Детето ми е на 1г и 10м и говори на" ма"

  • 1 895
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
Моето момиченце пък след всяко обръщение казва " та" - мамата, бабата, топката и т.н., мисли че  е правилно да членува всичко и е доста смешно като ме вика да дойда " Мамата".
Отделно, че като не знае как се казва нещо си измисля дума за него.
Определено никой не говори по този начин сред близките и семейството,  поправям я като го прави.

# 16
  • София
  • Мнения: 395
Моето момиченце пък след всяко обръщение казва " та" - мамата, бабата, топката и т.н.,

Мойто пък казва "дядо ти", "баба ти" като обръщение към тях

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Децата трябва да се напътстват как е правилно да се говори все пак.

# 18
  • Мнения: 136
с времето всичко отминава Peace

# 19
  • Мнения: 5 026
Моята дъщеря откакто тръгна на градина говори на "бе".Досега нямам успех с отучването  Sad
И при нас същото  Flutter

# 20
  • Мнения: 789
Ще отмине напълно с времето. Щом в семейството не се говори така, ще се отучи бързо.
Ива за известно време говореше на "бе" - от яслата го е чула. Но в нас така не се говори и спря бързо да го казва.
Сега такива думи използва, че като ги чуеш от устата на две годишно и падаш  Mr. Green Чак в яслата сестрата ми казва: "и дърто не говори така".

# 21
  • Мнения: 542
не се притеснявай чак толкова!казвай и как правилно трябва да го каже,но не е че говори на "ма" аз също мисля че това идва от мама Simple Smile

# 22
  • на морето
  • Мнения: 1 385
И моят син известно време говореше на МА,но отшумя.Сега говори с "ти" накрая.Например като иска да ми каже нещо за баща си вика"татко ти...,баба ти...,дядо ти... и т.н.Много е смешен.Разбирам,че идва от това,че всички около него му говорим така. Laughing

# 23
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
а моя син от няколко дни говори на "ба" ShockedНе ходи на ДГ и в нас не се говори така.Единствено се събираме с една приятелка и освен там да го е чул.Постоянно го поправям и му обяснявам,че не се казва така и няма такава дума,но няма ефект.Много се дразня като чуя  "Мами,искам да ме гушнеш ба" или "Дай ми вода ба" и т.н.Почти всяко изречение завършва на "ба" ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт