Дядо Коледа подаръци дарява, ЮЛЧЕТО елхата украсява

  • 22 807
  • 295
  •   1
Отговори
# 270
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Добро утро Hug Една приятелка ми се обади, че ще дойде да пием кафе и аз станах, направих... Ама тя не дойде и сега ще го пия тук. Късно е да ви черпя smile3534

Ели, не всеки рак се причинява от вирус, за това няма ваксини към другите Peace А и представяш ли си да се ваксинираме срещу всички видове рак Crazy Да ни пази Господ и това е Praynig

За ваксината, дам, имаше много противоречиви мнения миналата година, повечето негативни. И аз взех негативната страна, но по-скоро защото ми е страшно скъпа Whistling Така или иначе няма да я слагам, а ще чукам на дърво.

За Ларедута не съм съгласна, че само детските дрехи си струват Stop Взех си страхотно зимно яке - пухенка за 4Е, блузи, вълнени пуловери за мъжа ми, джинси, бельо... и всичко това за по 1-2-3-4 Е. За тези пари са перфектни. Да не говорим, че има маратонки /Адидас, Пума, Найк, Умбро, Спортив (онези с петела Blush)/ за 20-30-40 Е. Смятам, че дрехите са много качествени, и то аз взимам само евтинийки, а скъпите са още по-хубави сигурно. Но трябват пари в картата Laughing

Ох, много ми е студено, климатика не може да стопли хубаво, а коминът се е запушил нещо и не можем да палим печката на дърва и въглища. Иначе с нея става рай вътре /клонящ към ад Rage/ Grinning

# 271
  • Мнения: 1 341
Здравейте!
Попаднах на нещо интересно във форума и искам да го споделя с вас.

Професията "Майка"

1.Професия „майка“ включва всичко от детегледач, главен готвач, мияч, през семеен счетоводител до перфектна любовница. Това всичко - в работна седмица от 24 часа х 7 дни.

2.Бъди подготвена, че не можеш да бъдеш подготвена. Няма нищо предизвестено. Никога не успяваш да овладееш нещата, защото винаги се появява нещо, което ще те изненада.

3.С второто дете не е по-лесно. Тъкмо първото дете е поотраснало малко и решаваш, че вече владееш положението с второто, се оказва, че то е съвсем различно по темперамент, развитие и има съвсем различен вкус.

4.Намираш се в постоянен омагьосан кръг - когато разрешиш един проблем – винаги се появява друг. А ако имаш повече от 1 дете – броят на кръговете нараства пропорционално.

5.Ще губиш самообладание и после ще съжаляваш за подхвърлената заплаха или реплика. Това не е толкова „опасно“, ако се извиниш, ако се налага.

6.Никога повече няма да си и помислиш да пипнеш или да целунеш чуждо дете по ръчичката или бузката.

7.Ще свикнеш с мисълта, че мъжът ти все „случайно“ буди бебето, докато му се наслаждава в леглото след връщане от работа.


8.Ще благославяш Господ, за това, че е измислил кофеина.

9.Ще опаковаш старателно и надлежно багажа на бебето и всичко, от което се нуждае за семейния уикенд, та дори и милион други неща, които изобщо няма да погледнеш, но ще забравиш най-важните неща за себе си и мъжа ти.

10.Ще се чудиш дали можеш да обичаш второ дете толкова много.

11.Ще се чувстваш заклещена у дома с детето и ще завиждаш на съпруга си за всяко удоволствие, което си позволява извън или в дома – дали гледа мач или емисия новини, прочита вестника или дори за времето, в което е сам и пътува за работа.

12.Ще завързваш неочаквани (дори за теб) контакти с непознати с коремче или с малки деца. Същевременно несъзнателно ще се стараеш да отбягваш срещи със семейни приятели без деца.

13.Ще се дразниш на гънките на чаршафа, но това няма да надделее над нежеланието ти да го изгладиш.

14.Ще ти се иска да се извиниш на приятели, които са имали деца преди вас и затова са ви отделяли по-малко време.

15.Ще благодариш възторжено за всеки подарък на детето, който не произвежда шум и няма светлини.

16.Промяна на плановете в последния момент. Седмици наред броиш часовете до срещата ти с масажистката ти/киното с приятелка, а предната вечер бебето ти вдига температура.

17.Независимо, че ти си тази, която е залепена за бебето 24 часа, първата му думичка (или съчетание от срички) ще бъде „та-та“ или „та-ти“ (или дори „ба-ба“). Ще намериш успокоение в оправданието, че те по-лесно се произнасят от „ма-ма“.

18.Ще откриваш странни остатъци от всякакви храни, мушнати, случайно попаднали, или скрити на всевъзможни места.

19.В един момент ще се примириш със стриите, защото ти придават индивидуалност.

20.Ако преди ти е отнемало часове да се изкъпеш, да си изсушиш косата, да се гримираш и да се облечеш, сега ще успяваш да свършиш всичко това за завидните 10 минути.

21.Ще се чувстваш безпомощна в дадени моменти, особено в опитите си да направиш света на детето ти щастлив и безопасен.

22.Ще молиш роднини или приятелки да погледат детето за 10 минути, за да можеш да се изкъпеш.

23.Винаги ще се чудиш защо другите майки са по-слаби.

24.Ще се опитваш да си припомниш какво е това „8-часов сън“.

25.Ще започнеш да изпитваш панически ужас от близкостоящи кихащи и кашлящи.

26.Ако мъжът ти излиза сам на разходка с детето, старателно ще се грижиш никога да не си забравя телефона.

27.Ако си излязла сама навън, ще се чувстваш като гола.

28.Ще завиждаш на всички около теб за това колко естествено хапват храни, които не са подходящи за теб, защото кърмиш или си бременна.

29.Когато приятелки те канят на вечерно излизане ще си задаваш въпроса дали не си прибързала с децата.

30.Въпреки всичко това, когато излизаш или те няма у дома ще броиш минутите, когато отново ще можеш да прегърнеш малкото зверче и ще благодариш за огромното щастие, че имаш такова прекрасно семейство.

# 272
  • Мнения: 1 341
Ронка,само език ли ще учиш,или подготвителна година с език и после нещо друго?
Първата година ще е само език, после живот и здраве нещо друго.

# 273
  • Мнения: 708
Иска,купувам само един и същи вид, откакто давам.Купувам го от Пикадили или Кауфланд.Според мен е най-добре да е от лицензиран производител,за да няма риск от слагане на разни примеси.Аз капвам в чашката малко зехтин за мазнна.Също така е много важно да се пие венага,защото се окислява много бързо от кислорода във въздуха и така се разграждат полезните съставки.Сега съм решила да слагам и малко целина,но е много кофти на вкус и не знам дали Алекс няма да я усети.
Къде на сериозно,къде на шега,но нашите имат една съседка до вилата,която цяло лято пие сок от целина,а зимата чай от суха и на 70 година изглежда като на 40-45,да не говорим,че бабата има любовник на 50 години и той се жали,че го скъсва от секс Mr. Green
Сега съвсем сериозно,целината и един от елексирите за здраве и дълголетие. Naughty   
Лети в нашия Кауфланд няма ,а Пикадили тепърва отваря в Ямбол,но има един друг магазин пак хипермаркет и от там съм взимала в найлонови пакетчета и мисля ,че е на Варненска фирма. А , че се пие веднага сока го знам и не знам за теб ,но аз го давам на гладно. Марти когато беше на две години боледува от пневмония и благодарение на тези сокове се възстанови много бързо. Аз не съм ги спирала ,само когато имаше диария тогава.А за целината не знам ,мисля ,че моите мушмороци няма да го пият ,защото вътре им слагам Цитросепт и ще стане супер гадно.
Дю Hug
Рени виж тук http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=2425 аз съм го давала на децата с мед както го описва д-р Михайлов ,но една препоръка от мен от начало дай малко и виж реакцията на детето ,защото е доста силно и да не се получи алергична реакция. Поне според мен. Ние нямаме проблем и съм давала така както пише на опаковката.
Ивка момичетата са ти писали за хомеопатията пробвай ,ако не му помогне поне няма да навреди виж тук има мама със сходен проблем на твоя http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=2356
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 274
  • Мнения: 1 298
Мед,вода и пчелен прашец  ooooh! няма ли да стане твърде сладко  Thinking

Тук строят Кауфланд.Също и мол Плаза,където ще има хипермаркет Карфур  Wink

# 275
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
Мед,вода и пчелен прашец  ooooh! няма ли да стане твърде сладко  Thinking

Прашецът не е сладък Peace

# 276
  • Мнения: 845
Момичета, имам комп и нет на работа вече  newsm44 Сега ще мога да ви наглеждам и през деня, само че и този месец  ми е напечено и не се задържам в стаята. Ама от февруари ще ви наглеждам и от работа Wink

# 277
  • Мнения: 433
Рени,аз го слагам в кисело мляко, с мед и дори прополис.Алекс го пие и няма проблем,пр условие, че е голяма претенция  ooooh!В никакъв случай не го слагай в горещ чай,защото топлината разглажда всички полезни съставки

# 278
  • Мнения: 1 298
Ооо,Тиция мерси  Heart Eyes Ще го сложа тогава в студен пудинг и ще бъркам да се разтвори  Thinking

# 279
  • Мнения: 845
Здравейте момичета! Hug
Ивче-наистина е хубаво да провериш слуха на Цецко, за твое успокоение. Моята кумичка преди няколко дни това направи с кръщелника ми. За третата сливица те се лекуват с хомеопатия. Малкия сега ще стане на 5 години и от мъничък е вечно с хрема от тия гъстите гнойните сополчета и благодарение на хомеопатични лекарства сега е добре. Party
Рони-ти да не си скрита ясновидка? Simple Smile Хубаво е, че всичко се е разминало в добра насока. То това време се побърка напоследък.  Rolling Eyes С това глобално затопляне............ Аз щях да те питам Емка като спинка до толкова късно има ли следобеден сън, защото Гоги беше така и не спеше през деня. Много интересно това с професия Майка. И е пълно с истини Wink
Рени-аз също съм си поръчвала от Ларедут неща, но все не уцелвам размерите и се отказах. На Венцито малко, а на Гогито голямо  hahaha
Ели-знаех си аз, че ще се справяш със студентството  Party И съм убедена, че всички изпити ще си ги вземеш от раз Hug Бъди упорита и ще успееш.

# 280
  • Мнения: 1 241
Бях на първия преглед, всички е нормално за сега, след 10 дни съм отново и тогава ще пускаме стандартните изследвания. Спомена ми док, че имам обърната матка.

 Hug

# 281
  • Мнения: 1 298
Дю,радвам се че всичко е наред при вас  Hug

Момичета,някой ше пуска ли поръчка в Ларедут тия дни ? Че аз пуснах,пък съм си харесала днес едно саке  Embarassed

# 282
  • Мнения: 845
Спомена ми док, че имам обърната матка.
А спомена ли ти, че 50% от жените са с обърнати матки. Wink Тия доктори като се изпльоскат с техните термини и могат да ошашкат пациентите на момента. Дю, това в никакъв случай не влияе на бременността. Радвам се, че всичко е ОК! Hug

# 283
  • Мнения: 708
Спомена ми док, че имам обърната матка.
А спомена ли ти, че 50% от жените са с обърнати матки. Wink Тия доктори като се изпльоскат с техните термини и могат да ошашкат пациентите на момента. Дю, това в никакъв случай не влияе на бременността. Радвам се, че всичко е ОК! Hug
Peace Вярно ей ма на и аз съм с обърната матка ама две здрави дечица имам и майка ми е с обърната матка ,но проблем с бременностите си не е имала . Когато моя гинеколок ми каза ,че имам обърната матка ми каза ,че просто го споменава като факат ,а не като заболяване или някаква пречка.
Ети и Валери спи до 10 и 30 -11 часа ,но след обед си знае в 3 най-късно в 4 си ляга за след обеден сън и като го откара по 3 часа и вечерно време ни преспива всички и тогава мирясва Mr. Green голям бонбон ми е . Поспаланко като чичо си не случайно е кръстен на него Wink
Ох днес празнувахме именния ден на моя ,защото беше в командировка и сега съм грогий. Момичета вие изморявате ли се бързо? Не знам ,но днес моя беше на работа и аз докатао оправя децата да ги нахраня ,преспя ит.н. и докато приготвя всичко за вечерта сега така ме боли кръста ,че едва седя.
Лека и спокойна вечер от нас  bouquet

# 284
  • Мнения: 314
Дю: Hug
Иси;изморявам се много тези дни,ама май е от това,че съм леко позабременяла. Mr. GreenА болките в кръста са много силни от сега. Rolling Eyes
Ама и преди бях така първите месеци,после ще затихнат и ще се появят накрая.А след раждането ще са вече много,много силни.Както раждам големи бебета и после с всичкото това вдигане,преобуване...Че сега и Зоя се налага да вдигам,нося,например като я слагам в колата.А тя много тежи Confused,според мен е вече поне 17 кг. TiredАма това де е. Mr. Green
Ние отиваме на разходка,до после. Hug

Общи условия

Активация на акаунт