Подаръците- кога на Коледа и/или Нова Година?

  • 10 419
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 764
За мен дядо Мраз си е социалистическа отломка. При нас винаги е идвал само дядо Коледа, вечерта на 24-ти. Аз така и ще постъпя сега за първа година с моя син, на когото усилено обяснявам кой е тоз дядо Коледа и с какво е известен.
Нова година никога не е присъствала като празник, на който се раздават подаръци.
Сигурно и дъщеря ти ще разбере един ден, че "Мразът си е отишъл с демокрацията" - много ми се хареса това твое обяснение. Joy

# 16
  • Мнения: 959
У нас идва само Дядо Коледа. Идва на Бъдни вечер късно Wink. Дядо Мраз не съществува. За Нова Година сурвака наред за здраве и с паричките, които събере и купувам нещо.

Така е и при нас. Има само дядо Коледа, за дядо Мраз въобще не се говори. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 034
на Рождество разменяме подаръци, защото сме вярващи, ортодоксални.

Процедирам (засега) според моите разбирания. А именно - на НГ си ги разменяме. Ортодоксални сме, а не католици.  Simple Smile
 

защо да е свързано с католицизма Рождеството? или датата? православните християни също празнуват на този ден Рождество  Thinking

# 18
  • Мнения: 137
У нас идва само Дядо Коледа. Идва на Бъдни вечер късно Wink. Дядо Мраз не съществува. За Нова Година сурвака наред за здраве и с паричките, които събере и купувам нещо.

И при нас така Peace

# 19
  • Мнения: 1 477
На Коледа сутринта си разменяме подаръците.Не виждам смисъл да запознавам детето и с Дядо Мраз.Най-много да се обърка.

# 20
  • Мнения: 371
Синът ми изобщо не се чувства объркан от наличието на двамата дядовци.
И с двамата се запозна от една книжка за Дядо Мраз и Дядо Коледа,едновременно.

# 21
  • Мнения: 2 090
Дядо Коледа раздава подаръците вкъщи Grinning.
Дядо Мраз не го е чувал Crazy

# 22
  • Мнения: 2 232
На Коледа се дават подаръците и при нас, само където до тогава вече са получили по няколко подаръка от различни Коледни мероприятия и тържества. Rolling Eyes

И малко извън темата, нали има една реклама по ТВто с Дядо Коледа на плажа и големият, почна сериозно вече да се притеснява,че дядото още е  на море и няма да дойде за Коледа, на трите тържества до сега където е ходил тази година били дядо Мразовци Laughing

# 23
  • Мнения: 959
И малко извън темата, нали има една реклама по ТВто с Дядо Коледа на плажа и големият, почна сериозно вече да се притеснява,че дядото още е  на море и няма да дойде за Коледа, на трите тържества до сега където е ходил тази година били дядо Мразовци Laughing

Да и моят син се беше притеснил. Laughing Обясних му, че дяда Коледа е сниман през лятото, а сега е зима и той вече се приготвя за раздаване на подаръците.  Simple Smile

# 24
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Ние винаги сме празнували Коледа. На 24 вечерта дядо Коледа оставя подаръците и така. Нова година е друг празник, но си спомням как като деца, едната ми баба, Бог да я прости, ни даваше по една торбичка с плодове (тогава ги имаше само по нова година) от дядо Мраз.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Вкъщи Влади си получава подаръците на Бъдни вечер, разопаковаме, сглобяваме и играем!
Свеки му е пуснала мухата за дядо Мраз и аз не съм очарована от това Confused

Като цяло съм против всенародното раздаване на  подаръци по Коледа и Нова година  и се замислям дали въобще да намесвам какъвто и да било "дядо" в раздаването им newsm78
 А и моето дете вече няколко пъти ме пита "Защо дядо Коледа ще му дава няколко подаръка, в различни дни и кога всъщност е Коледа?"

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
На Бъдни вечер когато децата заспят, слагам подаръците под елхата и на Коледа сутрин те ги отварят.
На Нова година ме сурвакат и в чорапчетата закачени на стената намират дребни лакомства.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


И малко извън темата, нали има една реклама по ТВто с Дядо Коледа на плажа и големият, почна сериозно вече да се притеснява,че дядото още е  на море и няма да дойде за Коледа, на трите тържества до сега където е ходил тази година били дядо Мразовци Laughing
Joy Joy Joy Развесели  с вашите притеснения.

# 28
  • Мнения: 3 456
Подаръците на Коледа. На Нова Година - пари и лакомства за малката сурвакарка. Laughing

# 29
  • Мнения: 4 434
На нова година,така сме свикнали.

Общи условия

Активация на акаунт