Как замразявате кърмата?

  • 1 493
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
Можели да ми кажите как се претопля замразената кърма.Имам намерение и аз да замразявам обаче незнам как се претопля Blush

# 16
  • Мнения: 3 157
на водна баня се претопля

# 17
  • Мнения: 250
Аз замразявах в специалните за тази цел контейнерчета на АВЕНТ. Peace
Peace

# 18
  • Мнения: 1 114
Според мен е редно да се използват само предвидени за целта съдове (като тези на авент или торбички) или стъкло.
Не е препоръчително да се ползват стерилни контейнерчета за урина, защото единствената полза от тях е че са стерилни. Но те са направени от евтина пластмаса, която може да съдържа най-различни вредни вещества, просто защото при тях целта е друга.

Аз лично правя като raliy
Измивам перфектно бурканче от пюре (остатъците от лепило се махат с бебешко олио, и после с веро) и ги слагам в стерилизатора заедно с помпата. А капачките ги мия също много добре и ги изварявам. Ако бурканчетата са от стария тип (АМ АМ все още предлагат в такива, и аз ги купувах само заради бурканчето) могат да се навият директно на помпата. А за този тип се продават и нови капачки. Сега ползвам вече бурканчетата на Хип. От тях има и по-малки за по-малко количество.

# 19
  • Мнения: 117
И аз замразявам в бурканчета от пюре.До сега нямам спукан буркан.

# 20
  • Мнения: 585
В Пигис хаус има такива пличкета за кърма, почнах да замръзявам в тях - не се замислих обаче за количествата - ще почна по  по -малко Simple Smile

# 21
# 22
  • Мнения: 62
Аз замразявам в контейнери за стерилна урина с капачка на винт от 100 мл. като преди това ги стерилизирам. Опитвала съм да замразявам в стъкло, но се пукнаха шишетата и се наложи да изхвърлям за съжаление.

# 23
  • Мнения: 3 157
ама те са си стерилни,защо ги стерилизираш пак? newsm78

# 24
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
И аз замразявах в специални стерилизирани торбички на Авент. Те са с клипс, затварят се добре, слагаш лепка с датата - никакъв проблем.

# 25
  • Мнения: 119
Замразяване в съдчета на Avent, после препоръчват размразявана на парна баня, но аз ги размразявах в микровълновата.

# 26
  • Мнения: 9 481
Замразяване в съдчета на Avent, после препоръчват размразявана на парна баня, но аз ги размразявах в микровълновата.

Не се размразява в МВ-така унищожаваш ценни съставки в кърмата, а нали идеята е да даваш нещо по-добро от АМ..

# 27
  • България
  • Мнения: 12
Аз замразявах в контейнерчета на Avent, като ги стерилизирах преди всяко изцеждане. Събирах кърма в рамките на 24 часа като съхранявах в хладилника и не смесвах топла с вече охладена. Мислех си че спазвах всички изисквания, но резултатите са доста плачевни - няколко пъти ми се е налагало да размразявам - има лош дъх и бебо не иска да я яде. Фризера ми е на -22. Слагах разбира се и лепенки с датата.

# 28
  • гр.Бургас
  • Мнения: 22
Аз замразявам в стъклени бурканчета, които преди това стерилизирам с капачките в стерилизатора за микровълнова. Събирам кърма за 24 часа и я слагам първо в камерата на хладилника да замръзне с отворена капачка ( само поставена отгоре). А педиатърката ми каза, че се размразява само на стайна температура.    Peace

Общи условия

Активация на акаунт