За картона на детето.

  • 5 275
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 272
Здравей. Както сме около коледа е подходящо време да й подариш един коледен подарък(картон-опакован с панделка)Полезно четиво за нея , за да се поограмоти жената, че то вътре пише разни интересни неща за ваксини,заболеваня, рискови групи,кравни групи ,прегледи....Та може и да й просветне на жената.
Извини ме за резкия тон,обаче не се сдържах.И понеже сме декември и понеже това е един от месеците в който имаш правото да си смениш лекаря - действай, че посла до юни има мнооооооого време.
Като незнае какво се тиши в един картон- откъде ли ще знае как се лекуват деца. newsm78
Успех.

# 16
  • Мнения: 6 442
Картон за пръв път ми искаха в яслата. Занесох празен. Попълват името само. Какво друго според теб да попълват? Върнаха ми талона като я изписаха от яслата. Сега е в мен. Празен. На малката по същия начин, но тя още е на ясла и талона е там.
Ако се наложи, да не дава Господ, ще приемат детето в болница с направление...после в талона евент. се нанасят заболяванията, знам ли...

Е как какво?Най-малкото ваксините,кога детето е боледувало,от какво е алергично,кога е захранено,каквио лекарства са му предписвани и т.н.
И при мен е същото,както при МамиБлю.За първи път ми искаха в яслата.Купих и го занесох празе,а личната ми даде едно листче с информация,където половината беше измислена(отбит на 6 месеца,захранен на 4).Като и направих забележка,каза че никой не го интересувала тази информаци.
А ваксините ги нанасят на последните страници на здравната книжка.

# 17
  • Мнения: 2 374
Здравей. Както сме около коледа е подходящо време да й подариш един коледен подарък(картон-опакован с панделка)Полезно четиво за нея , за да се поограмоти жената, че то вътре пише разни интересни неща за ваксини,заболеваня, рискови групи,кравни групи ,прегледи....Та може и да й просветне на жената.
Извини ме за резкия тон,обаче не се сдържах.И понеже сме декември и понеже това е един от месеците в който имаш правото да си смениш лекаря - действай, че посла до юни има мнооооооого време.
Като незнае какво се тиши в един картон- откъде ли ще знае как се лекуват деца. newsm78
Успех.

Ами нали и подарих вече,колко пъти да и подарявам?

# 18
  • Мнения: 9 814
Съжалявам, че чувам такова нещо за личните лекари на децата ви.
Явно и тримата педиатри, при които е била записана дъщеря ми до сега са били винаги коректни и са записвали всичко за детето.
Кога е захранено, с какво, какви умения в кой месец е имало, какви съвети за храненето са ни били дадени......

# 19
  • Мнения: 19
Теа има картон, но той вътре не се съдържа кой знае колко изчерпателна информация - вписани са датите на имунизациите и данните от консултациите (мерки и теглилки - нищо повече).

# 20
  • Мнения: 2 374
Съжалявам, че чувам такова нещо за личните лекари на децата ви.
Явно и тримата педиатри, при които е била записана дъщеря ми до сега са били винаги коректни и са записвали всичко за детето.
Кога е захранено, с какво, какви умения в кой месец е имало, какви съвети за храненето са ни били дадени......
Точно за това говоря,никога нищо не е вписвано,а пък за уменията да не говорим изобщо не ме е и питала.

# 21
  • Мнения: 1 335
Много странно е това да не води картони на децата...
Моето дете си има картон, в него е вписано какво ли не - къде, как, колко е роден; ваксинациите са описани с дати; всеки преглед е описан - тегло, ръст, обиколка на главата, гръдна обиколка; хранене, развитие с по няколко думи.

Не знам колко е важно, но все пак е добре да го има, там предполагам се пишат и разни заболявания ако изкара примерно шарка...

# 22
  • Мнения: 2 960
И двете ми деца имат картони. Нанасят вътре данните от всяка консултация, отделно в здравната книжка ваксините.

 Peace
и с моите две деца е така! Peace

# 23
  • Мнения: 2 521
Дъщеря ми си има картон,но малкия има само едно рекламно картонче на нестле в което се вписват данните от консултацията(тегло,ръст,обиколки)и това е.Сестрата всеки месец пише в техни си някакви тетрадки в които се водят всички деца,но картон не съм виждала newsm78.Ще попитам на следващата консултация Crossing Arms

# 24
  • София
  • Мнения: 39 765
От една страна са прави. Много бумащина им се събира.
Веднъж в компа. 2ри път в картона. 3ти в имунизационният паспорт. 4 - детски картон (измервания). 5 - техния журнал.

# 25
  • Мнения: 2 732
И моята няма картон -всичко пишат и въвеждат по компютрите си лекарите .А скоро ми искаха картон та обяснявах ,че няма такъв .Стоят и не могат да се начудят ooooh!.
А колкото до това къде се пише -всичко си пиша аз в един тефтер -кога са я имунизирали от какво и с какво е лекувана и т.н

# 26
  • Мнения: 2 374
И моята няма картон -всичко пишат и въвеждат по компютрите си лекарите .А скоро ми искаха картон та обяснявах ,че няма такъв .Стоят и не могат да се начудят ooooh!.
А колкото до това къде се пише -всичко си пиша аз в един тефтер -кога са я имунизирали от какво и с какво е лекувана и т.н
Добре де,но това което си въвеждат в комютрите си го знаят само те.

# 27
  • Мнения: 2 374
От една страна са прави. Много бумащина им се събира.
Веднъж в компа. 2ри път в картона. 3ти в имунизационният паспорт. 4 - детски картон (измервания). 5 - техния журнал.
Но аз нямам нито едното от всичките,пък и това им е работата в крайна сметка.

# 28
  • Мнения: 4 496
И трите ми деца имат картони, които стоят при педиатърката.
Ваксините им ги нанасят в имунизационни паспорти.
Когато големият ми син започна училище ми искаха картона и сега е при училищния лекар.

Мда, декември месец е месецът за промяна на личния лекар! Добре ще е да се възползваш! Flutter

# 29
  • Разград
  • Мнения: 518
На моите деца картоните им си стоят в къщи. Винаги когато ходим на консултация ги нося на педиатърката. В картона вписват ръст, тегло, обиколка на главата и гърдите, както и номерата на васкините и видът им. Имунизационни картони също имат, но още в началото ми бяха казали да не ги нося.

Общи условия

Активация на акаунт