помпата стана част от ръката ми

  • 1 793
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 114
Цедих 9 месеца и спрях по собствено желание, защото започнах да разреждам цеденето и си направих запушвания и други гадости, които доведоха до пълна загуба на мотивация.
Производството на кърма е напълно естествен процес и не е толкова лесно да спре. Самовнушението и митовете за сложността на кърменето са основната причина за недостатъчно производство при много жени/ разбира се, според мен/. Незнанието и лошата мотивация също не са за пренебрегване.
Като дълго цедила майка мога от цялото си сърце да те посъветвам ако няма сериозни причини за друго да не се цедиш, а да кърмиш. Милиарди майки хилядолетия наред успешно са кърмили децата си без да имат помпи и предразсъдъци. Ако бебето ми не беше недоносено и не се налагаше по обективни медицински причини да му цедя никога нямаше да ми хрумне да се измъчвам по този начин.

# 16
  • Мнения: 2 746
Производството на кърма е напълно естествен процес и не е толкова лесно да спре. Самовнушението и митовете за сложността на кърменето са основната причина за недостатъчно производство при много жени/ разбира се, според мен/.

Много си права. Peace

# 17
Здравейте! Аз съм нова в този форум и се радвам да ви кайа здравейте.Относно изцеждането с помпа,мога да кажа само следното.Аз кърмя бебо вече три месеца и половина.от самото начало забелязах, че е по мързелив и не суче достатъчно и след час пак е гладен.И почнах с помпата.Не вярвам тя да пречи и да води до намаляване и спиране на кармата.Аз дори забелязвам че моята се увеличава с растежа на бебо.А и е удобно,защото сутрин,когато имам най много кърма се изцеждам и прибирам за обяд, и така ако се налага мога да изляза за по-дълго или евентуално ако мислите да работите-ще имате кърма.по въпроса за храната.не мисля че количеството храна води до повече кърма.Според моя педиатър-кърмата си е с еднакъв състав,независимо колко и какво си ял.ако нещо липсва и не си си я набавил с хранене,се взема от организма-точно както през бременността.
В заключение ще кажа само едно-не мисля че гърдите ни имат такъв интелект,че да значт бебе ли ги изпразва или помпа.Звучи малко грубо,но според мен е така.Важното е редовно и периодично да се прави,за да се стимулира производството на кърма.И най-вече-щадете нервите си и почивайте,защото в 90 % кърмата спира при стрес.Така че по-спокоино. Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 152
Ако бебето не суче, а само му се дава изцедена кърма, то кърмата рано или късно намалява. С помпа не може да се изцеди толкова, колкото бебето ще изяде. Имам много нагледни примери около мен. Най-добре да се направят всички усилия бебето да суче от гърдата.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 114
Ако бебето не суче, а само му се дава изцедена кърма, то кърмата рано или късно намалява. С помпа не може да се изцеди толкова, колкото бебето ще изяде. Имам много нагледни примери около мен. Най-добре да се направят всички усилия бебето да суче от гърдата.

Наистина е най- добре бебето да суче от гърда, но написаното от теб не е вярно. Ако прочетеш по- горе колко месеца храних сина си с изцедена кърма /цели 9/  ще видиш и доказателството. Има много майки, които хранят само с изцедена кърма и поддържат лактацията само по този начин. Неприятно е, неудобно е, дори е болезнено, но е възможно.
За съжаление има случаи, в които се налага този вариант- заради недоносено бебе като моето или по други причини и не е редно да обезкуражаваме мамите, които са решили въпреки, че детето не суче да го хранят само с кърма възможно най- дълго време. На мен ми костваше много, но не съжалявам, защото съм убедена, че кърмата е най- доброто за детето ми  и направих всичко възможно да я получава. Peace

# 20
  • Мнения: 693
Ако бебето не суче, а само му се дава изцедена кърма, то кърмата рано или късно намалява. С помпа не може да се изцеди толкова, колкото бебето ще изяде. Имам много нагледни примери около мен. Най-добре да се направят всички усилия бебето да суче от гърдата.

Наистина е най- добре бебето да суче от гърда, но написаното от теб не е вярно. Ако прочетеш по- горе колко месеца храних сина си с изцедена кърма /цели 9/  ще видиш и доказателството. Има много майки, които хранят само с изцедена кърма и поддържат лактацията само по този начин. Неприятно е, неудобно е, дори е болезнено, но е възможно.
За съжаление има случаи, в които се налага този вариант- заради недоносено бебе като моето или по други причини и не е редно да обезкуражаваме мамите, които са решили въпреки, че детето не суче да го хранят само с кърма възможно най- дълго време. На мен ми костваше много, но не съжалявам, защото съм убедена, че кърмата е най- доброто за детето ми  и направих всичко възможно да я получава. Peace

Напълно съм съгласна!!!

# 21
  • София
  • Мнения: 95
Отначало бях решила да се цедя и да давам  шише на бебо, но вдигах температура и реших въпреки болката да му давам да суче като си купих силиконови зърна на авент-направо се родих, но трябва да се нагоди размера, че първо бях взела по-големи и малкия се давеше LaughingНо въпреки това след всяко кърмене доизцеждам ползваната гърда и ставам вечер когато той спи пак да се изцеждам.Вече четвърти месец засега без проблеми Peace

# 22
  • Мнения: 30
и при мен помпата беше част от ръката ми цели 5 месеца...ако се цедиш редовно няма (поне при мен беше така )да ти намалее...успех

Общи условия

Активация на акаунт