Сол

  • 5 207
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 639
На анс за повече от година ни стига 1 пакет сол.
  hahaha  не съм засичала колко често купувам ,ама чак пък веднъж годишно?!  Peace

# 61
  • Мнения: 3 663
bisttra, аз наистина не разбирам кое е смешното и забавното  Confused
хранят се здравословно хората

# 62
  • Мнения: 3 927
Наистина е забавно Laughing
Сега очаквам някой да каже, че изобщо не купува сол........голямо надпреварване Wink......

# 63
  • Мнения: 4 176
Наистина е забавно Laughing
Сега очаквам някой да каже, че изобщо не купува сол........голямо надпреварване Wink......
Да обяснявам че съм с високо кръвно и че почти не соля ли?

# 64
  • Мнения: 6 390
Кърмата да не е с сол или захар , а бебоците не и не да по4нат да ядът нещо друго...
Захарта няма никаква хранителна стойност
А солта обременява работата на бъбреците, поради което до 1.год. не е добра идеята да се слага сол в яденето на бебоците...

Един път опитат ли сол и захар после няма край / без тях не могат, то4но като възрастните... реално погледнато като слагаме сол и захар ние елиминираме първона4алния вкус на зелен4уците и плодовете / искаме само един вкус да 4устваме /на солта и захарта
Бебоците то4но 4е нямат развален вкус, харесват истинския аромат ябълката, на тиквата, на 4ушката, на броколито и тн... докато не им развалиме сами вкусовите рецептори ...

# 65
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
От "Вие и Вашето дете" (Д-р Джина Паликари и съавтори - издателство "Care direct"):
"Солта пречи на функционирането набъбреците и по-късно води до високо кръвно налягане.До една година, бъбреците на кърмачето не елиминират нормално солта.Ако не познава вкуса на солта, яденето без сол не е проблем за него."

Но в някои от месните пюрета на Semper има добавена йодирана сол. Например в пюрето с кюфтенца и зеленчуци и в пюрето от риба. Thinking

Аз, лично, не давам сол. Противник съм ина захарта, макар че още в родилния дом ни я препоръчаха като ефективно средство срещу бебешка жълтеница newsm78

# 66
  • Мнения: 3 927
............ докато не им развалиме сами вкусовите рецептори ............

Не мога да не се съглася. Нали човекът е единственото същество, което "разваля" и унищиожава храната си преди да я консумира Simple Smile Wink.
Все пак рано или късно и бебешката/детска храна се посолява....

# 67
  • Мнения: 8 505
Соля.Малко,но задължително.

# 68
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Кърмата да не е с сол или захар , а бебоците не и не да по4нат да ядът нещо друго...

Моля ти се....естествено, че не е- не съм чула някоя да си соли или подслажда кърмата. Да и да- ядът нещо друго.

# 69
  • Мнения: 1 517
До годинката не й слагах сол, обаче после я записах на кухня и там, ща не ща, слагаха. Сега спряхме кухнята, но аз като готвя пак й слагам по малко. А понякога яде и храни, които са солени като за нашия вкус. Не знам дали е правилно, но мисля, че вече има нужда от малко допълнителна сол, освен тази, която се съдържа в зеленчуците и месото. Макар че тя не би отказала и безсолни храни...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт