзвратно?

# 104
  • Мнения: 3 034
защо възлагате на възрастта отговорността за загубената вяра? тя е лична отговорност. вяра се губи, ако й се отвори вратата и я побутнем навън. ако й е уютно вътре в нас и се чувства добре дошла, тя няма да си отиде. или другояче казано, очите на детството са широко отворени, но за всичко. само от нас зависи дали ще ги попритворим в съмнение, когато порастваме  Peace

Общи условия

Активация на акаунт