Сол

  • 5 195
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Вергилия, мисля, че бебетата получават достатъчно йод от водата.. поне такива спомени имам от това, което съм чела, но честно си признавам не съм 100% сигурна....
тоест ако слагаш сол заради йода според мен няма нужда...  Confused

Ема, а със захар пробва ли ? захарта е по-малко зло от солта.....
разбира се и за нея се отнася в разумни количества Simple Smile

# 16
  • Мнения: 456
Имаш предвид месните и зеленчуковите пЮрета ли ?? Ами не, не съм се сетила със захар - комбинацията ми се струва малко странна, ама то знае ли човек - да взема да пробвам.... Thinking

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Калиевата сол ми се вижда добра алтернатива (тази, която съдържа повече калий, отколкото натрий). Ако се слага по малко, приемът на натрий ще е съвсем символичен. Аз така замених захарта с фруктоза. Само дето свеки не възприема подобни заместители.

# 18
  • Мнения: 3 663
Аз така замених захарта с фруктоза. Само дето свеки не възприема подобни заместители.
Рени, откъде си намираш фруктоза ? аз още не готвя на Таня, обаче си мисля, че е добра идея това с фруктозата.....

# 19
  • Мнения: 548
Рени, откъде си намираш фруктоза ? аз още не готвя на Таня, обаче си мисля, че е добра идея това с фруктозата.....
Цитат
Тони, фруктоза съм виждала по диетичните щандове на големите магазини - Фантастико, ХИТ, вероятно има и в Билла.

# 20
  • Мнения: 1 639
 В пюрето сол НЕ!!! И така мисля да я карам докато мога. Невиждам смисъл от добавката на сол. Naughty

# 21
  • Мнения: 46 518
Слагам съвсем малко, макар 4е яде без проблем и безсолно.
Заради йода.

Отдавна не съм я виждала тази сол, от къде я взимаш?

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Фруктоза, кафява захар, изкуствени подсладители, калиева сол и др. заместители се продават освен в големите вереги магазини и в магазините за здравословни храни (или диетични и диабетични пише на тях). Само не знам дали не пробутват обикновена захар и сол срещу по-висока цена  newsm78

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не пробутват обикновена, но незнам какво пробутват Laughing
Определено на вкуса на калиевата сол е по-малко солен, ако така да кажа, и по-различен от този на солта.
В Метро продават гръцка марка Калас и има различни варианти.

# 24
  • Мнения: 1 800
Абе ако хапват без сол и захар - най-добре. И заместителите не са добро решение според мен.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не пробутват обикновена, но незнам какво пробутват Laughing
Определено на вкуса на калиевата сол е по-малко солен, ако така да кажа, и по-различен от този на солта.
Наистина се различава, мисълта ми е дали са спазени пропорциите между калия и натрия, както е обозначено на етикета.
Наистина е най-добре без тия неща, но децата в един момент сами ще ги открият. И тогава е за предпочитане по-малкото зло.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 182
И аз съм чувала, че не е добре сол да се дава на бебета. Техният организъм почти не бил пригоден да обработва натрият. Освен до диабет, май е предпоставка и за хипертония в по-късна възраст. Моето дете е много злоядо, но и харесва към зеленчуковото пюре да слагам плодово или банан (дори и на месните) на мен ми се струва много гадно като комбинация, но на нея и харесва - бебешки вкус.

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Според моето педи, на малки деца не е хубаво да се дава сол, защото това е предпоставка за диабет в по-късна възраст. А всички свекърви трябва да бъдат обесени незабавно!
newsm10

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Детската кухня подправя както за големи. Иван се научи от там и сега ако няма сол се прави, че ще повръща

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Слагам съвсем малко сол, ако има откиснато сирене в фрикасето например изобщо не слагам сол, същото е и за кус-куса. Нашето педи пък когато почнахме да се захранваме с зеленчуково пюре каза да съм слагала сол на върха на ножа.

Последна редакция: вт, 02 авг 2005, 09:09 от mama V

Общи условия

Активация на акаунт