Шопинг манията

  • 2 701
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И аз не страдам. Знам ли, ако имам много пари, може и да придобия.

# 16
  • Мнения: 55
Обичам да пазарувам.Бяхме си създали нещо , като навик .През един от почивните дни цялото семейство ,състоящо се от мен мъжът и детето,обикаляме магазините,обядваме навън и си изкарваме чудесно.Вечерта всеки е доволен, изморен и разнообразен.Не купувам нищо излишно  :roll,все още немога да си позволя подобен лукс.Но принас винаги някой има нужда от нещо...............сигурна съм ,че и при вас е така. Thinking/с нуждите де/
Иначе с умиление си споням времената, когато майка ми редовно купуваше различни красиви цветя ей така без повод за настроение и уют...............а сега , цветя се купуват само на прозници  newsm12

# 17
  • Мнения: 8 999
Не, не страдам. Дори напротив - приятно ми е! Обичам да пазарувам. За себе си, за децата, за мъжа си, за къщата. Голям кеф е.
Със сигурност ми излиза по-евтино, отколкото да ходя на психоаналитик, за да ме отърве от тази малка моя слабост.

# 18
  • Мнения: 27 524
Не е мания, нито страдание. Удоволствие е  Blush Харесва ми, да, но не е цел или терапия в живота ми  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 17 546
Ами удоволствие и страдание е при мен. Като си купя нещо скъпо и после ме гризе съвестта дни наред, че с тези пари съм могла да купя нещо на децата.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Многоо обичам да пазарувам и сте прави за психоаналитика и удоволствието  Laughing

# 21
  • Мнения: 14 654
Пазаруващите он-лайн - защо решихте, че това автоматично ви прави анти-шопинг-маниачки.
Лично аз, защото пазарувам заради даден продукт, който ми трябва или съм харесала, а не заради действието пазаруване.

# 22
  • Мнения: 11 747
Никой не купува по-малко от мен. Ако всички бяха като мен, икономиката щеше да се срине  Blush
Но много ме изкефи филма за една жена, американка разбира се, която толкова много пазаруваше, че беше наела дузина складове, за да съхранява, а и прикрива купищата покупки.... Не ги ползва, ама има необходимост да ги купува. И крадеше от работа пари, много пари, защото как се пълнят тия складове....  Купуваше всичко, от кукли Барби до Порше.

# 23
  • Мнения: 2 161
ПП. Chanel, гордеят се, 'щото това значи, че имат дълбоки кесийки и мъжете им са ларж (не съм сигурна как ли точно се пише това  Embarassed ), а те са малки, сладки глезанки  Twisted Evil
Да,да.То ако всеки,който изхарчи 200 лева,е шопинг маниак,то тези по Родео Драйв какви са?Нека направим разлика между шопинга и просто покупката.Шопинг не е червило от 5 лева,тестер на парфюм и блузка за 55 лева.Но разбира се,в България се гледат много сериали,откакто падна желязната завеса.Някак си много странно изглежда на фона на темите за мизерните майчински и други социално ангажирани теми,да се изпраска някоя и да каже:ами аз съм шопинг маниачка.Но на торбата ти какво пише?А колко са торбите?И кой прави шопинг в България?

# 24
  • Мнения: 2 309
Шанел,къде прелетя на Родео Драйв ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 3 840
И защо си мислиш, че пишещите тук не са в състояние да си позволят по-скъпи покупки от изброените от теб блузки, червила и тестери?

# 26
  • Мнения: 516
Не е съвсем така, Шанел. Шопинг манията е пазаруване на много и ненужни вещи, като процесът на пазаруване задоволява някаква емоционална празнота. А дали са маркови дрехи за хиляди долара или 45-тото цикламено червило за 2,50 лв., няма никакво значение. Но съм съгласна с теб, че холивудските продукции направиха този термин модерен и доста жени се гордеят да се нарекат маниачки. А шопинг е просто пазаруване. Дори купуването на хляб е шопинг. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 161
Шанел,къде прелетя на Родео Драйв ooooh!
Разбирате ли,просто много претенциозно звучат тези две думички в нашите ширини.Освен,че говорят за психическа нестабилност.

# 28
  • Мнения: 2 161
И защо си мислиш, че пишещите тук не са в състояние да си позволят по-скъпи покупки от изброените от теб блузки, червила и тестери?
Звездите ми говорят,че ти переш от време на време чорапи.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 840
И защо си мислиш, че пишещите тук не са в състояние да си позволят по-скъпи покупки от изброените от теб блузки, червила и тестери?
Звездите ми говорят,че ти переш от време на време чорапи.

Поговори тогава с други небесни тела.

Общи условия

Активация на акаунт