Раждане на село

  • 4 086
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 521
ми и аз да ви разкажа за едно село -раждащи няма,но принципно имат едно нещо като здравен дом.ходи един лекар само в четвъртък.баба ми мин година имала спукана язва ама жената де да знае.всичко било в кръв,много се уплашила,минал комшия,комшията казал на един друг познат с телефон,та той се обадил на татко та търчахме да я вземем.айде в болница,ама на частно,че нема такова нещо кат личен лекар,айде 3000 лева.от боницата във Варна за пейс мейкър ( него го отпуснаха по зк че е пенсионерка).да ни е жива и здрава ама ако беше чакала другия четвъртък  Tired .има доста такива села но младите моми там май са малко.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Едва ли бременните раждат в малките села-според мен ходят в съседните градове

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Раждане на село според мен мисия невъзможна , поне в БГ .

# 18
  • Мнения: 1 919
Според мен отиват да раждат в големите градове/близо до селото/.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Като прочетох малки планински села, веднага се сетих за малки села в Родопите. Не знам дали там са останали млади хора, които да създават поколение. Според мен всички са се ориентирали към по-големите населени места. Дори да има жени, които раждат в тези села, те едва ли имат Интернет, за да го споделят.
Peace Peace Peace

# 20
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Раждат в най-близкия град, в който има болница с родилно. По-заможните се отправят към областните градове и така. Аз съм от малък град с 8000 души население. Болницата я отремонтираха, купиха нова апаратура и всички бременни от общината започнаха да ходят там за наблюдение, докато преди това биеха по 2 часа път в едната посока, за да отидат на преглед в областния град.
Обаче какво е положението в Родопите, например, не мога да си представя Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 9 814
Имам къща в Искърското дефиле, т.е. на разстояние на не повече от 40 км. от София
И макар че, има болница, родилно, патологично отделение и дори идват лекари от София да правят секцио на година се раждат не повече от 100-на бебета. И това за община от 50-на хиляди души.
Имам доста познати от наистина далечната провинция, които родиха в София- Благоевград,Сандански, Гълъбово.
Ясно е какво правят жените от малките населени места, дори и за консултации пътуват и по час до областните градове.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Наблюденията ми сочат, че пътуваш до големия град, за да родиш, и си разчиташ на късмета. Друг вариант е временно да се пренесеш да живееш в големия град, примерно като влезеш в 8-мия месец и чакаш до термин.

Има раждания и в домашни условия, особено зимата и особено в по-отдалечени населени места.

Апропо, и в София може да ти се случи да родиш я в трамвай, я в такси (снощи това последното за бройка не се беше случило на 16 годишно момиче, заради задръстванията на тракторите)

# 23
  • Мнения: 1 763
Родителите на мъжа ми живеят в голямо село. Има много млади хора, деца, ясла, детска градина, училище. Обаче няма родилно. Родилките ходя до най-близкия град, добре, че не е много далеч.

# 24
  • Мнения: 3 092
Да , сигурно пътуват до най - близкият  град , няма как .Другият вариант е да раждат у дома .
Стана ми тъжно , честно да ви кажа .

# 25
  • Мнения: 2 334
Според мен отиват да раждат в големите градове/близо до селото/.

И аз така мисля  Peace

# 26
  • Мнения: 4 434
Ами ако бременната е от село...ще роди в съседен град,така е станало с майка ми Wink

# 27
  • Мнения: 826
Ако изобщо там са останали млади хора, сигурно си раждат в къщите. Там порядките са други и хората са "обветрени" и претръпнали от живота, та сигурно не виждат голям проблем да си раждат вкъщи, до печката с мачката Grinning

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 270
Малките села нямат лекар в поде1ето случаи, такова е селето на баба ми там лекар идва веднъж месечно и тя казва, че е много внимателен  Sunglasses. Но пък що се отнася до раждане си мисля че винаги ще се намери близък град с болница. Мисля си че авторката пита ако се случи ненеадейно на бременна която е в провинцията.

# 29
  • Мнения: 2 172
Като прочетох малки планински села, веднага се сетих за малки села в Родопите. Не знам дали там са останали млади хора, които да създават поколение. Според мен всички са се ориентирали към по-големите населени места. Дори да има жени, които раждат в тези села, те едва ли имат Интернет, за да го споделят.

И аз това си помислих  Peace

Общи условия

Активация на акаунт