за акото на детето

  • 2 402
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
Тц, кисело мляко не се препоръчва, а прясно да, също и може лъжичка мед в него.
Помагат още овесените ядки, също сладко от рози има уж силно разхлабващ ефект....
Сега е сезонът на тиквите също много помагат, естествно круши, сливи, цитруси, ябълки - изобщо повече плодове и зеленчуци действат добре за стомаха. Особено ако са сурови. Намали тестените неща...

# 16
  • Мнения: 132
от месец вече не и давам кисело мляко,прясното сега го ваведох-от 2 седмици.
плодове гледам да яде всеки ден.
не разбрах за цитрусите-да или не?
ако е не тя ще е разочарована-обича мандарини
четох че ананаса,че бил слабителен,но не смея да и дам.някои знае ли нещо?

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
За цитрусите - ДА, давай ги смело...за ананаса...защо не смееш....всъщност за него май специално май не съм чела с какво действие е за стомахчето....

# 18
  • Мнения: 132
малката ще е доволна.
за ананаса - незнам защо.вече ме е страх да не стане по лошо

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
има една огромна тема десет дневен запек при две годишно...нещо такова се казваше, пусни търсачката, вътре има много ценни съвети и много събран опит Wink

# 20
  • Мнения: 137

Сега е сезонът на тиквите също много помагат, естествно круши, сливи, цитруси, ябълки - изобщо повече плодове и зеленчуци действат добре за стомаха. Особено ако са сурови. Намали тестените неща...

 Peace

# 21
  • Мнения: 132
ще потърся темата за запека.тестени неща вообще не и давам,а хляба е лукс за нея-изключително рядко

# 22
  • Мнения: 2 521
Аз давам почти всеки ден овесени ядки за закуска и ако е запечен-Лактулоза-Мип.Понякога и сокчетата на Хип с грозде и ябълка.Доматите разхлабват също.За друго не се сещам в момента newsm78

# 23
  • Мнения: 408
Ние бяхме така,като захраних с пюре ядеше само разхлабващи.После супи....така от 6-7м. та до скоро.Обясниха ми това като период на приспособяване към обща храна.При повечето деца е така.Моят хубавец много се мъчеше ,червееше ,пъшкаше.Винаги разбирах кога ака.Ядеше само круши,овесени ядки,тикви и все разхлабващи,но това ни докарваше до разтройство един или два пъти.Мина от само себе си.От 2 месеца ако спокойно и даже не мога да разбра че прави нещо докато.. ooooh!.Щом не го боли коремче не се притеснявай,давай  си разхлабващите храни,но давай и друго по някога,не ограничавай само с тях.

# 24
  • Мнения: 31 206
Давай всеки ден зехтин по-много и масло по-малко.Кивито разхлабва много. Пробвай с чай Блевит-Л и всякакви природни средства, а не с лекарства и забранени храни. няма забрани, има количество. Защо не даваш банани и хляб? При някой хора ежедневното ядене на банани разхлабва. Отидете на добър специалист и той да ти каже какво да предпочетеш за меню, а не сама.Дуфалака е временно решение и не помага при хроничен запек или многократни твърди изхождания. Пет-шест месеца е много време.

# 25
  • Мнения: 132
банани и хляб не давам за да не се запича-да не стане по-лошо.понякога плаче когато ака и се отказва  да се напъва,а в повечето случай когато започва я издържам,за да и помагам.
дано наистина се оправи, защото вече е от много време

# 26
  • Мнения: 9 973
повече супи,круши...

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Повече круши, сливи, грозде.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230932.0 ето я темата....
а за доматите - помагат, но предвид, че сега не им е сезона аз не бих ги давала...кой знае какви нитратки са в момента....

лещата също разхлабва между другото....
също и карфиол, броколи и т.н.

# 29
  • Мнения: 3
Моя син не акаше по 24 часа, че и повече. Отидохме на гастроентеролог и тя ни изписа Фрисо(0-12месеца), фризолак 1 и пробиотици на капки. Сега ака по 2-3 пъти на ден без проблеми. Най-добре е да се отиде на лекар.
 

Общи условия

Активация на акаунт