Не иска да си спи в креватчето

  • 3 285
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Хипотезата, че така си си научил детето , в доста случаи издиша. Какво ли не сме пробвали, за да привикнем   Иво да спи в детско креватче. Всички любми играчки слагахме, опитвах се да го приспивам, надвесена над леглото, да му държа ръката, да люлея креватчето. Никакъв ефект, през деня до скоро спеше в количка, а през нощта при нас.
Уж е заспал дълбоко и правим опити да го пренесем, на секундата се буди като усети, че не е на спалнята. Най-странното е, че когато е в нашето легло, може и сам да спи непробудно, но преместим ли го в неговото си креватче, започва да реве и се буди. Отказахме се, не искам да си измъчвам детето и да му създавам усещане за несигурност.
Всичките тези упражнения съм ги правила не , защото детето ни пречи, а защото се притеснявам, че като се наложи да тръгне на детска градина, ще бъде почти невъзможно да заспи там.

# 16
  • Мнения: 2 090
Имаше период от няколко месеца когато и при нас положението беше същото-малкия много се разстройваше ако го сложа да спи на различно място от нашето легло Rolling Eyes.Ако го приспивах там,и го изместех на неговото легло,след 1-2 часа се събуждаше и се връщаше обратно при нас.Това местене се случваше 4-5 пъти през нощта,накрая ми писна и започнах да го оставям на голямата спалня.
В един момент самичък започна да ляга на своето легло,даже искаше веднага като легне да излезем от стаята,защото:"Айди лека нош,сега излез,печиш(пречиш) ми"... Crazy.Това стана на около 2 годинки и 2-3 месеца като беше Peace.

# 17
  • Мнения: 2 622
И двете ни деца са спали и още спят при нас на спалнята,а не на техните си легълца.За каката изпадах в бяс и какво ли не опитах,за да я отуча да спи между нас,докато накрая просто долепихме кошарата й до спалнята и този вариант устройваше всички ни.За малката изобщо не си направих труда да настоявам да спи в нейното легло.Заспиваше в него,но още при първото събуждане през ноща(а тя се събуждаше безброй пъти)я вземах между нас и така спяхме спокойна до сутринта.Това лято се преместихме в ново жилище,направихме детска стая,но малката дъщеря все още си спи с мен на спалнята.Едно че нямаше място за кошарата й,и друго че и на двете така ни харесва.Таткото спи с каката в детската,а когато е нощна смяна спим 3-те на спалнята.И ми е много хубаво да усещам децата си близо до мен.

# 18
  • Мнения: 142
Мами,дайте съвет,защото вече съм на ръба на лудостта.
Синът ми категорично отказва да си спи в неговия креват.Заспива на спалнята,след което го прехвърлям и слад 30 мин.започва страшен рев докато не го прехвърля пак на спалнята.На обяд обаче си заспива сам и си спе в неговия креват,но нощем е някакъв ужас.
При нас е абсолютно същото!Когато е при мен всичко е ок,но прехвърля ли я в леглото й след 30 мин. се буди с рев и айде обратното.Незнам ,но при нас този процес е особено бурен когато е нервна,мъчат я зъбки и т.н

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сигурно е някакъв период...дано бързо премине

# 20
  • Мнения: 766
Добре познат проблем  Tired
Имало е нощи, в които съм спала на фотьойла, тъй като просто много пречех на дъщеря ми и само ме блъскаше. Спеше единствено и само на нашето легло.
От 2-3 седмици обаче даже и когато се приспиваме ми сочи нейното легло и ми заявява "Нани". Заспива си там - не иска вече в нашето легло.
Та надежда има - търпение трябва Hug. Наистина най-лошо е когато никнат зъбки - боли ги, изнервят се Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 44 115
Моят е същият...и си спи с нас(или с мен на неговиятг креват)...не го намирам за гигантски проблем обаче..

# 22
  • София
  • Мнения: 1 555
Същото положение е при нас.

Дъщеря ми спи единствено на нашата спалня. Правихме опити след като заспи да я преместване в нейното легло - веднага се буди и започва да плаче истерично, все едно сензор има някакъв. Пробвали сме да я оставим в нейното легло да поплаче -  не заспива, реве, дере се и повръща даже. Вече съм се отказала от този метод.

Хубавото е, че напоследък започва да заспива сама. Оставяме я на спалнята, излизаме от стаята, тя се върти, върти, играе си нещо и си заспива. Спи си спокойно и без ние да сме там.  Май за сега единсвения шанс, който виждам е ние с мъжа ми да се преместим в детската стая... Joy hahaha

Не знам кога ще мине този период, надявам се да е скоро... Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 594
И при нас е същото. Каката от много малка отказваше да спи в кошарката си... В един момент махнахме решетката на кошарката и я прилепихве до нашата спалня. Беше се научила да заспива гушната до мен и в един момент самичка се прехвърляше в кошарката си и там си спеше до сутринта, но просто искаше по някакъв начин да усеща че съм близо до нея (понякога през нощта протягаше ръчички да пипне дали съм до нея  Mr. Green). Сега е почти на 5, но тъй като все още не сме ги отделили в детска стая, спи при мен на спалнята. Бебчо за момента не проявява такива интереси да спи при нас (е, случва се понякога да се събуди през нощта и да го вземем в нашето легло, но не е редовно...)
И аз съм на мнение, че всичко това ще отмине с времето и един ден децата ще станат по-самостоятелни. Просто трябва търпение  Peace

# 24
  • Мнения: 4 401
Ами различни са децата явно.Моето на 1г. и 7 м също спи с нас.Няма страхове,не съм настоявала да се отделя.Предложих не и хареса и толкоз.А и е толкова хубаво да я гушкам нощем.
Денем спи сама но пак там Grinning.
Ще се наслаждавам докато мога,че как лети времето ooooh!

# 25
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Моят съвет е да удовлетвориш потребността му, вместо да играете на това кой е по-инат. Явно човека се нуждае от това да е близо до теб.
Иначе като вариант може да пробваш следното: да махнеш решетката на легълцето и да го долепиш до спалнята. Така хем ще е при вас, хем няма да ви е тясно, хем всеки ще си има територия.

# 26
  • Мнения: 2 960
Сигурно е някакъв период...дано бързо премине
Peace

# 27
  • Мнения: 31 186
Не насилвай детето. нека си спи при вас. Ще отмине това желание при него, а на теб ще ти се иска да си е до теб. Wink

# 28
  • Мнения: 317
Нашата дъщеричка също спинка м/у нас!
Не ме притеснява --само дето много внимаваме !
Ще поотрасне и ще иска да е самостоятелна и сама ще прояви желание да си спинка в нейното легло!Щом сега има нужда от топлинка и сигурност/спокойствие/защо да  я травмирам !
Пък и чесно да си кажа на мен ми е супер приятно и като се събудя през ноща си я целувам и прегръщам и пак заспивам спокойна!
Същата работа е и при нас! Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 374
И ние сме така. Нели вече 5-6 месеца спи при мен на спалнята, а баща и в хола. Правих опити да я отуча, но този истеричен рев не мога да го издържам и се отказах. Ще дойде време, сама ще поиска да спи отделно. Сега се гушкаме по цяла нощ, тъкмо и с кърменето ми е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт