Тенджери, тигани, тави... Препоръчайте ми!

  • 244 405
  • 657
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 43
mranki,няма да съжаляваш,имам такава тенджера от 6г и не съм готвила в никоя друга през това време.Яденето става много по-вкусно в нея Peace

Да знаеш случайно дали се мият в миялна?И в Технополис ли се продават само,защото съм решила да си купя още един техен продукт.
Ами имат щандове в Технополис, при нас Пловдив имат щанд и в Карфур аз от там го взех та пишман станах, 2.30 минути го плащах ужассссс #2gunfire

# 346
  • София
  • Мнения: 12 296
  Аз редовно си ги пускам в съдомиялната, не съм видяла да има някакъв проблем.

# 347
  • Мнения: 371
започна да ми се лющи дъното и това стана май след като я пуснах в миялна за пръв път Rolling Eyes

# 348
  • Мнения: 1 313
Виждам, че темата е още от 2008 г. и явно съм писала някъде в началото, защото все ми излиза в нови отговори Grinning

Явно доста време съм търсила какво да си купя и е време да споделя. Спрях се на керамични съдове. Първо купих един тиган от Карфур, който е с керамично покритие, но мисля, че не е само керамика. Убедих се, че се готви по-бързо и се чисти лесно. Изхвърлила съм всички стари тигани с изключение на тигана за палачинки.

За тенджери се спрях на Emile Henry - керамични, могат да се ползват на котлон и във фурна, мисля че някъде по назад в темата са коментирани. Имам ги от една седмица, но вече съм много доволна и готова да изхвърля старите.

# 349
  • Мнения: 4 076
Здравейте,
Изчетох всичко и съвсем се обърках,та сега съм на изходна позиция.
Тефлоновият тиган си го запазвам,незаменим е с това незалепване,а и аз рядко готвя на висока температура.
Колебая се между две тенджери:едната е тефлонова,другата алпака с тройно дъно(не лепи ли като обикновената алпака?),с 10 лв.по-скъпа и горещо препоръчана от продавачката.Хвърлете някоя идея коя да избера   bouquet

# 350
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Тиганът от Карфур каква цена има? Приблизително?... И каква марка е?


Виждам, че темата е още от 2008 г. и явно съм писала някъде в началото, защото все ми излиза в нови отговори Grinning

Явно доста време съм търсила какво да си купя и е време да споделя. Спрях се на керамични съдове. Първо купих един тиган от Карфур, който е с керамично покритие, но мисля, че не е само керамика. Убедих се, че се готви по-бързо и се чисти лесно. Изхвърлила съм всички стари тигани с изключение на тигана за палачинки.

За тенджери се спрях на Emile Henry - керамични, могат да се ползват на котлон и във фурна, мисля че някъде по назад в темата са коментирани. Имам ги от една седмица, но вече съм много доволна и готова да изхвърля старите.

# 351
  • Мнения: 1 313
Около 50 лв., като аз взех най-големия възможен, но за съжаление съм изхвърлила книжката и опаковката, не зная марката. Червен отвън и бял отвътре. Имаше още една марка, те бяха друг цвят.

# 352
  • Мнения: 1 176
Арлина, този керамичният тиган може ли успешно да замени тефлонов такъв? В смисъл- залепват ли продуктите в него?

# 353
  • Мнения: 1 313
Може! Аз изхвърлих моите тефлонови след като го взех. Някой ме питаше на лични за омлет - правя без капка мазнина. Ако нещо загори и се почиства трудно, се накисва за 15 минути и след това всичко пада без специални препарати и с меката част на гъбата.

# 354
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Може ли да се използва на газов котлон?

# 355
  • Мнения: 4 916
mranki,няма да съжаляваш,имам такава тенджера от 6г и не съм готвила в никоя друга през това време.Яденето става много по-вкусно в нея Peace

Да знаеш случайно дали се мият в миялна?И в Технополис ли се продават само,защото съм решила да си купя още един техен продукт.

В упътването пише, че не е препоръчително да се мият в съдомиялна. Иначе продавачката категорично обяви, че са правени за миялна машина, но в книжката пише друго.

# 356
  • Мнения: 371
Да бях я прочела тази книжка преди...жалко си прецаках тенджерката Sad

# 357
  • Мнения: 1 313
Може ли да се използва на газов котлон?
Нямам идея - никога не съм ползвала такъв.

# 358
  • Мнения: 13 227
mranki,няма да съжаляваш,имам такава тенджера от 6г и не съм готвила в никоя друга през това време.Яденето става много по-вкусно в нея Peace

Да знаеш случайно дали се мият в миялна?И в Технополис ли се продават само,защото съм решила да си купя още един техен продукт.

В упътването пише, че не е препоръчително да се мият в съдомиялна. Иначе продавачката категорично обяви, че са правени за миялна машина, но в книжката пише друго.
Имаме такъв от 6-7 години.
+ Готви се и се размразява бързо в него. Много удобна е махащата се дръжка- става като тавичка и се използва без проблеми и във фурната.
– В началото много го харесвах, даже бях решила да изхвърля всичко друго и да си накупя само такива, но се отказах, защото покритието му стана на дупчици, отчупи се парченце от капака без да го удрям, просто се пукна, докато готвех и е много тежък, дори и празен. 

# 359
  • Варна
  • Мнения: 316
Някой ползвал ли е тенджери и тигани на Thomas тези които сега ги има в Метро на промоция срещу точки. Моля за отзиви  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт