В детската градина Дядо Коледа дойде подаръци да донесе! - 16 част

  • 16 379
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 414
Нашето тържество мина вече. Детето е доволно от подаръка си, но още ме пита дали всички Снежанки са дебели  Mr. Green  Joy Въодушевена беше от тържеството обаче и всяка вечер пее песнички за Дядо Коледа.
Утре съм на работа, но детето ще го гледа баба му, понеже групата е сборна.
За клеевата тинктура и аз да се включа. За първи път давах преди няколко дни, понеже нямах под ръка Умкалор, с който действам по принцип при първи симптоми. Та детето два дни се давеше от зверска кашлица. Два дни давах 2 пъти по 10 капки, разредени с вода. Не знам дали на това се дължи ,но на втория ден кашлицата просто спря  Thinking Освен това съм много доволна от сребърната вода- за два дни капане в носа няма и помен от сополи.

# 46
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Здравейте! И нашето тържество мина вчера. След като беше направила цял списък с подаръци за дядо Коледа дъщеря ми последно искаше фотоапарат - само, че цифров / "като твоя"/. Това беше желанието и. Ние естествено купихме фотоапарат играчка. Когато го отвори първите и думи бяха " Не е хубав. Не е като твоя". Днес отново ни обясни, че искала като снима да вижда снимката. Колкото и да иска обаче друг, ще трябва доста да почака докато и купим за нея само цифров фотоапарат.

# 47
  • Мнения: 1 949
Здрасти!

Криската е с възпалени уши и възпалено гърло. За сметка на това гърдите й са чисти! Капем й сега капки Бивацин в ушите и продължавам с АЦЦ сиропа и Виброцил за носа. Отделно давам бонбонки-"метиминче" (Вит.Ц). Дано да е добре до Коледа  Praynig Пон-вт мисля пак да идем до педиатърката да я види и дано има подобрение. Поне тази нощ спа добре. Дишаше си през носа и не хърка.

# 48
  • Мнения: 479
Пак се завърза разговор за болните деца в градините. Честно казано аз мисля че това никога няма да спре. Просто се надявам Васи да изгради имунитет и да започне да боледува по-рядко.
Тази седмица ни е рекорда до сега за продължително ходене на градина и днес я пратих също. Дано да се задържи така  Praynig.

При нас никой не ги преглежда сутрин, нищо че сестрата стои в коридора. Аз съм ги предупредила, че ако видят че Васи се разболяват да ми се обаждат веднага да я взема.

Да ви се похваля за нещо друго. Днес Васи за първи път спа цяла нощ в собственото си креватче. Това си е направо за почерпка. Е аз ставах точно три пъти за да я завивам и един път защото й се ходеше до тоалетна, но все пак си е по-добре.  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 2 885
И нашето тържество бе вчера. На децата от ДГ се раздаваха зрънчо, вафла, шоколад, банан и 2 мандаринки в торбичка. Подаръци нямаше. Яд ме е, че аз и още едни родители оставихме фотоапарати и госпожите не са снимали с тях. От яслата имам страхотна снимка как Дядо Коледа дава подарък на Стефан.  Sad Снимали са групата, наредени на столчета, преброих 26 деца. Много са сладки. Laughing

Относно боледуването - ще намалее когато детенце свикне с ДГ и изгради имунитет. Стефан вече много рядко боледува в сравнение с миналата година в яслата. Ако усетя сополче и действам и аз клеевата и сребърна вода. Има ефект, даже не стигам до Панадол.

Подаръците за госпожите ще дам на 23.12 - последният работен ден.

Утре ще посетите ли някое мероприятие с Дядо Коледа? На 14.12 бяхме на постановката "Писмо до Дядо Коледа" в Гранд хотел София, за утре се чудя..... newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 7 058
И нашето тържество с дядо Коледа беше вчера. Първо са имали театър, а после дядо Коледа е минавал по групите да раздава подаръци и да се снима с децата. Мартин непрекъснато ме пита, защо дядо Коледа не го е питал как се казва  newsm78, аз го бях подготвила добре, че ще трябва да си каже името и може би някакво стихче, но не се е наложило, старецът е бил щедър и без стихче. Малкият си беше избрал за подарък гепард-трансформер, ей скъсах си нервите докато се науча как да трансформирам гепарда в робот и обратно. Сега вече е коледна ваканция и ще го гледа баба му. Много здраве на всички малчовци.
Тарталета, тази сребърна вода от аптеката ли я купуваш и по колко капки капеш при хрема?

# 51
  • Мнения: 3 219
И ние днес сме за последно на градина , обаче се оказа,че са в сборна група, Дани даже се разплака,макар, че познава госпожата, тя е замествала при нас.

Тържеството също мина, за съжаление не можах да го снимам как му дават подаръка, защото мъжа ми малко закъсня Close Twisted Evil, и като пристигнахме в градината повечето деца от нашата група вече бяха получили подаръчетата. Но не ми хареса нещо организацията-в салона беше пълен хаос, малки, големи, родители, блъскат се, Дядо Коледа, Снежанка и каквото се сетиш. Аз постоях 2-3 минути без да му се обадя, само го наблюдавах, големите го бутаха, а едно му се подигра,че му е малък подаръка Sad. Добре,че е малък и още не разбира, защото иначе сигурно ще има рев. Бяхме се и разбрали, че подаръците няма там да се отварят, но не би....като се заразпечатваха  големите пакети, извадиха се едни големи коли, и другите -реев, аман  Tired Върви обясни на детето, ама нейсе ooooh! Не съм доволна Naughty, не стана така, както трябваше да бъде. Имахме и пакетче от Общината-вафла, мандаринка, шоколадово яйце и Зрънчо. Дани май на Зрънчото най се  зарадва, че аз вкъщи не купувам, през цялото време си ровеше в торбичката с лакомства и даваше зор да си отвори пръчките. Подаръка чак в колата разпечатахме, поразгледа го, но на другия ден чак се заигра с него. Снощи занесох една кутия бисквити и бутилка Пепси да се почерпят в групата персонала, пожелах им приятна почивка Hug
Хубав ден от нас Hug

# 52
  • Мнения: 2 314
МерСедес,не само на теб не ти е харесало.
И на мен не ми хареса тържеството за Коледа ,страхотен хаос,бъркотия,шум,нищо не се чуваше, всички се бяха накачулили да снимат децата и нищо не се виждаше...затова и не се отчетох.Освен това някои майки бяха решили ,че точно тогава много им се пуши и беше в заведението такъв димилник,че здравите се разкашляха Sick

Много по- добър вариянт според мен е затворено търество в групата ,а не да се съберат 100 човека и едно голямо нищо накрая....

# 53
  • Мнения: 3 219
Ами то и аз затова не писах в четвъртък ooooh!, още бях афектирана.
Нашето тържеството си беше в салона на градината, но без родители, на нас ни казаха да отидем само да ги снимаме. Първоначалния план беше Дядо Коледа да мине през всяка група отделно, но не стана така изобщо, децата от всичките групи се блъскаха, госпожи,баби,дядовци, родители, голяма какафония .

# 54
  • София
  • Мнения: 6 261
И нашето тържество бе вчера. На децата от ДГ се раздаваха зрънчо, вафла, шоколад, банан и 2 мандаринки в торбичка. Подаръци нямаше. Яд ме е, че аз и още едни родители оставихме фотоапарати и госпожите не са снимали с тях. От яслата имам страхотна снимка как Дядо Коледа дава подарък на Стефан.  Sad Снимали са групата, наредени на столчета, преброих 26 деца. Много са сладки. Laughing
В яслата тържеството беше с родителите и аз си я снимах.  Peace Сега съм "поръчала" 2 снимки - обща и индивидуална с Дядо Коледа, по левче едната, но още не са готови.

Относно боледуването - ще намалее когато детенце свикне с ДГ и изгради имунитет. Стефан вече много рядко боледува в сравнение с миналата година в яслата. Ако усетя сополче и действам и аз клеевата и сребърна вода. Има ефект, даже не стигам до Панадол.
Ох, и аз се надявах да не боледува, защото в яслата се беше закрепила.  Rolling Eyes Но не би, даже и пневмония направи - явно нови деца=нови бацили.  Laughing

Подаръците за госпожите ще дам на 23.12 - последният работен ден.
Нашата градина от днес са със сборни групи и заради пневмонията сме направили график с родата до края на годината да не я пускаме.

Утре ще посетите ли някое мероприятие с Дядо Коледа? На 14.12 бяхме на постановката "Писмо до Дядо Коледа" в Гранд хотел София, за утре се чудя..... newsm78
Майка ми ще я води на благотворителния маскарадPeace Както вече писах - здрави сме, трябва да я пазим тя да не се разболее, ама някак си не ми се връзва да я затворя вкъщи по празниците.  Rolling Eyes


# 55
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 413
И Кристиян днес е в сборна група. Сутринта се е разплакал, искал си неговата група.. Rolling Eyes В стаята на тяхната група през почивните дни ще слагат ламинат и ще сменяват врати, лампи...Ще излезе нещо хубаво от дългата ваканция  Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 6 261
При нас слагат външна изолация и сменят олуците.  Wink  Peace

# 57
  • Мнения: 702
Когато ми остане време ще чета, сега само да се запиша в новата тема.

Ние сме си в къщи с гнойна ангина и  на антибиотик  Sad

# 58
  • Мнения: 479
Ееее Шоши лоша работа.
Дано по-бързо се оправите че за празниците да сте здравички вече. Hug

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 414

Тарталета, тази сребърна вода от аптеката ли я купуваш и по колко капки капеш при хрема?

Купих я от аптеката, да. Едно синьо шише- Аркол. Не капя капки, направо със спринцовката впръсквам по 3-4 кубика в ноздра.

Общи условия

Активация на акаунт