За обръщането на бебетата

  • 20 757
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 249
Е, и моята щерка не се обръща. Опитва се, но тежи дупето, иначе вече като я хвана за крачето и се врътка да се обръща, но сама не може. За сметка на това за 20 дни се научи да седи, на 6месеца изобщо не се задържаше седнала, но сега след много упражнения заякна и седи доста стабилно. Може да правиш упражнения, аз правя, но честно казано тя хич не обича да седи по корем и не съм много настоятелна. Такива с някои са по-бързи, други пък по-мързеливки Peace

# 16
  • Мнения: 267
И синът ми не се обръща(мака че е по-малък от вас) , но съм си казала че до 6-7 месеца няма да се притеснявам-така де всяко дете си е индивидуално. Simple SmileДъщеря ми взе да се обръща още на 3 месеца  Rolling Eyes ,а Бобчо скоро се  надявам да почне. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 382
Не се притеснявай за такива неща, още ти е малко детето... че и незабавно по лекари да ходиш, че и второ и трето мнение.
Синът ми се обърна по корем още преди да навърши 4 месеца, сега при близначките едната се обърна на 5, а другата едва преди 15 дни, т.е. на 8 месеца. И то го прави с такова нежелание, едва по 2-3 пъти на ден... ами просто е по-тромава. За сметка на това пък иска да стои нонстоп вертикално хваната за ръба на кошарата или за ръце. Педиатърката им съвсем спокойно реагира на този факт и казва "Всяко дете е различно".
Помагай й да се обръща като й придържаш ръката и крака, прави го по няколко пъти на ден, в серии по няколко пъти за да разбере какво й показваш. Мамите добре са те посъветвали за гимнастиката  Peace Изчакай още поне един месец (аз даже бих изчакала два) и чак тогава пак отивайте на лекар.   bouquet
Добре, каква гимнастика да правим? Килимчето за активна гимнастика не е ли достатъчно? А масажи?

# 18
  • Мнения: 382
И аз си мисля, че може би детето ми е по-мързеливо. Иначе е доста кльощава. Но пък й е хубаво, когато се хване за ръка и с малко помощ да се завърти по корем, но обратното не може. Пък всички казват, че първо така трябвало да се обръща- от корем по гръб. А тя така не иска. Предпочита да стои по коремче и толкова. Моля ви, кажете упражнения, които да правим

# 19
  • Мнения: 2 960
на детенце нищо му няма,ще се обърне не се притеснявай,както всички са казали,всяко дете си е индивидуално Peace
Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай, моят започна да се обръща на 8 месеца  Wink

# 21
  • Мнения: 382
Благодаря ви за успокоителните думи. Ще изчакам още малко и ако ли не- ще правя консултация с детски невролог.

# 22
  • Мнения: 124
по отношение на гимнасиката:Обръщане от гръб по корем (от четвъртия месец до шестия месец) Легнало по гръб, се хваща единия крак на детето и срещуположната ръка. Повдига се ръката нагоре до главата му и се опитва да му се помогне да се обърне по корем в посока на хванатата ръка. Когато детето напредне, се помага само чрез хващане на крак. Прави се, докато детето започне да се обръща само.

за протокола моят син се обърна една седмица преди на навърши 8 месеца и то след като му показах как се прави.
така че не се притеснявай,правете упражнения и скоро така ще се затъркаля,че ще се чудиш как да и смениш памперса.

# 23
  • Мнения: 2 334
Всяко дете се развива по различен начин.Ако толкова те притеснява потърси мнението и на друг лекар  Peace

# 24
  • Мнения: 238
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/474/51/ ето статия за гимнастиката  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 304
не се тревожи - с времето и това ще стане

# 26
  • Мнения: 2 448
Аз пък не мога да разбера как така без да сте специалисти и без да сте видели детето веднага казахте , че нищо му няма?  newsm78
Дай Боже да е така, но това не може да се прецени така от разстояние. Отиди се консултирай с друг лекар и ако и той ти каже същото вземи лекарството.
Имало деца, които късно се обръщали и нямат проблеми, но това не значи, че няма такива със, затварянето на очите и успокояването не виждам как ще помогнат , ако все пак има някакъв проблем и той може да се овладее на време.

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Само един признак - като обръщането - не е показателен.
За да се види дали едно дете изостава, се гледат всички показатели за възрастта му.
Кажи, ти слагаш ли редовно бебето да лежи по коремче? На лакти опира ли се? Може ли да посегне за играчка с едната ръка, както си лежи по корем?
От колко месечно си вдига главата и я задържа хубаво изправена?
Ако лежи по гръбче и му хванеш ръчичките, като го издигаш до седнало положение внимателно, главата виси ли назад, или си я вдига хубаво нагоре?
Хваща ли играчки, мести ли ги от едната ръка в другата?
Издава ли някакви звуци, какви?

Може бебето да си добре и да закъснява само с обръщането, а може и да има нужда от някаква намеса, но тогава имаш нужда от детски невролог, а не педиатър.

# 28
  • Мнения: 6 365
изписа Барита карбоника по 3 зрънца през ден. Като прочетох за това лекарство, направо се стреснах -"Този хомеопатичен медикамент е най-подходящ в случаите, когато става въпрос за деца, които се развиват по-бавно от връстниците си. Обикновено те прохождат и проговарят по-късно и изостават в детската градина или училището. Пубертетът при тях също настъпва в по-късна възраст. Допълнително основание за използване на «Барита карбоника» е прекалената зиморничавост на детето и склонността му към чести инфекции на носоглътката с нагнояване и с увеличаване на лимфните възли и на третата сливица" И аз не го взех.

Когато лекарят ти изпише хомеопатично лекарство, това е знак, че състоянието няма нужда от лекуване, но айде да изпише едно плацебо, че да му се махнеш от главата. На мен гинекологът ми изписа едно хомеопатично- направо скъсах рецептата, при мен не минават. Просто защото хомеопатичното лекарство е вода без дори една молекула от активното вещество, Хари Потър, магия.

Иначе описанията на лекарствата са страшни, щото са писани преди векове от оня луд германец Ханеман.

Лично аз съм скептична от медицински открития, които не взимат дори предвид бактериалната теория. А ако се образовате малко за хомеопатията, няма да си давате парите за нея.

# 29
  • Мнения: 83
Моята дъщеричка е на 6 месеца и 12 дни ,и от 4-5 дни започна да се обръща и сега няма спиране,търкаля се навсякъде.Преди това се е обръщала има няма 2-3 пъти.Не мисля,че състоянието и е за лекар,не виждам мамата да е посочила някакви други симптоми.

Общи условия

Активация на акаунт