Перник - 12

  • 28 090
  • 282
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 818
все съм чувала че раждането много боли.   newsm78

Мен започна да ме боли много, когато вече имах 8см разкритие, преди това ме болеше като по време на цикъл. От тия 8см до раждането и двата пъти имах по половин час на разположение преди да започнат напъните.
По принцип при раждането контракциите се увеличават с времето и като сила и като честота. Ако те заболи, пък после спре - значи не му е дошло времето. Няма страшно, ако родиш без да усетиш, ще си щастливка Wink Hug

# 166
  • Мнения: 379
все съм чувала че раждането много боли.   newsm78

Мен започна да ме боли много, когато вече имах 8см разкритие, преди това ме болеше като по време на цикъл. От тия 8см до раждането и двата пъти имах по половин час на разположение преди да започнат напъните.
По принцип при раждането контракциите се увеличават с времето и като сила и като честота. Ако те заболи, пък после спре - значи не му е дошло времето. Няма страшно, ако родиш без да усетиш, ще си щастливка Wink Hug
Joy И аз мисля че ще съм щастливка. Само се притеснявам, че ако мъжо ми припадне докато си раждам кротко вкъщи няма да има кой да ми пререже пъпната връв.  Joy

# 167
  • Мнения: 1 608
Joy И аз мисля че ще съм щастливка. Само се притеснявам, че ако мъжо ми припадне докато си раждам кротко вкъщи няма да има кой да ми пререже пъпната връв.  Joy
Joy Joy Joy

Мен ме бяха наплашили, че няма да вляза в деветия и ще родя и двата пъти,  а преносих с по 10 дни и двамата юнака.
Първия път контракциите ми почнаха чести на 5-7 минути, но бяха слаби. Родих почти 48ч след като почнаха.
Втория път предизвикаха раждането.

# 168
  • Мнения: 22
Мен пък ме боля само  2 часа,през останалото време да 8см,нищо не усещах,само леки контракции и имах кървене,не обилно,а кото при цикъл.Кървенето започна на шест сантиметра разкрития.Зная защото си бях вкъщи,бях се разбрала с доктора(който беше в отпуск) да ме чака в 6ч в болницата и че 22ч ще си имам бебче.
Та аз отидох сутринта на преглед с 2см р-тие,той ми го направи на 4 с пръсти и ми даде хапче за бързо и безболезнено р-тие,каза отивай си вкъщи и стягай багажа.(2нощници,дамски превръзки-гиганти,тоалетни принадлежности,голяма кърпа(хавлия),тоалетна хартия,документи,мокри кърпички и минерална вода от 1,5л,гащи удобни от тези бабешките поне 3-4чифта,зарядно за телефона и телефон,лиглин2кг-за болницата,спрей БИВАЦИН много е готин и помага страшно много)за бебето(памперси,мокри кърпи,биберон залъгалка(за всеки случай,)кремче,)В 5часа прокарвах и се уплаших,звъннах му по телефона и той каза-ами хайде тръгвай към родилното аз ще те изпреваря,за да ти е спокойно.Там докато оправим документи,да се съблека и клизмата стана 8ч.Сложиха ме в пред-родилна и ме включиха на апарат за да слушат тоновете на бебето,включи ми с-ма и седна в краката ми на кревата.
Да чака бебо Laughingдокато си говорехме контракциите се увеличиха и той ми придържаше краката,защото се схващаха(така избегнахме схващанията)Седейки и говорейки си нежно ми вика-ХОДИ ЛИ ТИ СЕ ПО ГОЛЯМА НУЖДА? Joy
А з си казах,абе ме мен ме боли той за к`во ми говори newsm78,така започнаха силните болки и ми поставиха две инжекции болкоуспокояващи от рода на бусколизина.......в 21:30ч вече усетих що за контракция е истинската контракция продължаваше около 2мин през 5минутки болката усещах в кръста и в 21:50 усетих,че ми се ходи до тоалетна по голяма нужда(промених и начина на викане,по скоро крещене Laughing Laughing Laughing)Д-ра позна,че е време и ме качи на леглото с три напана и негова помощ отгоре Кальо се роди точно за 10 минути.

# 169
  • Мнения: 222
Абе аз забравих да ви питам  ooooh! за бебето искат ли някакви дрехи за в болницата да нося?Или само после комплектчето за изписване (което може и по-натам да го донесат, нали)  newsm78
А, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ТЕЗИ ДНИ!!!   bouquet   bouquet   bouquet

# 170
  • Мнения: 22
Абе аз забравих да ви питам  ooooh! за бебето искат ли някакви дрехи за в болницата да нося?Или само после комплектчето за изписване (което може и по-натам да го донесат, нали)  newsm78
А, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ТЕЗИ ДНИ!!!   bouquet   bouquet   bouquet
За бебето не искат дрешки,заради стерилността.Дрешки само за изписването ще ти трябват.
Ще се наложи и някой да оправи на бебето акта за раждане.Така,дрешките ще ти искат в деня на изписването.

# 171
  • Мнения: 222
Ще се наложи и някой да оправи на бебето акта за раждане.
То какво трябва за това - акт за бракуване между нас, лични карти на двамата родители или какво? Аз не мога ли да нося въпросните документи или трябва някой друг да помага?
А и още с един въпрос да ви застрелям - кога се избира педиатър? Препоръчайте ми някой!
(Извинете ме, че така ви разпитвам, и сигурно вече ви досаждам, ама вие сте минали вече по моя път...    )
  bouquet   bouquet   bouquet

# 172
  • Мнения: 22
Неможе ти да го направиш акта за раждане.Щом се роди бебето ще ти дадат докумети(епикриза)за раждането на бебето,там са записани дата,часа и името на бебето.И докато си в болницата някой твой близък с тези документи+личните карти и на двамата родители и свидетелтво за брак се отива и се подават документите.Щом Акта за раждане стане готов и близките ти ще го донесат пак в родилно,че без акта за раждане няма да ви изпишат.
Ами трябвада го избереш преди да влезеш в болницата,защото там на следващият ден след раждането ще те питат кой е .Аз съм прид-р Ани Янкова,но тя не записва малко с връзки съм при нея.Нека другите майки да ти препоръчат и трябва да отидеш да говориш с нея преди да родиш,за да кажеш в родилно и те там я записват.

# 173
  • Мнения: 212
Аз да добавя за Удостоверението за раждане - то се издава от общината (ако раждаш в София - от районното поделение на общината). Става готов около 20 дни след раждането.
Аз поне като раждах ми дадоха една бланка, която попълних, после не знам кой какво и къде е носил, но за Удостоверението май от болницата пращат директно в общината информация.
За самото раждане не може да се говори еднозначно, при всяка протича различно.
Аз лично преносих с 9 дни и накрая ми го предизвикаха със система окситоцин. А за болката - всеки я понася различно. Признавам, че моя праг е много нисък и оревах цялата втора градска  Embarassed. Но пък всичко е въпрос на няколко часа, после минава и заминава, остават само приятните емоции  Peace
Успех на всички, които са 2 в 1  Hug

# 174
  • Мнения: 109
Здрасти момичета Hug
Добре дошла на Миринда  bouquet Навестявай ни без притеснение и се включвай смело. От коя част на Перник си?

Момичета, трябва ли му на някой детско креватче???????? Една приятелка, дето живее в Италия и чат-пат си идва, продава креватче. Нейната госпожица е спала в него точно три пъти и то си е чисто ново. Купено е преди две години; дървено, светло на цвят, с матраче и махаща се решетка от едната страна;с две чекмеджета на колелца( могат да излизат целите от под креватчето). Ако някой се интересува да ми пише на лични.

# 175
  • Мнения: 22
А тук в Перник става готов за два дни.Поне Юни месец така беше.Илиян и майка отидоха да отнесат документите и на другият ден вече беше готов и го донесахо обратно в болницата,а за СФ незная за колко време става,аз говорих за ПК.Но имай и това в предвид,което е написала Миринда.

# 176
  • Мнения: 212
От Изток съм, на Рашо Димитров, срещу Блян, 74 блок. Сега когато сме там се подвизаваме на вътрешната площадка между блоковете  Mr. Green

# 177
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
За документите, Крис отиде с двете лични карти в малката сграда пред общината , ние нямаме брак, за бракуваните Mr. Green трябва и свидетелство за брак и след 2 дена дават акта за раждане на бебето, че без него не изписват от нашата болница. За педи те питат още в родилно и ти дават нещо като направлени с което да го запишеш бебето при избрания лекар. Аз записах Мишка в деня на изписването, при д-р Дойчинов. Кабинета му е в болницата първи кабинет в детска поликлиника. Доволна съм от него, защото не изписва веднага антибиотик, а първо препоръчва хомеопатично лечение. Племеницата също е при него

# 178
  • Мнения: 109
От Изток съм, на Рашо Димитров, срещу Блян, 74 блок. Сега когато сме там се подвизаваме на вътрешната площадка между блоковете  Mr. Green
Тая, дето има едно като хълмче издигнато и голямо крушово дърво в единия край? Къде си учила основното?

# 179
  • Мнения: 379
А да сте чували нещо за д-р Куковска? И тя била в детска поликлиника. Аз май на нея съм се спряла засега, но още отзиви биха били добре дошли. В кв.Изток доколкото знам няма свестен педиатър или поне на мен не ми е известно. Ако знаете някой - препоръчайте ми.

Общи условия

Активация на акаунт