Родилка в кома губи бебе, не знае, че е бременна

  • 6 427
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
А всъщност това втора бременност ли й е или първа ?  Thinking
Че версии, нали знаеш ... 
Whistling

# 16
  • Мнения: 3 675
Наскоро имаше един случай с една жена от Варна, сега пак се случва същото - http://dnes.dir.bg/2008/12/17/news3751074.html#sepultura
Не знам обаче в кой е причината в жената или в лекарите.Имам предвид, че се е предоверила на лекар некадърник и по този начин е поставила в опасност живота си.Направо изтръпвам като чета такива новини. Явно трябва коренна промяна в родното здравопазване или да внасяме кадърни лекари от вън.Вярно е, че никой не е застрахован от грешки в лекарската практика, но те вече започнаха да стават ежедневие за съжаление.Жалко за жената, дано се подобри, въпреки при такова тежко състояние трябва да стане чудо.

# 17
  • Мнения: 943
Доста "НЕОБРАЗОВАНА" трябва да е била.... Shocked Shocked Shocked
Много жалко за бебето,сигурно се е мъчило милото. Cry
Е,дано се оправи жената,каквато ще да е  ooooh!

# 18
  • Мнения: 2 821
Четох за това в днешния 24 часа. Не пишеше там, че жената не знае, че е бременна...извинете, в края на бременността....плодът е бил мъртъв поне от месец е било констатирано. Не знам къде е допусната лекарска грешка. Май състоянието е било фатално...Дано я спасят! Пише, че има 30%шанс да оцелее....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Само не разбрах къде прочете, че се е предоверила на лекар некадърник и каква вина има родното здравеопазване в случая.

# 20
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Все пак лекарите не са богове, може да помогнат на хиляди, но не успеят ли да спасят един, започва групово освиркване по всички лекари. А и 38 годишна жена в 8 месец да не знае че е бременна? #Crazy Все пак бебето се движи, рита, като започва да се усеща още от 5 месец.... все пак става дума не за 15 годишна тийнеджърка, а за зряла жена, която се предполага че ходи редовно на гинеколог и се грижи за здравето си. Нещо много шантаво ми се струва всичко това.

# 21
  • Мнения: 3 092
 Shocked потресох се , честно .Някак си не мога да разбера какви са причините , наистина да отрича .
Може и да не е била добре жената .

# 22
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
     Дааа, за съжаление в така  поднесената информация ( в дира) има доста неточности и  Cry Cryза съжаление жената е в мозъчна смърт.

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 21:29 от усмивка08

# 23
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Мисля, че повечето от вас са доста крайни в изказванията си за жената. Напълно възможно е да е нормална, образована и да не разбере, че е бременна. Съвсем наскоро момиче от нашия квартал роди без да разбере, че е бременна, а гарантирам, че става въпрос за интелигентна жена. Жената имаше репродуктивни проблеми, точно когато е забременяла (даже най-вероятно вече е била бременна) докторите са и казали, че не може да забременее по естествен път, че има кисти и тн и трябва да проведе лечение и тн. Момичето почти не е напълняло (ми и аз съм я виждала в квартала и не и е личало изобщо), имала е леки стомашни неразположения (от де да знае от какво са) и твърдата вяра, че дете ще има след лечение. Е да, ама преди около 2 месеца получва остри болки в корема, карат я в болница, където ражда живо и здраво седмаче. Вече са си вкъщи и въпреки невероятния шок и двамата родители се радват на бебето си.
 Жалко, че в този случай се е получило така, но такива неща се случват и не е задължително да си необразован, глупав или с психически проблеми за да те застигне подобно нещастие/щастие.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 097
Според мен е абсурдно една нормална и образована жена, да не разбере до 7 месец, че бременна, или поне, че става нещо странно с организма й! Всяка една от нас с деца може да го потвърди  Peace

# 25
  • Мнения: 3 675
Не съм го прочела, просто споделям мнение, все пак тази жена предполагам, че трябва да е наясно със състоянието си, очудва ме, незнанието че е бременна/все пак има липса на цикъла, бебето се движи/.може би информацията в сайта е неточна, по съм склонна да вярвам в написаното в 24 часа.

# 26
  • Мнения: 6 029
И тук не са виновни лекарите най-вероятно. Жената май не си е обърнала внимание - и хоп, честито. Дано оживее!

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз лично говорих днес с: Проф. Милан Миланов - шеф на Централна реанимация в Пирогов, д-р Таня Андреева - председател на борда на директорите на Шейново и д-р Георги Гелев - шеф на Бърза помощ. И нито един от тримата не каза, че жената е починала. Най-вече проф. Миланов, който извинявай е най-наясно с нейното състояние. Днес в 12.15 часа жената беше в кома в Централна реанимация с мозъчен оток.

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 03:43 от Mamma

# 28
  • Мнения: 256
Жалко за жената, и за бебето.
Поздравления на лекарски екип за бързата намеса, точната диагноза и добре свършената работа, дано бързата им реакция спаси жената, ако още е жива, че не разбрах от споровете тук.

# 29
  • Мнения: 317
Ох, момичета, каква ужасна история. Аз наистина не вярвам, че може жена на 38 години, вменяема да не разбере, че е бременна или че нещо с тялото й не е наред и да се обърне към лекар. Дано се оправи и жалко за нероденото дете Sad

Общи условия

Активация на акаунт