очаквам 2 момчета роднините реагираха лошо

  • 7 720
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
Едно момиче, аз да си кажа също понеже мойта щерка е по-палава и инатлива. Сина ми по се води, ама щерката не. Тя каквото си е наумила това трябва да стане ако ще каквото ще да е Laughing Така че не си мисли поне ти, пък роднините да си гледат работата. Другия път като си отворят устата да ти говорят глупости можеш да им кажеш така - ееее, като гледам не сте доволни че ще са момчета, значи няма да искате и да ги кръщаваме на вас, тъкмо ме улеснихте и ще си ги кръстя както намеря за добре, щом сама ще си ги гледам Peace

Дъмпер, ама твоите верно луди глави бре ooooh! И все главите си чупят, какво правят тия моми ooooh!

# 16
  • Мнения: 7 803
уникум са моите. не случайно прякора на тони е тони бесното  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 336
уникум са моите. не случайно прякора на тони е тони бесното  Mr. Green
Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 315
аз мисля,че децата са нещо прекрасно .Казвам ти  ЧЕСТИТО ЩЕ ИМАШ ДВЕ ЧУДЕСНИ МОМЧЕТА!!!!!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 291
Това с кръщаването е идея Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 069

Аз като имам 3 момчета .... все още съм жива и май наред с акъла си Wink. Е малко го играя понякога като старшина в казарма, ама това е весело като се замислиш.


 Joy Joy Joy И АЗ, И АЗ, И АЗ ТАКАААААААААААА

edno_momiche, не мисли за това сега, тегли една м...на на роднините и се радвай на бременността, мечтай за момента, когато ще си видиш дечицата и ще ги прегърнеш.

Малко са жените, които могат да се похвалят, че са ОБОЖАВАНИ от толкова много мъже... Всичко е прекрасно, независимо какъв е полът на децата.

# 21
  • Мнения: 1 924
Общоприето/и съвсем неправилно/е схващането,че момченцата са палави и необуздани,
пък то хич не зависи от пола Simple SmileМоят син е такъв кротушчо,откак се е родил кажи-речи сам се гледа Heart Eyes(Пожелавам ти и на теб същото,голям рахат е)
А роднините сега си приказват,пък после няма да се отървеш от тях,като почнат да искат да гледат децата,да им се радват Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 1 711
edno_momiche, честита двойна радост   bouquet  Лека и безпроблемна бременност и когато се появят на бял свят момченцата да бъдете най-щастливите родители  Hug  bouquet
Сега за роднините... въобще не им обръщай внимание и не им се връзвай. Напротив, мисли си колко хубаво ще бъде, а то наистина ще е така. Когато казахме на роднините, че ще имаме близнаци и при нас имаше разни изказвания, особено от брата на мъжа ми, който има едно момче и те бая зор видяха до 3 годишна възраст и само ни казваха "леле, ужас... 2ма като него, вие ще се побъркате" и такива подобни изказвания. Аз обаче всеки път си казвах, че на пук на техните уж майтапи моите дечица ще бъдат най-добрите и тогава ще видим какво ще говорят. И наистина е така, моите двамата заедно се гледат по-лесно, отколкото техния който е едно дете. Така че зареди се с положително мислене, наслаждавай се на бременността за да се радваш после на 2 прекрасни дечица, без значение какъв пол ще са  Hug
Малко се увлякох, но да кажа и аз за общоприетото твърдение, че момчетата се гледали по-трудно. Дрън, дрън, няма такова нещо... това въобще не зависи от пола. Казвам ти го от личен опит, защото имам и момче и момиче. Синът ми е толкова кротък, е прави пакости, но като цяло е много послушен, а щерката тя е такъв инат, като не е нейната крещи, сърди се, глези се... направо понякога ме изкарва извън нерви. То като гледам май ще излезе, че момичетата са по-трудни  Joy хихи.
Още веднъж лека и безпроблемна бременност и ще видиш, че това да имаш близнаци е най-голямата радост, кяото може да те сполети  Hug

# 23
  • Силистра
  • Мнения: 288
Здравейте!
Аз да се запиша в темата, макар да нямам и да не чакам близнаци, но чакам второ дете /първото момче/ и какво ми прави впечатление, не само от роднини, но и от познати и приятели, абе всеобщо схващане. Всички смятат, че майките на момчета са жалки, не обичани, не уважавани, не признавани, друго бил да си имаш момиченце....защо? Майките на момичетат по-обичани ли са?
Не зависи ли всичко от възпитанието, от родителите и от бащата най-вече?
Бабата на моята свекърва като родила второ момче и викала:"Горката майчица, дано третото да е момиче" и то със сълзи на очи? Трагедия...
Какво значение има пола на детето, когато семейството е сплотено и децата са възпитани както си му е реда?

# 24
  • Мнения: 4 514
Здравейте!
Аз да се запиша в темата, макар да нямам и да не чакам близнаци, но чакам второ дете /първото момче/ и какво ми прави впечатление, не само от роднини, но и от познати и приятели, абе всеобщо схващане.
Аз сега вече не си спомням дословно каква реплика беше отправена към мен, но беше в духа на "Ох, горката, кой ще те гледа на старини?"  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 291
Дори докторката при която ходя вика "лелее ама как ще ги гледате сега", а най-честата и най-миловидната реплика от поне 50% от реакциите е"Мноого ще ви е трудно",дали ще имаме едно момченце и след 2 години още едно -пак ли щяха да ме оплакват така-ми сигурно.
Да ви кажа освен момичетата от форума, които искрено се зарадваха на новината, особено тези които знаят какво преживях докато забременея,всички останали ме оплакват,всички..не само родата.
Почвам вече да го приемам и да не се дразня толкоз колкото първите един два дни Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 336
Хехе, и като родиш пак ще те оплакват по градинките Joy Няма отърване Crazy

# 27
  • Мнения: 359
едно момиче, дай да разменим по едно, аз чакам 2 момичета Simple Smile Тъкмо както те почнат пак родините ще им кажеш че си уредила нещата Simple Smile)

А при нас, дори негласно е обратното. Не се ли е родил мъж, все едно нищо не се е родило. Та кой ще продължи 'рода'?! Има места в БГ където мъжките рожби са със специален царски статут, а твоите глупости ще ти говорят....

Аз съм била мега-дива като малка. Вечно с момчета, по дърветата, със счупени крайници, отговарях на майка ми, биех се с децата, и никои не можеше да ме контролира. И до сега е така, както казва баща ми "като си решила-троши си главата" Simple Smile Та не е гарация, че момичетата ми няма да са по-непослушни от твоите мъже:)

# 28
Е-е... ама защо винаги най-близките нараняват най-силно?
Аз също съм майка на поотраснали близнаци- момче и момиче. За сега сина ми е доста по-кротък и разумен от дъщеря ми.
И аз никога няма да забравя- когато разбрах, че ще имам близнаци собствената ми майка, на която толкова много се надявах за подкрепа ми каза "Дано да не е вярно!". А аз и без друго бях доста шашната от новината- най-вече от неизвестността как ще се оправим, и тя.... ме заби! И до сега си ги гледаме почти изцяло сами- дори не се моля за особена помощ, оправяме се както можем.
Ще се оправите и вие- най важно да сте живи и здрави!

# 29
  • Мнения: 1 291
Да определено вече се успокоих,като прочетох колко много мами са били принудени да слушат подобни реплики.
Аз се афектирах главно от това,че при положение че знаят колко време, мъки и пари ни е струвало и как знаят че искам точно 2 момчета, гледат собствените си желания, а не се интересуват от моите.
И това се случва още в деня когато им казвам добрата новина,весела щастлива.
Вече във времето се примирих.Макар че репликите продължават от всеки на когото кажа.

Общи условия

Активация на акаунт