ПЛЕВЕН - 76

  • 14 048
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 872
То си беше ясно,че от сефте нищо няма да решат.Ако бяха обсъждали дали да си увеличат заплатите, до сега да са го решили  #2gunfire
 Браво на вас,момичета,дано е имало смисъл от това,че сте си загубили деня с тромавата ни администрация.А от централните медии имаше ли присъствие?

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
За сивата икономика съм съгласна - малко са хората, които се осигуряват на реална заплата. Повечето ще плащат символични такси и на практика за Общината няма да има увеличение, а намаление на приходите от таксите.  А какво ще случи, ако се плаща според доходите - много родители живеят без брак и майката се води самотна майка? Най-добре да остане таксата непроменена и да въведат ходил-неходил задължително плащане от 15-20лв.

# 62
  • София
  • Мнения: 9 881
Най-добре да остане таксата непроменена или да въведат ходил-неходил задължително плащане от 15-20лв.
Ето така мисля и аз.
Деси,Грета,благодарим,че бяхте там! Hug

# 63
  • Мнения: 872
Съгласна съм с Валя  Peace  И не съм съгласна да плащам данъци,да не получавам детски и от горе на всичко да плащам градината и яслата на някой,който си върти сивия бизнес и пере пари, а се осигурява на минималната заплата   Close Ей,тоя Зеленогорски голямо дърво ще излезе

# 64
  • Мнения: 248
Това за плащане на таксата според дохода е добро предложение, само че  за преди 15-20 години. Кой днес плаща данъци въз основа на това, което получава - само работещите в държавните институции. И ще се получи същото, както с детските. Ще ги получават тези, които наистина имат много ниски доходи, и същевременно тези които не се осигуряват на действителните си заплати. Лично аз познавам хора, които са много добре заплатени, с много добро материално положение и които  си получават детски. Та същите тези, ще плащат разбира се и малки такси. А тези, които се осигуряваме на реалните доходи - ще издържаме и тях.
Момичета, отново поздравления за всичко, което правите  Hug

Валя и Ди, писали сме по едно и също време  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 196
Да, прави сте, таксата да е твърда, но според мен трябва да има намаление за разведени родители. Не ме разбирайте погрешно, не визирам себе си. Нито съм женена, нито разведена. Това че си гледам сама детето, не означава че бащата не помага финансово. Говоря за реални ситуации, в които съдът е определил 35-50лв издръжка, и бащата дори и това не дава. Както и за задължителното плащане не съм много съгласна. Имало е месеци като по-малък, в които през повечето време е бил болен, на антибиотици и скъпи сиропи. И какво, аз не стига, че няма да мога да ходя на работа, ще имам значително повече разходи заради домашния престой и лечението, ами и задължителна такса да имам в градината.
За това да е според заплата не ми харесва също. Мен например ме осигуряват на реално. Въз основа на което плащам доста солени удръжки, не взимам и детски, защото надвишавам границата с няколко лева, а остава и таксата в градината да ми е по-висока.

# 66
  • Мнения: 2 556
Ако нашите политици отсъдят нещо справедливо, аз ще падна от стола. Едно нормално нещо не съм видяла от тях, наскоро чух за идеята да се дават по 100 лева ваучери за частна детска градина на неприетите в държавни детски заведения деца, е това е такъв майтап, та просто няма накъде. Как хората ще дадат останалите да речем 300 лева за частна детска градина остава мистерия.

# 67
  • Мнения: 872
Ако нашите политици отсъдят нещо справедливо, аз ще падна от стола. Едно нормално нещо не съм видяла от тях, наскоро чух за идеята да се дават по 100 лева ваучери за частна детска градина на неприетите в държавни детски заведения деца, е това е такъв майтап, та просто няма накъде. Как хората ще дадат останалите да речем 300 лева за частна детска градина остава мистерия.
Поредната "умна " идея - държавата дава пари на частника за това,че не си е свършила работата.Вместо да използват тези пари за изграждане на нови детски заведения ...
А някой може ли да ми каже защо в яслите таксата ще е по-голяма от тази в градините?

# 68
  • Мнения: 5 026
Това се чудех и аз  Thinking

# 69
  • Мнения: 5 643
Най-добре да остане таксата непроменена или да въведат ходил-неходил задължително плащане от 15-20лв.
Аз също.
Съгласна съм с Валя  Peace  И не съм съгласна да плащам данъци,да не получавам детски и от горе на всичко да плащам градината и яслата на някой,който си върти сивия бизнес и пере пари, а се осигурява на минималната заплата   Close 
Точно. Когато работех в социалните съм се нагледала на семейства с частен бизнес, които вземат детски. Е, как става тая - хем имат 3-4 работещи магазини за мобилни телефони, маркова козметика и т.н., хем доходите им - минимална работна заплата. Направо живи да ги ожалиш милите.

# 70
  • Мнения: 113
2,20 на ден плюс 10 лв. „твърди“(такса) за дете в детска градина в Русе.
Това се реши при нас на общинската сесия.
Пак много сте писали,прочитам на бързо и отивам на тържество в детската градина

# 71
  • Мнения: 872
Ами това е,защото регистрират фирмите си на трети лица,а те самите се водят като служители в тази фирма и ги осигуряват на минимална заплата. Тъкмо днес една моя позната ми разправяше,че ще подава в социалните декларация за детски.Мъжът й има фирма,която е на баща му на името(пенсионер), търгува с Гърция, осигурява се на 220 лв. и естествено,ще взимат детски. А децата й имат ДжиСМ-и последен модел, компютър,лаптоп, ходят всяко лято на почивка в четиризвездни хотели и т.н. Много важно,че след еди-колко си години ще взимат малка пенсия  Close
 И понеже аз съм богата жена искам да ви покажа къщичката ни,в която се надявам да се нанесем за Нова година ( нищо,че е купена на кредит - едното хубаво нещо от това,че се осигурявам на висока заплата е,че ми отпусна кредит банката  Mr. Green ) На тези снимки още не е сложена входната врата,но вече и нея си я имаме  Grinning
http://media.snimka.bg/1612/009479362-big.jpg
http://media.snimka.bg/1612/009479370-big.jpg

# 72
  • Мнения: 5 026
Ди, много е хубава  Peace

# 73
  • Мнения: 5 643
Ди, да си ползвате къщичката със здраве и да имате само приятни емоции в нея!
Ние също сме с ипотечен кредит. Да сме здрави, за да работим и да го изплатим, но най-вероятно цената за това ще е, че няма да можем да отгледаме второ дете. Tired

# 74
  • Мнения: 2 111
Ди,страхотна къща  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт