новата тема на ЯНУАРКИТЕ...

  • 16 715
  • 292
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Изчетох ви по краткият диагонал, че трябва да тръгвам към офиса.
Само да кажа, че как да се изцеждам аз се научих от книгата на д-р Спок, а и как да кърмя. Там много добре е обяснено .
А за след раждането, за облекчаване болките от шевовете, след като бях изпръскала един- два спрея с нещо си за зарастване (ама не му помня името след толкова време), доктора ми каза едно шишенце йод, в една бутилка от минерална вода (пълна с вода естествено) и да се поливам- само това ми помагаше и наистина много облекчаваше болката, която ако трябва да съм честна ми е най- неприятното изживяване от раждането.
Хубав ден на всички   bouquet

# 151
  • Мнения: 270
Добрютро и от мен!!
Аз съм станала рано рано и като млада булка направих закуска,кафе и чинийте си измих даже hahaha и като за Игнажден,пръв в къщата ми влезна....майстор Crossing Arms Да си довършва нещата в банята ooooh!А,честито дет' се вика Нищо,може да късметлия човека в живота Crazy Та сега се излежавам и си допивам кафето пред компа,че днес ще окрасяваме и елхата,а аз пак не спах цяла нощ от болки.Аман. #Cussing out И сега пак ме боли.

За Донята и аз съм съгласна,че е героиня и заслужава най-малкото признание и похвала за силата на духа.А тортата ще се напъна и аз някой ден да я направя,ама ще видим кога ще е  Flutter

Хайде спорен ден на всички  bouquet

# 152
  • Мнения: 865
и от мен-добро утро!!!!!!!!!!!!
днес нещо не съм на кеф,ще си доспивам пак,пък може и да се събудя в по-добро настроение Confused
хайде,да не развалям и вашето-до после и хубав ден  bouquet  bouquet  bouquet

# 153
  • София
  • Мнения: 276
Добро утро и от мен!

За шевовете- още от болницата ни бяха поръчали на близките ни да ни донесат отвара от Смрадлика- хем противовъзпалително, хем за облекчаване и бързо зарастване  Peace  Но пропорции за запарката не знам, тъй като мъжа ми я вареше. После и в къщи докато зарастнат шевоевте, през няколко часа я ползвах.

За нощното хранене - и на нас педиатърката като дойде в къщи отсеяе " да му спираме веднага нощното хранене".....да ама ние не я послушахме. Синът ми се беше изписан от б-цата на 2750 и преценихме, че е много мъничък и слабичък и си продължихме с нощните хранения. По- късно наистина го спряхме нощното хранене.

Това си е лична преценка на родителя. Лекаря може едно да казва, бабите- друго....съседката- трето, но ние като родители си знаем най- добре какво е добро за детето ни  Peace

Artexa....ама ти си герой- 3 часа да не седнеш  #Crazy ...аз 30 мин. да поседя права да напрвя салатка и нещо друго и после 1 час трябва да лежа за да ми почине кръста

# 154
  • Мнения: 429
Както се бъзика една приятелка, догодина май ще ни трябва зала 1 на НДК Joy Joy Joy

И аз съм "ЗА" номинирането на Лили  Hug
А другата година на карнавал, дай боже да има много януарски мами:о)
А за нощното хранене, храненето на поискване и т.н. - аз съм се настроила, че с бебка ще се спогодим някак си! Не мисля да и отказвам нощно хранене, вярвам, че тя сама ще се откаже от него когато не и е необходимо...Настроила съм се много позитивно за нашият съвместен живот с бебка! Всички ни повтарят колко изморително ще е, колко много ще ни се иска да останем сами с мъжа ни и ще се чудим как да спим и да си почиваме , но аз не мога да си представя така картината! Вярвам, че гледането на дете е нещо лесно и естествено и стига да разпознаваш и откликваш на нуждите му, това ще е един прекрасен и вълнуващ момент! Дано съм права!

# 155
  • Мнения: 73
Барборанче,супер нагласа Heart EyesИстината е,че въпреки неизбежните трудности,щастието е голямо и неизбежно PeaceПожелавам го по много на всички ни Hug

# 156
  • Мнения: 585
Бръм, чак се учудвам колко лесна бременност карам този път, може би защото съм качила само 10 кг и ходих на йога за бременни през цялото време - не знам точно, но се чувствам страхотно.

Момичета, тортата е супер, малко е тежичка за мен, но може би просто трябваше повече блатове да направя Simple Smile

# 157
  • Мнения: 63
Добро утро, то вече добър ден си стана! Аз за нощното хранене няма да го насилвам рано да го спира. Гого до 4 месец си се пробуждаше, пробвах с вода, но като мине 1/2 час и той пак ревне, докато не му се даде мляко не се успокояваше. После сам се отказа. Не мисля, че ако му спреш нощното хранене рано, това е гранция , че няма да има колики. Аз от коликите нищо не разбрах, имаше някакви, но не плачеше, само се въртеше неспокойно.
 Моите мъже се изнесоха- Гого при баба си, а таткото на село и аз сега сама трябва да оправям всичко за бебешкото парти. Направо се чудя откъде да я подхвана- честене, подготовка на почерпка  ooooh! От сутринта ми е нещо криво, но до следобяд ще трябва да си пооправя настроението.

# 158
  • Мнения: 2 122
за храненето- аз кърмих на поискване, така че моето дете си е яло по всяко време на денонощието
както вече тук се сподели- въпрос на личен избор
в момента в който я отбих, спря да се буди нощем /на година и 15 дена беше/

# 159
  • Мнения: 656
Момичета, какво става с Рокси? Някой има ли идея? А тела й? Драснете и 1 смс да знаем, че са добре..

Аз зачезвам по задачки.. дано не се надценявам   Thinking

Бърборанче, чак ти завидях за нагласата Wink Дано верно да е така лесно както си го представяш  Hug

# 160
  • Мнения: 429
Сиси, Рокси ми взе тел и каза, че ще ми пише когато роди, но аз нейния го нямам:(
Ако някой го има, нека и пише...

# 161
  • София
  • Мнения: 2 613
Момичета, здравейте
Имам въпросче- от сутринта имам кафеникаво течение, това може ли да означава, че ще ми пада скоро тапата Rolling Eyes

# 162
  • Мнения: 656
Ралче, другите май така го описват, ама я вземи се обади на док Wink И без да се шашкаш, нали? Wink вече си минала 37-мата, така че спокич  Peace  Hug

Гери, мерси за инфото.. значи Рокси най-вероятно все още не е родила... ох, дано всичко е наред  Praynig

# 163
  • София
  • Мнения: 276
Ral4e Simple Smile  възможно е тапата да пада постепенно...което да се изрази с леко кърваво- кафеникаво течение. Може да продължи и месец така, вместо да падне наведнъж....но както те е посъветвала СИСИ, звънни на Док и питай, че да не те плаша, ама може и да е и друго нещо  newsm78

# 164
  • Мнения: 3 861
Добро утро сладуранки!!!

А ако никой не ми влезе в къщата днес какво означава???
Първият, който ми се е обадил по телефона брои ли се? Thinking Laughing

Ралче, при мен имаше зацапване сигурно седмица преди да ми падне тапата, след това няколко дена слузести парцалки и накрая падна мръсницата...обади се на док. за всеки случай.

Аз също си мислех за Рокси, какво ли става с нея, дано всичко е ок Praynig

Киша, моля те, като намериш подходящата диета за кърмачки сподели я Praynig
Аз съм решила този път да вляза във форма до лятото Crossing Arms
Точно преди за забременея пак се бях ошишкала и свалих всичко(ок.8кг.) с режимите на Ипократис, той прави и такива за бременни и кърмачки, освен да отида при него като минат 1-2 месеца и да ми изготви един. Ще го мисля, но дебела не ми се седи дълго време Crazy Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт