Мисля че вече стигнах дъното...........

  • 6 665
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 200
Бъди силна заради децата си. Не заслужаваш този живот ,след толкова мъка в живота си .Поговори с мъжа си ,въпреки ,че останах с впечатлението ,че е на страната на майка си. А скъпата ти свекървичка нека се сърди ,вземи си жена за децата да ги гледа, щом имаш възможност ,а тя нека се пука! И това за бравата е идея! Не е лесно ,но отчаянието няма да те направи по- смела .
Успех!

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 22:42 от slivka

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
И каква все пак е позицията на мъжът ти към момента?
Ако не е на твоя страна - лошо. В такъв случай можеш да му предложиш да избира с кого ще живее - с маминка или с вас. Не забравяй, че разговарянето помага, но само при интелигентни хора, които желаят да се разберат помежду си. При обратният вариант разговорите няма да помогнат, дори може да се влошат нещата. Когато някой иска да се наложи на всяка цена и да стане непременно неговото, не е склонен да преговаря, а дя се налага.
Ако мъжът ти е на твоя страна все пак - тогава яхваш метлата и се заемаш със свеки. Значи, щом печелиш добре, можеш да си наемеш жена, която да седи с децата докато се приберете ти или той. Обявяваш тотален игнор на диктатора. Смяната на ключалките е добра идея. Освен това, спираш да и говориш, да я забелезваш и  т.н. Като крайна мярка на превъзпитание - врътваш и финансовото кранче.
Всичко това обаче не е валидно ако живееш в нейната къща, т.е. жилище, което е купила тя. Ако е така, помисли за преместване при майка ти, така ще можете да си помагате взаимно.
Виж, не очаквай да промениш особено възрастен човек, не храни излишни надежди. Просто се опитай да си съхраниш нервите.  Hug

# 32
  • Мнения: 497
Трудна ситуация, съчувствам ти!
Но се сещам за рекламата: " Как приготвяш съмичките - с каймата, която аз ти давам , или с каймата, която ти си купуваш?
- С каймата, която ти ми даваш , разбира се..."
Съгласявай се с всичко, подмазвай се , а си прави каквото ти си знаеш. Ако си достатъчно хитра няма начин да не се главозаме.
Не допускай обаче да се разруши връзката и подкрепата от съпруга ти.

# 33
  • Мнения: 368
И аз съм на мнение че трябва тотално да я отрежеш. С моята също сме в невероятни дразги и не мога да я гледам то не е човек. Детето докато стана на 2год не знаеше че му е баба. После го гледа 3съботи и реши че я използваме да го гледала - ееееееее ай сиктир. Сега всяка седмица се обажда да го иска ама не е познала.
 Нищо че е болен и няма кой да ме замества на работа намирам си начини работя през нощта правим какви ли не маневри с мъжа ми но се оправяме сами. Не ти трябва човек да ти натяква това -най го мразя в моята свекърва. Тя даром нищо не дава - трябва да има облага винаги. 
Така че стягай се тегли и една и хич да не ти дреме.Ще видиш че ще ти олекне.
А пък си запланувайте с мъжа ти при първа възможност някъде на почивка. Няма да се отчайваш  bouquet


А пък това с рекламата никога няма да стане. Да ми се качи още повече на главата айде нема нужда

# 34
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
На всяка цена трябва да спечелиш подкрепата на мъжа си - кажи му всичко това, което написа тук: че не можеш да чакаш повече фирмата да се закрепи, че си чакала достатъчно, че има опасност да се "разболееш" пак /не знам как да го опиша, затова са кавичките/ и изобщо всичко, което ти тежи. Крайно време е той да предприеме нещо. Ако това няма резултат - ще кажа какво бих направила аз, а ти ще си решиш спрямо твоята си гледна точка - ще си взема и 4 деца и ще се пренеса при майка си, поне те да не живеят в стрес известно време, поне да починете малко. И пак ще настоявам пред мъжа ми да търсим решение, дори с цената на ултиматум, ако трябва - но така не се живее.

# 35
Според мен дълги разговори с мъжа си пак нямада са от  полза. Като чета стигам до изводите, че той вече си е направил сметката!
Да му каже или ще си с мен или с майка ти и да му даде 10 мин. ,макар че и те са много , за расмисъл..

# 36
  • Мнения: 206

Ами тогава ще се оставя да я унижават  Laughing
А и като има 4 деца да не би е да е последна дупка на кавала? Да не е сляпа, саката и т.н?
Иначе аз лично бих предприела сериозни мерки ...


По стечение на обстоятелствата мисля , че познавам ivka.75 и мога да ти кажа , че ако познаваше в детайли ситуацията щеше да разбереш , че трудно би предприела сериозни мерки , а и да ги предприемеш едва ли щяха да помогнат.
Не мисля също , че и натискът върху мъжа й може да помогне. Там обстоятелствата са такива , че той не може да игнорира майка си - израснал е без баща , като по-големия син и вероятно чувства морална отговорност да се грижи за майка си.
Що се отнася до Ivka.75  тя е достатъчно силна , показвала го е хиляди пъти .
Трудна ситуация, съчувствам ти!
Но се сещам за рекламата: " Как приготвяш съмичките - с каймата, която аз ти давам , или с каймата, която ти си купуваш?
- С каймата, която ти ми даваш , разбира се..."
Съгласявай се с всичко, подмазвай се , а си прави каквото ти си знаеш. Ако си достатъчно хитра няма начин да не се главозаме.
Не допускай обаче да се разруши връзката и подкрепата от съпруга ти.

Peace Peace Peace
Ivka.75 , прегръщам те и те подкрепям !   bouquet
К.

# 37
  • Мнения: 940
Ivka.75, бъди силна!!! Обичай си децата и мъжа си. Превърни се в любяща и прекрасна съпруга--да не може съпруга ти нищо да ти каже. Трябва да използваш твоите силни страни да го манипулираш за добро. За спокойствие за теб, за него, за децата, за ВАС.

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Опитай да я изгониш директно,кажи й да не влиза повече в твойта къща,ще има апостроф че е нейна,напомни й че живеете тука и е ваша и ако много знае при един развод така хубаво ще вземеш половината,че ще се чуди откъде й е дошло!Кучка скапана.Това мога да кажа за свекърва ти.

Абсолютно!  yes
Много хубави съвети са ти дали всички.
Премисли всичко спокойно и намери баланса.
Аз заложих на мърморенето  не постигнах нищо освен затвърдяване на вражеските позиции
и влошаване здравето на мъжа ми.
Потърси помощ от специалист. Със сигурност ще ти помогне.
И май така е по-добре и по-бързо, защото четирите деца си искат своето -
грижи, внимание, уроци. Ще ти покаже твоите грешки и как да ги отстраниш.
На първо място обаче са децата, защото за тях тази атмосфера си е направо отровна.
Ще помнят простотиите на баба си цял живот.
Та давай смело,  Hug Hug

# 39
  • Мнения: 0
Ивка,много съвети ти дадоха,но и аз да предложа нещо.Доколкото разбрах,ти си зависима от свеки само по отношение на малките.Не могат ли по-големите да ги водят и прибират?Това би ги направило по-съпричастни,някак ми се струва,че те само присъстват като бройка в семейството ви.Ако можеш да ги привлечеш да ти помагат,позициите на свеки ще овиснат като прани гащи...А оттук нататък е лесно-тя ще омекне,защото ще види ,че си можете и без нея!

# 40
  • Мнения: 562
Ивка,много съвети ти дадоха,но и аз да предложа нещо.Доколкото разбрах,ти си зависима от свеки само по отношение на малките.Не могат ли по-големите да ги водят и прибират?Това би ги направило по-съпричастни,някак ми се струва,че те само присъстват като бройка в семейството ви.Ако можеш да ги привлечеш да ти помагат,позициите на свеки ще овиснат като прани гащи...А оттук нататък е лесно-тя ще омекне,защото ще види ,че си можете и без нея!

Ето едно различно мнение. Добро е. Даже много добро.

# 41
  • Мнения: 940
То предложението е супер.
Още по-добре ще е да не живеете толкова близо/заедно.
Но това е мираж за някой двойки.
Има специалисти, които могат да ти помогнат, но пък някак си българите не сме свикнали да ходим при тях. А те могат да помогнат дори само с един сеанс.

# 42
  • Мнения: 7
Благодаря на всички,че ми писахте.Обичам ви дори и да не се познаваме,за мен няма по-голямо богатство от приятелството-аз го получих от вас дори да не се познаваме.Когато ми се случи такова нещо,като проблема преди два дена и караниците в къщи се затварям в себе си и дори минават дни в които не приказвам с никой освен с децата-а сега вие бяхте с мен.Благодаря ви за подкрепата!

# 43
  • София
  • Мнения: 16 038
Ивке, и  като се затвориш и не приказваш само губиш. Така мъжа те вижда сърдита, ти му мълчиш, а бабишкера през това време му пълни главата с глупости. Пиши, споделяй, но бъди артистка в живота. Ако трябва и народна артистка/май ги отмениха титлите/ - показвай му, че ти и ТВОИТЕ деца имат само него. Рекламата с каймата си я гледала. Не позволявай на злобната баба да се наслаждава, че сина и е само нейн. Той тебе те е избрал с децата ти. Не и обръщай внимание, все едно радиото говори, съгласявай се и си прави каквото знаеш. Но с мъжа винаги - мила и любезна, старай се да го ангажираш повече извън дома. Идват празници - излизайте с децата, не му оставяй време мама да му мъти главата.

# 44
  • Мнения: 327
Ей ,аман от тези свекита ooooh!
Според мен,ако мъжът ти е на твоя страна ще успеете,ако ли не то направи така ,че да го спечелиш.
Желая ти успех,и дано искарате весели празници  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт