Тенджери, тигани, тави... Препоръчайте ми!

  • 243 925
  • 657
  •   1
Отговори
# 45
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Тефал е марка , а покритието е тефлон.Има и други марки като Фислер , които правят съдове с тефлоново покритие. И не мисля , че тефлона  е отровен. Peace

Аз нямам нужните познания,за да го потвърдя или опровергая SadОбаче понеже не съм от хората дето  могат често да подменят  посудата ,а и имам дете и в никакъв случай  не бих искала да допусна грешки.За това пускам тема и разпитвам толкова.
В крайна сметка обаче  решението ми ще бъде основано на вашите мнения .

Тефал е запазена марка на DuPont, при изработка използват тефлоново покритие, на което химичната структура е такава, че не позволява реакция с доста неща и това го прави незалепващо, позволява да се нагрява до много високи градуси - например до 100 градуса няма никаква промяна в структурата, но над 400 градуса става канцерогенен

за това ако е наранено покритието от страната, която се готви, става опасно

аз също си взех оребрен тиган на Тефал от Билла от колекцията им за приемането в ЕС, всичко залепва в него, не съм доволна, но имам един по-стар от сватбата ни и не е мръднал, според мен е до серия - едните явно ги правят, за да наблегнат на качество, а други за да могат и хора с по-ниски доходи да си позволят Тефал - ама качеството не е същото

преди месец със съпруга ми ходихме на изложение в НДК и имаше едни тигани с много добро качество, но не с тефлоново покритие, самият материал, от който бяха изработени, беше много качествен - никакво залепване, и може да се разбърква с дървени и метални бъркалки в него без да се нарани покритието, бяха малко по-скъпи - между 50 и 80 лв за тиган и съпругът ми реши да вземе, но не можем да се сетим марката

иначе тавите ми са масово емайлирани, от на баба тавите, много съм доволна и дори да са демоде са с приоритет да ги ползвам, има и такава тенджерка за варене на прясно мляко, в плана ми са спешно да си взема йенска тавичка и гювеч - но за щастие от тази тема научих да търся само негледжосани, за което ви благодаря

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 09:27 от Myriam

# 46
  • Мнения: 502
mamamari, благодаря за отговора за металната посуда Peace
палачинки стават без грешка в емайлиран тиган  Peace казвам от опит  Peace просто трябва да е много добре загрят тигана и да капваш по малко мазнина преди всяка палачинка

# 47
  • Мнения: 7 474
Така като ви чета май само в йена и чугун трябва да се готви Rolling Eyes

Знае ли някой в Технополиса има щанд с тави и тигани, доста скъпи,
но не съм обръщала внимание-чугунени ли са? Thinking

# 48
  • Мнения: 371
Така като ви чета май само в йена и чугун трябва да се готви Rolling Eyes

Знае ли някой в Технополиса има щанд с тави и тигани, доста скъпи,
но не съм обръщала внимание-чугунени ли са? Thinking
Точно за тях писах по-горе.
Не са чугунени май,но са най-доброто което съм ползвала и си струват всеки лев.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 237
  Те че са хубави са хубави и скъпи между другото, но по-важното е дали са безопасни. Аз бях разбрала по едно време, че тези стават, заразлика от тефлоновите и затова се навих да дам 100 лв за тиган и 20 лв май за капак, нещо от сорта. Но сега ми се иска и тенджера да си взема, ама ако не са съвсем безопасни не си заслужава.

# 50
  • Мнения: 4 411
Тия дни бяхме в техномаркет и докато чакахме да ни обслужат,чух как консултанта обясни на едни хора че диаметъра на тенджерата и този на котлона трябва да са еднакви и дъното задължително трябва да е идеално равно.Иначе може да се развали котлона/стъклокерамика/.
 Погледнах и тенджерите на ''тефал'' без незалепващо покритие 4-5л. за 80 лв но ми се видяха много леки ....като от алуминий.Не пишеше какъв е материала

# 51
  • Мнения: 1 313
Някоя от вас има ли отзиви за тези тенджери:http://store.bonapeti.tv/index.php?main_page=product_info&cP … ;products_id=1158
И имате ли идея къде мога да ги видя на живо. Много ми харесва, че капака е от стъкло. Моите сега са такива, но са много некачествени и искам да ги сменя.

# 52
  • Мнения: 229
Така като ви чета май само в йена и чугун трябва да се готви Rolling Eyes

Знае ли някой в Технополиса има щанд с тави и тигани, доста скъпи,
но не съм обръщала внимание-чугунени ли са? Thinking
Скоро си купих от Технополиса  дълбок тиган с капак за 134.00лв.мъжа ми ме бъзика ,че струвал една пенсия пари.Та малко скъпички са ,тежички са ,аз с 2 ръце го нося хем си взех от олекотената серия -от лят алуминий са с титаниево сребърно незалепващо покритие-практически вечни са ,а и ръчно ляти са.

# 53
  • Мнения: 308
Аз използвам Тефал и съм доволна Peace

# 54
  • Мнения: 7 474

Скоро си купих от Технополиса  дълбок тиган с капак за 134.00лв.мъжа ми ме бъзика ,че струвал една пенсия пари.Та малко скъпички са ,тежички са ,аз с 2 ръце го нося хем си взех от олекотената серия -от лят алуминий са с титаниево сребърно незалепващо покритие-практически вечни са ,а и ръчно ляти са.

 Thinking Ще взема да се изръся и аз, че моите плачат за смяна ooooh!

# 55
  • Мнения: 371
Пак да кажа,че си струват всеки лев тези от Технополис Peace
Ползвам ги четвърта година.
И дъното е едно много дебело,изключвам котлона и яденето се готви поне още 15мин.
И наистина храната приготвена в тях е по-вкусна.

# 56
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Обаче в какво да си правя палачинките smile3511
В глинен сач. Не е гланциран (поне този който ползваше баба ми и сега ползва майка ми). Баба ми ги правеше директно върху открит огън , майка ми върху котлон. Но пушекът е невероятен просто. И тъй като сача не е гланциран, той не се мие, а само се забърсва. И нищо не залепва.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 16:04 от мирта

# 57
  • София
  • Мнения: 12 237
  А тези въпросните от технополис, водят ли се че са от невредни материали. Затова че са хубави няма съмнение и аз имам тиган, но така и неразбрах дори като прочетох състава дали става. Само да не тежеше толкова.

# 58
  • Мнения: 483
 ...дори като прочетох състава дали става. Само да не тежеше толкова.

Aila, какъв е съставът?

# 59
  • София
  • Мнения: 12 237
Скоро си купих от Технополиса  дълбок тиган с капак за 134.00лв.мъжа ми ме бъзика ,че струвал една пенсия пари.Та малко скъпички са ,тежички са ,аз с 2 ръце го нося хем си взех от олекотената серия -от лят алуминий са с титаниево сребърно незалепващо покритие-практически вечни са ,а и ръчно ляти са.
   Eми сега не ми се търси къде съм го прибрала упътването, но мисля че е това което мамата е писала. Странното е че е едно черно, а на едно или две места, май още като го купих се вижда съвсем леко отдолу нещо сребристо. Нищо не залепва и точно това ме притеснява все пак. А капака е само стъклен, но два пъти отвисоко го изпусках на плочките и оцеля, че като се сетя колко струва и той... Ако съм сигурна че са по-безопасни от тефлоновите ще си купя и една тенджера например.

Общи условия

Активация на акаунт