новата тема на ЯНУАРКИТЕ...

  • 16 713
  • 292
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Привет и от мен в този мрачен ден!
Браво на Виктор на Кокосчето!Все така да продължава,та да може да си е на Коледа при мама и тати.......
Доня Коприва-я напиши направо рецептата за тортата на всички ни,че то нали знаеш........бременни булки........не че знам каква е тортата,ама ми се прияде  hahaha
За подаръците-утре ще идем да вземем с мъжо по нещо за родата,ама ще е символично.А за него ще взема часовник,че неговия се повреди,а той без часовник не може.
Днес бях за последно при доки /за тази година/.Резултатите от последните ми изследвания са добри,само хемоглобина ми е паднал-95 и сега ще пия желязо и вит.С.Иначе посявката от влагалището е стерилна,което много ме радва........понеже си бях втълпила че имам някакви бактерии или поне гъби.И така сега остава да стискам до 19.01 когато ще се върне доктора ми/от Америка/,за да раждам при него.Иначе ще ходя всяка седмица в болницата на запис на тонове и ми даде телефон на негов колега към който да се обърна в случай на нужда.
Стрии за сега поне нямам,но пък сърбежи си имам доста.......и по корема и по гърдите,че и по цялото тяло/без обриви или нещо такова/.

# 106
  • Мнения: 854
Аз да си кажа съм за бой защото отдавна не се мажа с кремчетата за стрии  Crazy и за това знам че не е от козметиката,иначе стрии нямам още ама все се чеша   hahaha и сапун на гърдите не използвам само с вода не е и от него при мен  а и ми е неудобно да питам док, че все нещо ми има ама се надявам да е нормално

# 107
  • Мнения: 164
Благодаря на Павлинчето за отговора ,а и на всички останали.
На мен от късметите ми се падна Сватба ,явно втора за тази година ,ще ми дойде множко. newsm62
А за стриите ,мъжо ме забеляза преди около 1 седмица ,че имам на гърдите отдолната страна, аз си мислех ,че това са или силно изразени капиляри или някакви венички.И започнах много да се тюхкам и овиквам.Ама аз съм си виновна, защото гърдите по-рядко си мажех, наблягам повече на коремчето .Ама  сега след дъжд-качулка се мажа навсякъде.

# 108
  • Мнения: 2 122
Кокосче, браво, много се радваме за вашия малък победител  Hug

Аз от няколко дни съм с постоянно пристъпи на гадене, днес успях и да повърна  Sick
Притеснявам се да се обаждам на моя лекар, ще видя тези дни как ще съм и ако продължа ще му се обадя
спрях желязото днес, бях си втълпила, че от него ми става зле, ама не

# 109
  • Мнения: 1 102
На мен ми излезе Европейски късмет, билет за Сорбоната... Crazy Praynig
Доня, я наистина изкипосай тази рецепта, виж колко бременни сме се развъдили... Joy

# 110
  • Мнения: 63
Бърборанче, това с елфския поздрав е мнго яко!   smile3532 newsm62Ние миналата година си правехме такива!
Аз му удрарих един следобеден сън и сега отивам да взема баткото от детската градина.

# 111
  • Мнения: 180
Ама стига с тия рецепти Wink Мен още ме държи бременния апетит, а нямам време да готвя Simple Smile Остава сега и снимки да покажете и идвам на гости да опитвам  eat
От късметите ми се падна "Таз година булка, догодина люлка" Почти познаха, но при мен може да е в обратен ред  Joy

Мерси за пожеланията за Вики  Hug Много сте добрички всички   bouquet А на вас ви пожелавам вече само по ред на номерата Wink Тези, които са с по-предна дата да не се ослушват, а задните да не се пререждат  hahaha Само здрави и доносени бебенца  Peace

# 112
  • София
  • Мнения: 443
И така ми се доспива в тоя дъжд......а от утре чакаме и сняг според прогнозите....

kalimbi, вашата градина защо е във ваканция? При нас не е имало такива неща досега, освен през лятото за 1 месец.... Thinking

Ами от утре са сборни групи, за да може да почива част от пресонала. Така че за нас си е чиста ваканция.  Simple Smile  Аз предпочитам да го оставя да помързелува малко, за да събере хъс да се учи догодина. Ще имаме и гости и т.н.

След вашите чудни рецепти със срам ще призная, че си купих готови и щолен и меденки....и бисквитки. Ако ги опазя от себе си до Коледа  JoyНе съм чак такава мераклийка по готвенето аз...това е за булки с по-малък стаж  Sunglasses Wink Купила съм си продукти за едни хлебчета с тиквени семки, но ще видим кой ще изпревари хлебчетата или бебето.  Joy

# 113
  • Мнения: 3 861
Кокосче, ами аз затова не я пускам в темата, а разпращам на лични hahaha hahaha hahaha
Сега ще я метна и на Мюрвет и на Кали  Wink

# 114
  • Мнения: 826
 Здравейте момичета, аз съм от майските мами, но понякога поглеждам в другите форумчета Wink Избягвам да пускам теми, за да не се повтарят нещата, но сега пуснах темичка, в която ще се радвам да споделите преживявания или поне за запис Wink http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358070.msg9585775#msg9585775
Бъдете здрави и с гордо вдигнати тумбаци Grinning

# 115
  • Мнения: 80
Кокосче, това е страхотна новина! Пожелавам ви една истинска семейна Коледа с Виксъна у дома!

Доня, давай моля рецептата, че май всички проточихме лиги (визирам себе си)! Уж не планувах и тората да правя, ама знае ли се.

Вчера ходих на последен запис, а толкова далече ми се струва 5-ти януари... Нищо, ще трая още две седмици и тайно ще отброявам наопаки. Heart Eyes Всъщност дано микробиологията в понеделник е чиста! Peace

# 116
  • Мнения: 73
ако може и аз да се наредя на опашката за рецептата ти за торта Копривке,  правих ти меденките и станах мн вкусни, имам ти вяра.
за сърбежите - и мен ме сърби - най вече под гърдите и по корема - и това е от разтягането на кожата на финала - не мога да видя дали съм се нацепила, ще карам любимия да проверява. на мен лично ми помага като се къпя с малко по хладка вода, нямам предвид студена, но просто не гореща.
във Варна днес беше страхотно слънце и се скъсах да обикалям, та сега съм изтощена.
лека вечер на всички
Честито на Кокосчето - значи утре вече ще сте заедно, колко хубаво - успех с кърменето, мама има най доброто  Grinning

# 117
  • Мнения: 19
Побъркахме ДОНЯТА с тази торта и за това,без да ми  се сърди авторката,ще я цопна тук,така като тя ми  я прати на лични , а благодарете на нея после.


Продукти за блата

10 белтъка
300 гр.кристална захар
300 гр.смлени орехи
3 с.л.брашно
кора от 1 лимон
3 пак.ванилия

  Белтъците се разбиват на сняг.На тънка струйка се прибавя захарта и всичко се разбива до пълното и разтваряне.Добавят се смлените орехи,брашното,настърганата лимонова кора и ванилията.Сместа се разбърква внимателно с лъжица или лопатка.Изсипва се в правоъгълната тава от фурната,застлана с хартия за печене.Блатът се пече на 150*в предварително загрята фурна.

Продукти за основния крем

1 литър прясно мляко
10 с.л.захар
8 с.л.брашно
10 жълтъка
кората от 1лимон
2 пак.ванилия

  Брашното,захарта и ванилията се смесват в купа и се разбъркват.Добавя се малко мляко до получаване на каша.Прибавят се жълтъците и настърганата лимонова кора.Всичко се разбива добре и постепено се разрежда с останалото мляко.Сварява се гъст крем.След като готовият крем изстине се разделя на две части.Към едната се прибавя 250 гр.масло,разбито на пухкав крем със 100 гр. пудра захар.Масленият крем се разбива добре с миксер.Към другата част от основния крем се прибавя200 гр. разтопен на водна баня черен шоколад.И този крем се разбива отново добре с миксер.

  Изпеченият блат се разрязва на три ленти по дължина.Сглобява се по обичайният начин - блат,кремове;блат,кремове и т.н.(Кремовете се намазват един върху друг - маслен,шоколадов).Тортата се намазва отстрани и отгоре с крем и се гарнира с млени орехи.


Това е рецептата 1:1.

Ето и моите промени(правила съм я много пъти и винаги съм обирала точките с нея-като вкус)

Блатовете пека един по един, не мога да разрежа целия готов блат толкова финно за да се получат 3 отделни...
Не смесвам кремовете между блатовете, както е в оригиналната рецепта, а ги редувам, като завършвам с масления, но това е защото правя отгоре и захарно покритие, а то изисква маслен крем под него. Иначе е въпрос на личен избор.
Задължително като смесваш основния с масления крем, основния не трябва да е топъл защото маслото се разтича много и не се получава добре...

ето тези торти са по тази рецепта

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211187&pid=5157619

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211187&pid=5695792

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211187&pid=5695799

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211187&pid=5933252

Тоест украсата си е изцяло по твой вкус

Мога да ти дам и много лесна и стилна идея за украса, правила съм я, но нямам снимка...

Заглаждаш хубаво , оставяш шоколадовия крем отгоре и отстрани борда на тортата облепваш плътно с шоколадови пурички(от тези на пападопулос). След това стягаш тортата със златиста панделка(върху пуричките) и можеш и отгоре да цопнеш нещо, аз лично тогава нямах условия да правя захарни рози както беше по първоначален план и от златистата панделка направих една джувка и я закрепих отгоре с крем, беше много стилно и красиво.
Отиде за подарък на един доктор, който оперира майка ми и понеже бяха на зор нещата не успях да я снимам

 Копривке,благодаря  ти още веднъж от сърце   Heart Eyes   bouquet

# 118
  • Мнения: 865
здравейте,
аз се завърнах от преглед и малко подмоткване-все нещо ми излиза за правене,а май искам да си лежа денонощно Embarassed
записът ми е ок,имам и 1см разкритие,което било нормално за седмиците ми,продължавам си с Магне-то и желязото и така Wink.най-късно на 29.12 ще си имаме още едно бебе Heart Eyes
мен коремът ми не ме сърби,но аз много упорито се мажа в момента с крема на Виши п/в стрии и си мисля,че за да ви сърби,кожата не е достаъчно овлажнена...
Кокосче,радвам се,че при теб нещата се развиват бързо и в благопрятна насока Hug
Копривка,смая ни тук с тези рецепти.аз така и не направих сладките,но другата седмица може нещо друго от твоите изкушения да спретна  chef

# 119
  • Мнения: 180
Копривке, май няма да ти се размине да пускаш тортата на всички  Laughing Ама снимки недей показва Wink  Със слабо сърце съм Wink
ооо гледам Натали и снимки е дала Simple Smile е бива ли така  Joy

Общи условия

Активация на акаунт