Гоблени-38

  • 57 465
  • 437
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 622
Здравейте момичета  Hug
Тук на вън е много студено и аз съм си направила  чаша хубаво кафе и съм седнала с гоблена и така смятам да прекарам деня  Grinning

# 391
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
Здравейте момичета  Hug
Тук на вън е много студено и аз съм си направила  чаша хубаво кафе и съм седнала с гоблена и така смятам да прекарам деня  Grinning



 Wink и аз ще съм така, само да заспи змея

# 392
  • Мнения: 59
И аз като вас момичета ще чакам да заспи малкия човек да седна да си пошия............ о, блаженство!
Да докладвам вчера се срещнах със Сисак тя била плевенска снаха и така побърборихме, бяхме с мъжете но пак казахме на две на три за хобито ни. Радвам се че се срещнахме! Бях забравила фотото  Embarassed ooooh!
На всички именници честито на патерица! Да са живи и здрави и много щастливи!

# 393
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Блазе ви, и аз се надявам да поседна и да пошия, обаче незнам  newsm78 Нервите ме тресат, а и съм болна - едва се надигнах да ви прочета Hug

И като незнам откъде да продължа, започнала съм 4 гоблена, и съм до средата и на 4те...

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Привет, момичета-кокичета  Hug
Някои се срещат, а други се разминахме за мое огромно съжаление  Cry
И гобленче си нямам... нищо не съм си взела с надеждата да пристигнат скоро Дименшънчетата от Дъмпи, така съм им се наточила...  smile3508
Девойки, желая ви весели празници, изпълнени с много любов и топлина  1dating

# 395
  • Бургас
  • Мнения: 610
Здравейте момичета, аз също ще последвам примера ви:приспивам малчо,правя кафето и сядам да шия smile3508

# 396
  • Мнения: 617
Здравейте!
Може ли някой да ми разясни този ключ
http://picasaweb.google.bg/mariyana.dukova/Galabi#5284813271446450274 и по-точно колонката със знаците. Т.е на първите три колонки пише 6 нитей, 3 нити, 2 нити. Значи ли това броя на нишките с който трябва да се шие. Аз така си го превеждам ама 6 нишки ми се струва, че ще стане мноого дебело.
Това е ключа към схемата с гълъбите, който скоро едно момиче беше пуснало тук.

# 397
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Здравейте!
Може ли някой да ми разясни този ключ
http://picasaweb.google.bg/mariyana.dukova/Galabi#5284813271446450274 и по-точно колонката със знаците. Т.е на първите три колонки пише 6 нитей, 3 нити, 2 нити. Значи ли това броя на нишките с който трябва да се шие. Аз така си го превеждам ама 6 нишки ми се струва, че ще стане мноого дебело.
Това е ключа към схемата с гълъбите, който скоро едно момиче беше пуснало тук.


Нить е точно нишка, предполагам, че се шие не с кръстчета, а с гобленов бод. Не зная на каква панама е, но по моя скромен опит с толкова нишки обикновено се шие гобленов бод и на аида 18, но както си дала ключа не ми става ясно вида на бода, както и размера на панамата. Боят нишки е голям, за да се запълни добре панмата като се ушие и да не прозира.

# 398
  • Мнения: 617
Марулка точно така си е даден ключа не съм го изрязвала и затова и на мен не ми е много ясно каква панама или пък какъв бод да използвам.
Ей така изглежда избродирания гоблен и ми се струва, че е шит с кръстат бод. Ама тък то повечето няма да се шие и ако е едра панамата дали няма да стои грозно на толкова много нишко конци незнам.  Ще пробвам обаче. Баща ми има рожден ден на 17.02 дано успея да го зарадвам до тогава.

# 399
  • Мнения: 2 924
шие се на доста едра панама дават я ,че е номер 4./около 4 бода на сантиметър/ Това е руска номерация мисля

Размерите са 38 на 40см/според оригиналния сайт и горе-долу толкова са, ако се шие на Аида11, т.е ще са 39 на 38.  Цвета на панамата е син.
Не съм сигурна обаче за това с какъв бод се шие:)
Н а сайта на дизайнера не пише, а иначе в един друг сайт, където продават комплектовката пише, че е с кръстчета.
ЕТо:
Производитель: Чарiвна Мить (Волшебное мгновение) Техника: Счетный крест Дизайнер: Размер: 39 x 38 см Содержимое набора: Канва № 4 (около 4 кл в 1 см) голубого цвета 100% хлопок, мулине ПНК им. Кирова (Россия), цветная схема, игла

# 400
  • Мнения: 24
Здравейте момичета!
Честита Коледа на всички и от мен!
Аз усилено търся един пейзаж, но не мога да открия на коя фирма е и дали се предлага някъде като готова комплектовка.Гоблена се казва "Бели върхове":http://gobprod.hit.bg/beli_varhove.jpg
Преди време беше в каталога на Коутс, но предлагаха само схема-срещу 45лв.
Моля ако някой има схемата или знае откъде да го поръчам да ми пише.
До скоро !

# 401
  • Мнения: 7 106
deana-bg аз този гоблен го знам под името Есен в планината. Ето тук го има и можеш да си го дръпнеш :

http://dump.ru/file/1020201

но незнам схемата чия е и дали е добра.

# 402
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 070
Нали знаете какво става когато си правите сметка без кръчмаря?  Confused
малкия отвори ей таквиз очища  Shocked и се разминах с шиенето  Confused

поне вие се похвалете с нещо  Heart Eyes

Confused гледах новините. що ми трябваше?
в Гърция май е страшно. Хипи, с вас всичко е наред, нали?

Последна редакция: нд, 28 дек 2008, 20:41 от Goody

# 403
  • Мнения: 2 924
това е дизайн на Чернева
Ето и другите ѝ дизайни. Това са ушити гоблени
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=7945&photo=1&pid=149660

# 404
  • Мнения: 24
Много благодаря!  bouquet
И аз го бях чувала като Есен в планината, но този който ви показах беше с другото име, и затова реших да питам - да не би да търся нещо, което не съществува.
Аз отдавна съм го заплюла, но имам преди това доста други за шиене затова не го издирвах така спешно, но свекърва ми и тя го хареса и сега иска да започне някакъв пейзаж, та и предложих този.
Зори   bouquet
И извън темата искам да кажа, че за коледа приготвих твоята капама и стана много вкусна.

Общи условия

Активация на акаунт