kak da krastia decata si

  • 3 677
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
Кажи му да си избира - едното дете да е кръстено на твоята страна, другото - на неговата. Ако толкова иска едното дете да носи неговото име, значи дргото ще го кръстите на някой от твоите родители. Лично аз много повече харесвам имената на твоите и неговите родители, отколкото неговото, но това си е мое мнение. Ако пъкнякой от вас е суеверан, може да изтъкнеш и това, че не е на хубаво детето да се кръщава на майка си или на баща си (поне аз така съм чувала).

А пък на мен ми хрумва, че може би няма да е "честно" и "равностойно" едното момче да носи името на баща си, а другото - не. Като че ли единият е пренебрегнат. Това е аргумент, който можеш да използваж.

 Peace

А иначе като комбинация от имена ми допадат Марин и Радослав  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 183
Мъжът ми пък категорично отказа да кръщава нашите момчета на някой от фамилиите, за да няма любимци на тая или оная рода! Аз по принцип съм съгласна да си кръщавам децата на някоя баба или дядо, щом това ще ги направи щастливи, но  1год. и 2 мес. след раждането на нашите близнаци мога да потвърдя, че мъжът ми беше прав. Просто бабите и дядовците несъзнателно търсят родовите си белези във всяка бебка и са леко склонни да отдават предпочитание на техния си род  Wink Представи си всичко това комбинирано със съответните имена. Какво лошо ако са Георги и Николай???? - ще хапвате агне и рибка (то всъщност това ми беше определящо докато ги мислех  Grinning)

Общи условия

Активация на акаунт