Захранване на бебе на 1 месец

  • 2 935
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
не взимай решения за здравето на детето си от четене във форума.

Принципно е така.  Peace Но поне по зададения въпрос няма второ мнение  Grinning

# 16
  • Мнения: 14 654
Пък аз ще те посъветвам да не се юрваш да сменяш педиатърката, защото е много възможно да попаднеш на същите съвети от друг лекар. Не четат и си съветват така, както и преди 40 години. Не знам защо, но са малко педките, които си ъпгрейдват знанията.
Наистина не е добре да даваш сок на толкова малко бебе, защото храносмилателната му система не е пригодена да обработи тази храна. Най-много да му се усилят коликите. Ако все пак смяташ да слушаш педиатърката - внимавай с количествата.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
По въпроса не съм захранвала на 1 месец,а на 5м и не със сок а със зеленчуково пюре.

# 18
  • Мнения: 9 814
Не съм давала на детето си сокове до навършването на 2 години.
Захраних със зеленчуково пюре на 4 месечна възраст.

# 19
  • Мнения: 1 733
Пък аз ще те посъветвам да не се юрваш да сменяш педиатърката, защото е много възможно да попаднеш на същите съвети от друг лекар.
Сигурна съм, че ако попита във форума в кой район търси педиатър, веднага ще й препоръчат поне двама-трима, които редовно си "ъпгредват" знанията.

# 20
  • Мнения: 252
На един месец детето има единствено нужда от майчино или адаптирано мляко. Даването на каквото и да било друго освен това би имал заместващ ефект и бебчето няма да може да си набави най- необходимите му хранителни съставки.

Освен това би докарало и колики на бебенцето, стомахчето още не е свикнало да преработва млякото а какво остава за агресивните към стомаха киселини на соковете.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 336
не взимай решения за здравето на детето си от четене във форума.

Принципно е така.  Peace Но поне по зададения въпрос няма второ мнение  Grinning
Затова казах "по принцип".    bouquet

# 22
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 752
Рано е да даваш сокчета.Ако бебчето ти има колики,така може да се усилят.

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
И през ум не ми е минавало на 1 месец да давам нещо.

# 24
# 25
  • Мнения: 1 322
И нашата педиатърка ми каза да давам сок на 40 дена. Аз давам сок от 2 месеца и половина, но тогава нямах интернет и не бях информирана. Сега не бих дала сок на толкова малко бебе.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 101
Сокове давам откакто синът ми започна сам да си иска.

# 27
  • Мнения: 4 784
Може ли да споделите захранвахте ли вашите бебета като навършат 1 месец с сокче? И по каква схема, в смисъл по колко лъжички, какъв сок и до колко се увеличават лъжичките?


Не съм захранвала бебето си на 1 месец по никаква схема. Различна храна от АМ опита за пръв път на пет навършени месеца.
Изчакай със соковете. Поразрови се, прочети, има доста информация по въпроса. Не се вкопчвай в думите на лекарката ви, относно този вид захранване.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 603
Не започвай захранването толкова рано, при това със сок.
Прочети в библиотеката на кърмаческия, посъветвай се с друг педиатър.
Аз захраних на 6 м., до тогава Зори беше само на кърма.

# 29
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Защо всички решихте,че педиатърката е малоумна.Това с късното захранване от колко години е модерно?Не са ли захранени всички жени от форума от 2месечна възраст както беше доскоро?И колко от вас имат куп алергии или стомашни проблеми.А и дори да има някои коя е гаранцията че е от ранното захранване а не от друго.Момичето ви пита как да дава сока а вие я изядохте и я изкарахте безотговорна.Разбира се че ще слуша педиатъра-във форума и4ма милион мнения.Може ли да угоди на всички. 

Общи условия

Активация на акаунт