***Обучение за доброволни консултанти по кърмене в София***

  • 20 139
  • 430
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 12 298
  Хедра, а какво стана с идеята след това да останем да упражняваме някои неща?

# 376
  • Мнения: 223
Хедра, опитвам се да се свържа с теб на ЛС, но лимита ти е изчерпан

спешно ми е Sad((

нямам ти друг координат

# 377
  • Мнения: 3 926
Аз ще дойда ако мога. Имам дребен със сополи, които го давят и кашля и кака с Т. Освен това утре трябва да видя едно бебе в Манастирски ливади.
Тъй де, ако Иван не ме изсели преди това и е навит... може да дойда после за малко Hug

# 378
  • Мнения: 1 328
Утрe, 05.08.2009г. в МОЛ-София (на Стамболийски):

- от 10.30 ч. Списание „Моето дете” и Либра ЕАД организират лекция   с участието на д-р Анета Попиванова на тема „Кърменето – свобода и сигурност”.

- Връчване на дипломите и картите на новите доброволни консултанти по кърмене към НКК

# 379
  • Мнения: 543
Е, крайно време беше някой да напише нещо в темичката ни!
Там сме утре!
Вълнувам се като първолак... Laughing

# 380
  • Мнения: 374
Групата от Пазарджик няма да може да дойде утре Sad
Наистина много ни е мъчно, затова после искаме подробен преразказ на видяното и преживяното и много снимков материал Hug

# 381
  • Мнения: 1 735
Изчетох цялата темичка! Поздравления за това, което правите Хедра, Асе, д-р Попиванова!
Дипломираните консултантки няма ли да се похвалят?
А скъсани има ли?

Много ми се иска да се включа за следващото обучение, само не знам как ще се оправя с толкова много пътуване, че Русе е бая далечко - 5 часа път с автобус в едната посока...
Много се чудя, дали не е възможно наистина това което предложи Meg! за дистанционното обучение, с камерка по Скайп?!  Praynig
Отдавна имам и желание и време, но педиатри които да подкрепят нашите идеи не познавам в моя град. А съм търсила бая!
Кога започва следващия курс?

# 382
  • София
  • Мнения: 6 744
Е, хайде, да се похвалим, честито на всички ни! Grinning

# 383
  • Мнения: 1 410
Цитат
Много се чудя, дали не е възможно наистина това което предложи Meg! за дистанционното обучение, с камерка по Скайп?!  Praynig
Не е лошо като идея и за такива мами като мен ....

# 384
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много добре мина мероприятието Grinning

Първо беше лекцията на д-р Попиванова, нехарактерно стегната и кратка hahaha - обикновено винаги се отвличаме да се говори много повече по темите, но в случая беше полезно да се фокусира вниманието на коремчетата. Бъдещите мами бяха много забавни - всеки път, като видеха снимките на току-що родени бебета в разните фази на засукване очите им направо ставаха огромни Heart Eyes

Връчването на дипломите беше организирано с една хубава изненада (и за мен беше изненада) - бяха връчени от д-р Маша Гавраилова, началник-отдел "Опазване на общественото здраве" в Министерство на Здравеопазването, която каза много хубави думи за работата на доброволните консултанти. Сподели колко резервирано са подходили в началото и как са се чудели дали майките въобще ще проявят интерес да ги консултират други майки, а не специалисти - но колко категорично се е наложил този модел на работа. И подчерта колко е важно сътрудничеството между доброволните консултанти и лекарите... сега остава и повече лекари да го чуят това hahaha

Сертифицирани са 28 момичета от различни градове на страната - София, Перник, Пловдив, Пазарджик, Благоевград, Хасково - които упорито пътуваха всеки месец в дъжд, пек и сняг, независимо от детски боледувания, празници и ПТП-та, за да присъстват на лекциите Heart Eyes Скъсани нямаше - даже напротив, доц. Недкова, която оценяваше изпита и писмените работи на момичетата, ни се скара, че сме дали неща, които биха затруднили даже и медицински лица и въобще не били като за майки-доброволки Joy

Следващото обучение е планирано вече, от януари ще стартира, живот и здраве - а и съдейки тук по темата и по майките, които междувременно пишеха за повече информация, май и местата вече са почти заети Laughing Ще има леко ограничение в бройката, защото тази година цифрата на желаещите ни изненада сериозно и групата стана огромна, което беше пречка при организиране на практическата част, наблюденията и проследяването на консултации в кабинета- този път обявяваме 25 места. Подробности ще има, като наближи - това е само малко предварителна информация.

Инфинити, Меги - не се очаква дистанционно обучение засега Sad А и ми е трудно да си представя да протича дистанционно - има си доста неща, които трябва да се видят и направят, не само да се слушат. Пък и момичетата ще ви кажат, че съвсем не беше лекции тип университетски, където седиш и пишеш какво ти приказват, а се стараехме да има доста групова работа, демонстрации и т.н. и още повече ще наблягаме на тези неща при следващото обучение. Но пък ако от някой град (или област) има повече доброволци и ни поканят, може да се организира нещо, както е във Варна Peace Тогава се прави за няколко уикенда през месец-два и пак се получава. Финансирането на такова начинание обаче определено си е проблем Sad

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 21:03 от hedra

# 385
  • Мнения: 8 242
мда.. ПТПта особено  Rolling Eyes
Тамън в унисон с темата тази година "Кърмене в извънредни ситуации" .. Блъснати, порой.. и.. Мамооо искам да цокаааам.. докато полицаите пишеха бележки и забележки  Crazy
И ме караха да дхам за алкохол.. Дзвинете, ама съм кърмачка.. как ме виждаде с алкохол  Crossing Arms

После снимки и повече за "приключението", че в момента се опитваме да пооправим колата  ooooh! (мъжо де  Heart Eyes)

# 386
  • Мнения: 1 735
Хедра, мерси за подробния и интересен отговор!
Само да питам, ако все пак намеря начин да пътувам, ще има ли местенце и за мен на този курс или тотално са заети всички места вече?

# 387
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не са заети всички места още - а и предполагам, че някои от тези, които са изявили желание досега, може да са възпрепятствани да участват. Има време, докато обявим официално - вероятно някъде през ноември ще е. Обещала съм да пусна инфото тук, така че като ви изскочи пак тази тема в Нови отговори, хвърляйте по едно око Wink

# 388
  • Мнения: 3 926
Е, честито на новите подкрепления Hug
Обащавам като имам гост-мама у дома да питам дали имат против още някой да гледа и помага, за да може по някоя от вас да участва с подкрепление в консултация.
А предвид историите с вашите проблеми, които дочувах по време на обучението, искрено се надявам и аз да получа много ценно инфо от първа ръка как се усещат някои от проблемите (за щастие аз самата не съм имала сериозни) Peace

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 21:08 от Асенцето :)

# 389
  • Мнения: 4 242
Честито и от мен!   bouquet
Асе, Хриси, има ли подкрепления от Бургас?
(Аси чакам да се обадиш непременно!!!!!!!)

Общи условия

Активация на акаунт